Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Spór na Morzu Południowochińskim wywołał lubieżnie usunięty tweet od filipińskiego ministra spraw zagranicznych Teodoro Luxina

Manila: W lubieżnej wiadomości na Twitterze, minister spraw zagranicznych Filipin zażądał, by chińskie statki opuściły sporne wody, w ostatniej wymianie zdań z Pekinem na temat ich działalności na Morzu Południowochińskim.

Komentarze wypowiedziane w poniedziałek przez Teodoro Luxen Jr., które wielokrotnie krzyczą, są następstwem protestów w Manili w związku z obecnością setek chińskich łodzi w WSE Filipin.

„Zwykłe słodkie rozmowy dyplomacji nie działają” – powiedział Teodoro Luxen, minister spraw zagranicznych Filipin. Przypisuj mu:GT

„Chiny, przyjacielu, jak mogę to grzecznie opisać? Luxen powiedział w tweecie na swoim osobistym koncie, pozwól mi zobaczyć… O… weź F —”.

„Co robisz dla naszej przyjaźni? Ty. Nie my. Próbowali. Ty. Jesteś jak brzydki facet, który zwraca twoją uwagę na przystojnego faceta, który chce być przyjacielem.” ojciec chińskiego bojkotu ”.

Po upomnieniu Luxena w mediach społecznościowych za jego „język studencki” nie wstydzi się, mówiąc „zwykła słodka rozmowa dyplomatyczna nic nie daje”.

Ambasada Chin w Manili nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz. Chińscy urzędnicy powiedzieli wcześniej, że statki na spornej rafie Whitsun były łodziami rybackimi chroniącymi się przed wzburzonymi morzami.

Chiny zajmują prawie całe Morze Południowochińskie, przez które każdego roku przepływa około 3,8 biliona dolarów w ruchu statków. W 2016 roku sąd arbitrażowy w Hadze orzekł, że proces, na którym Pekin opiera się na swoich starych mapach, jest sprzeczny z prawem międzynarodowym.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek filipiński Departament Spraw Zagranicznych oskarżył chińską straż przybrzeżną o „zacienianie, utrudnianie, niebezpieczne manewry i bezprzewodowe wyzwania dla statków filipińskiej straży przybrzeżnej”.

READ  Matildas wygrywa mecz otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio z Nową Zelandią po przegranej USWNT ze Szwecją خسارة