Golden State Warriors vs Boston Celtics Ostateczny wynik, Steve Curry, Reakcja, Gra czwarta, Draymond Green, Steve Kerr, Jason Tatum, Najnowsze, Raport

Inspirujący występ Steve’a Curry’ego pomógł Golden State Warriors pokonać Boston Celtics 107-97 i zremisować w finale NBA 2:2.

Wiedząc, że ta porażka spowoduje, że Warriors przegrają 3-1, wynik, z którego tylko jedna drużyna w historii wróciła do finałów, Curry grał na całego i stracił 43 punkty plus 10 zbiórek i cztery asysty.

Oglądaj Golden State Warriors przeciwko Boston Celtics w finałach NBA 2022. Każda gra jest dostępna na żywo w ESPN na Kayo. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

To był powolny start Warriors, ponieważ Celtics wyskoczyli na wczesne prowadzenie, a Curry również odniósł swój pierwszy faul osobisty w pierwszych dwóch minutach.

sobota, 11 czerwca

Sobota 11 czerwca

Jednak Warriors zaczynają wracać do rywalizacji dzięki serii potrójnych strzałów Curry’ego.

Gwiazda Golden State zanurzyła się w głębię i eksplodowała w świętowaniu, gdy TD Garden zamilkł i zmusił Celtics do wytchnienia.

Pomimo wejścia do pierwszej połowy z pięcioma punktami, Warriors umocnili ją w drugiej połowie.

Kontynuowali passę lepszych rywali w trzeciej kwarcie i weszli do ostatniego okresu z przewagą 79-78.

Curry znów był gwiazdą w trzeciej kwarcie, tracąc cztery ze swoich trzech i pięciu prób.

Większy zasięg

To wszystko, co teraz wiem: Curry ujawnia stan finałów NBA po strasznej kontuzji

Miliardowy LeBron chce kupić drużynę NBA…w Las Vegas

„Czyż nie są ludźmi?”: żona Star rzuca „haniebnie” obraźliwe dla fanów NBA

Curry przyspieszył, gdy Warriors najbardziej go potrzebowali. Elsa/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Podczas gdy Carrey był gwiazdą serialu, Draymond Green nie odniósł wielkiego sukcesu.

W trzech kwartach popełnił trzy faule osobiste i został znokautowany przez Steve’a Kerra w ostatniej kwarcie w odważnym zagraniu przez trenera Warriors.

Zielony również miał tylko dwa punkty, ale wrócił do kluczowej roli i zakończył z dziewięcioma zbiórkami i ośmioma asystami.

READ  Permutacje kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022: Kto jeszcze może dotrzeć do Kataru?

Jeśli chodzi o Celtics, nie udało im się w pełni wykorzystać swojej gry domowej w TD Garden.

Jason Tatum i Jaylen Brown byli dwoma najlepszymi strzelcami z odpowiednio 23 i 21 punktami, ale ostatecznie to nie wystarczyło, aby pomóc Bostonowi awansować 3-1.

Porażka sprawiła również, że Celtics mieli niepokojącą passę, jeśli chodzi o zwrot.

Nigdy nie wygrali, gdy odwrócili piłkę więcej niż 15 razy, a przeciwko Warriors w grze 4 Celtics odwrócili ją 16 razy.

Seria zmierza teraz do San Francisco na mecz 5, ponieważ obie drużyny chcą wprowadzić się z jednym zwycięstwem Larry O’ Brien Cup.