Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gdzie znajdziesz najtańszą benzynę w Australii

Gdzie znajdziesz najtańszą benzynę w Australii

Przyjazny spór między dwiema lokalnymi stacjami paliw w odległej Nowej Południowej Walii doprowadził do jednych z najniższych cen benzyny w kraju.

Wojna cenowa między dwiema firmami z Broken Hill sprawiła, że ​​w zeszły piątek tysiące kierowców wpadło do swoich wagonów, płacąc nawet 1,30 dolara za benzynę bezołowiową i zaledwie 55 centów za olej napędowy.

Obie stacje próbowały prześcignąć się w najniższej cenie benzyny, za każdym razem obniżając ceny o dwa centy.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, ustaw .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.

W czasie krótszym niż 18 godzin firmy łącznie obsłużyły ponad 2000 kierowców i nadal sprzedawały paliwo po niskich cenach, aż wszystkie zostały wyprzedane.

ikona aparatu„Przyjazna” wojna cenowa między stacjami Liberty i Metro Petroleum spowodowała, że ​​ceny benzyny bezołowiowej sięgały zaledwie 1,30 dolara, a oleju napędowego zaledwie 55 centów. NCA NewsWire/Dean Martin kredyt: wiadomości corp australia

Priyanshu Reddy, właściciel stacji obsługi Argent Street, powiedział ABC Promocja została utrzymana przez jeden dzień na jakąś „przyjacielską rywalizację”.

Ale jego rywal ze stacji benzynowej Beryl St powiedział, że inne prace zaczęły dorównywać cenom.

„Zazwyczaj mamy niższą cenę paliwa, ale potem Liberty zaczął dopasowywać tę cenę, a zwykle nie” – powiedział właściciel Arvind Ramidi.

„Zadzwoniłem do naszej centrali i powiedzieli mi, że mogę obniżyć cenę o dwa centy, więc szliśmy dalej, aż do sprzedaży.

„(Samochody) ustawiły się w kolejce około kilometra dalej”.

Powiedział, że jego stacja benzynowa wyprzedała benzynę bezołowiową i olej napędowy w ciągu zaledwie 10 godzin.

Od tego czasu ceny w Broken Hill wzrosły do ​​normalnego poziomu, oscylując wokół 186 centów za litr.

Ceny benzyny
ikona aparatuStacja benzynowa Metro sprzedała zarówno benzynę bezołowiową, jak i olej napędowy w ciągu zaledwie 10 godzin podczas wojny cenowej. NCA NewsWire / Luis Enrique Asci kredyt: wiadomości corp australia

Cena hurtowa wynosiła około 1,79 dolara, więc sprzedawanie czegokolwiek mniej oznaczało, że firmy traciły pieniądze, Mark Burles z Royal Automobile Society – który obsługuje użytkowników dróg w Australii Południowej i Broken Hill – powiedział, że cena hurtowa wynosiła około 1,79 dolara.

READ  Sąd Federalny ogłasza sprawę karną przeciwko ANZ jako „całkowitą shemozzle”

Powiedział jednak, że stacje paliw sprzedają paliwo tanio w ramach strategii marketingowej firmy, w przeciwnym razie „rozpadłyby się bardzo szybko”, gdyby nadal sprzedawały paliwo po tak obniżonych cenach, zwłaszcza gdy firma opodatkowała 43 centy. Rząd.

„Stacje paliw ewoluowały przez lata, aby generować zyski z fast foodów, artykułów spożywczych i napojów, więc są przygotowane na pokonanie utraty benzyny tylko po to, aby przyciągnąć wielu ludzi i podnieść poziom biznesu dla klientów, którzy mogli z nich nie korzystać ”, powiedział pan Burles.

„Brocken Hill ma historię braku dużej konkurencji w mieście”.

Zachęcał wszystkich użytkowników dróg do kupowania najtańszych cen, ponieważ może to wpłynąć na zachowanie firm naftowych.

Oczekuje się, że ceny benzyny wkrótce wzrosną do ponad 2 USD za litr.