Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gdzie zostanie pochowana królowa?  Znaczenie komory grobowej w zamku Windsor

Gdzie zostanie pochowana królowa? Znaczenie komory grobowej w zamku Windsor

Widok królowej siedzącej samotnie na pustych krzesłach obok trumny ukochanego księcia Filipa rozbłysnął świat 18 miesięcy temu.

Dziś wieczorem Jej Wysokość znajdzie się wreszcie u boku swojego „dżentelmena” w królewskim skarbcu, kiedy ta sama przechadza się po 1000-letnich wrzosowiskach w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.

Najdłużej panująca monarchini musiała odczuwać taki smutek od pogrzebu księcia Edynburga, który był znacznie więcej niż jej 73-letni mąż i żona, słońce raporty.

Po raz pierwszy spotkała mężczyznę, którego nazwała „moją siłą i moim przetrwaniem”, kiedy miała trzynaście lat i był przystojnym młodym oficerem marynarki.

Siedząc obok niej podczas smaganych wiatrem marszów, czy idąc krok za nią, spełnił przysięgę złożoną podczas koronacji królowej w Opactwie Westminsterskim w czerwcu 1953 roku.

Klęcząc, włożył ręce w swoje i powiedział: „Ja, Filip, książę Edynburga, stałem się człowiekiem oddanym tobie dla życia, ciała i ziemskiego kultu; ludzie. Pomóż mi, Panie.

Ten kult z pewnością będzie trwał wiecznie.

Filip, który zmarł w kwietniu zeszłego roku w wieku 99 lat, czeka na nią na wysokości 4,8 metra w komorze grobowej, którą zwykle ukrywają czarno-białe płytki w kształcie rombu.

Będzie otwarte dziś wieczorem na zaręczyny, kiedy dębowa trumna królowej zostanie delikatnie opuszczona do grobu.

Po jego śmierci królowa uczyniła zamek Windsor swoją główną rezydencją, aby mogła być blisko niego. Za ołtarzem w starej kaplicy zamkowej znajduje się korytarz ze schodami do sklepienia, z którego królowa mogła być bliżej.

Pokój, w którym znajdują się trumny 25 członków rodziny królewskiej, nie będzie ostatnim miejscem spoczynku królowej Elżbiety II i jej męża.

Po wyjściu wszystkich ekip filmowych o 19:30 odbędzie się prywatna impreza z udziałem starszych członków rodziny królewskiej, podczas której para zostanie pochowana w małej kaplicy pamięci króla Jerzego VI przylegającej do głównego budynku.

READ  Gina Carano rozpoczęła swój pierwszy koncert aktorski od czasu wydania z The Mandalorian

Życzeniem Jej Królewskiej Mości było, aby spoczęła tam z mężem, gdzie pochowani są jej ojciec Jerzy VI, matka Elżbieta, Królowa Matka i jej siostra Księżniczka Małgorzata. Sama królowa zleciła kościół jako miejsce pochówku dla swojego ojca, króla Jerzego VI, w 1962 roku.

W poprzednich stuleciach w Opactwie Westminsterskim chowano królów i królowe Anglii.

Henryk VIII jest prawdopodobnie najsłynniejszym z pochówków św. Jerzego, chociaż marmurowa płyta wskazująca jego miejsce spoczynku znajduje się w niewłaściwym miejscu.

Również w głównym kościele znajdują się Jerzy IV i Wilhelm IV. Królowa Wiktoria stworzyła największy pomnik księcia Alberta po jego śmierci w 1861 roku.

Zgodnie z wolą męża przekształciła dawny Dom Grobowy i Kaplicę Lady w neogotycką kaplicę z witrażami i drogimi malowidłami ściennymi inkrustowanymi drogocennymi kamieniami i marmurem.

Żadne miejsce nie może być wygodniejsze?

Sam Albert leży jak średniowieczny rycerz w posągu, a jego ulubiony pies, Eos, leży u jego stóp.

W 1862 roku Albert został przeniesiony do królewskiej świątyni w Frogmore w Windsor Great Park, 800 metrów na południe od zamku Windsor.

Victoria została pochowana obok niego po jej śmierci w 1901 roku. Niewielu nieznajomych zostało wpuszczonych do skarbca Świętego Jerzego. Mierzący około 21 metrów długości i 8,5 metra szerokości, ma po każdej stronie miejsce na 32 ciała, z 12 niskimi grobowcami pośrodku dla królów.

Wśród pochowanych jest królowa Charlotte, żona króla Jerzego III i ojciec królowej Wiktorii, księcia Kentu.

Księżniczka Małgorzata, która zmarła w 2002 roku, została poddana kremacji, a jej prochy początkowo zostały tam złożone, zanim zostały przeniesione do Kaplicy Pamięci Jerzego VI z trumnami jej rodziców, gdy królowa Matka zmarła kilka tygodni później.

Księżniczka chciała, aby jej ciało zostało skremowane, ponieważ uznała, że ​​alternatywny królewski cmentarz w Frogmore jest zbyt „ponury”.

Jerzy VI zmarł w 1952 r., ale po raz pierwszy został pochowany w głównym skarbcu królewskim i przeniesiony do Kaplicy Pamięci, kiedy został zbudowany.

READ  Archie i Lilibet: Najlepsze zdjęcia dzieci z Sussex

Był to pierwszy dodatek konstrukcyjny na zewnątrz budynku św. Jerzego, odkąd został ukończony w 1528 roku.

W marcu 1969 r. trumna Jerzego VI, wciąż pokryta królewskim sztandarem używanym podczas jego pogrzebu, została wyjęta z królewskiej krypty i pochowana w kaplicy pamiątkowej.

A teraz nie ma bardziej odpowiedniego miejsca dla najdłużej urzędującego króla Wielkiej Brytanii, który przejmująco zaplanował każdy szczegół kościoła – tak jak zrobiła to na swoim pogrzebie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się słońce Został ponownie opublikowany za zgodą

Przeczytaj powiązane tematy:Królowa Elżbieta II