Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google Pixel 8 Pro: transfer zakończony

Google Pixel 8 Pro: transfer zakończony

Ponieważ w tym tygodniu tylko trzy dni pracy w domu przed wyjazdem do Seattle w poniedziałek, każdy wypełniony nagraniami podcastów, spotkaniami i innymi rozrywkami, czas był najważniejszy: chciałem zabrać się do pracy z moim Pixelem 8 Pro, a najlepiej z moim Pixel Watch 2 jak najszybciej. I zrobiłem.

We wtorek wróciliśmy do domu z Meksyku i po powrocie do domu w porze kolacji nie traciłem czasu na rozpakowywanie Pixela 8 Pro i przejście do wstępnej konfiguracji. Niestety ta konfiguracja nie obejmowała przeniesienia mojej karty eSIM T-Mobile do telefonu Proces ten wymaga ode mnie zaangażowania systemu obsługi klienta przewoźnikaco samo w sobie jest czasem niepotrzebnym.

Inteligencja systemu Windows w Twojej skrzynce odbiorczej

Zapisz się do naszego nowego, bezpłatnego biuletynu, aby w każdy piątek otrzymywać trzy wskazówki dotyczące oszczędzania czasu – I Zdobądź bezpłatne egzemplarze przewodników terenowych Paula Thurrotta dotyczących systemów Windows 11 i Windows 10 (zwykle 9,99 USD) jako specjalny prezent powitalny!

*Wybierz wymagane pola

Środy są zawsze zajęte między Windows Weekly, co przerodziło się w trzygodzinne zaangażowanie, a moją normalną pracą, ale znalazłem trochę czasu, aby zainstalować większość aplikacji, których używam i skonfigurować niektóre. Tej nocy mieliśmy wcześniejsze zobowiązania, więc nie miałem czasu na dokończenie tego procesu, nie mówiąc już o transferze eSIM.

W czwartek rano miałem wizytę u lekarza, co było dalekie od tego, czego się spodziewałem, ponieważ miałem 40 minut jazdy w obie strony, spotkanie i drugi podcast do nagrania dla praktycznego systemu Windows. I Który Ze względu na pewne problemy techniczne okazało się to również nieoczekiwanym wysiłkiem i tego wieczoru spóźniłem się na kolejne wcześniejsze zobowiązanie, co oznaczało, że miałem mało czasu na zrobienie czegokolwiek z telefonem. Ale przynajmniej tego dnia obudziłem się wcześnie, więc wykorzystałem ten dodatkowy czas na skonfigurowanie Pixel Watch 2, czego naprawdę potrzebowałem, ponieważ proces był zaskakująco skomplikowany.

Potem nadszedł ten dzień: znowu obudziłem się wcześnie, zrobiłem zdjęcia Lenovo ThinkPad T14, o którym pisałem później tego samego dnia, zacząłem tworzyć kopie zapasowe zdjęć w Zdjęciach Google dołączonych do mojego osobistego konta Gmail i wcześnie zacząłem pracować nad Ask Paul, aby było to możliwe. nie zajęło mi całego ranka, jak to często bywa (i kończy się niepowodzeniem, ale co tam). I tak było: około 12:45 miałem niecałą godzinę do spotkania Microsoftu i instalowałem zbiorczo aplikacje na T14 zgodnie z opisem w artykule Stwórz własną maszynę czasu systemu Windows (Premium) i miałem szalony poczucie wiary.

READ  Blokowanie reklam w YouTube staje się coraz trudniejsze Wiek informacji

Czy to wystarczyło na przeniesienie karty eSIM?

Było tak, ale tylko dlatego, że moja żona nie potrzebowała w tym czasie telefonu, dzięki czemu mogłem go używać do rozmów z obsługą klienta T-Mobile, aby mogli zdalnie dokonać zmiany. Co szczerze mówiąc wydarzyło się w rozsądnym czasie, biorąc pod uwagę, jak nudne to było. Niecałe pół godziny później eSIM mojego Pixela był już gotowy do działania — podjąłem odpowiednie kroki, aby najpierw odciąć łącza do iMessage i Facetime, co zawsze powoduje problemy podczas tej zmiany — i po zaskakująco krótkim spotkaniu wreszcie miałem trochę czasu napisać trochę i sfinalizować konfigurację Pixela.

Albo przynajmniej doprowadzić go do w miarę nadającego się do użytku stanu, tak myślę. Google oferuje niesamowitą gamę funkcji i opcji, które możesz skonfigurować w wysoce zoptymalizowanej i mocno zmodyfikowanej wersji Androida dla Pixeli. Minie trochę czasu, zanim będę mógł je wszystkie uzyskać. (Na przykład jedna z moich ulubionych funkcji Pixela nazywa się w humorystyczny sposób „Odwróć, aby wyciszyć”. Nie jest ona domyślnie włączona, ale gdy jest włączona, po umieszczeniu telefonu na stole lub innej płaskiej powierzchni przełącza go w tryb cichy. Geniusz .)

Ale tutaj radzę sobie dobrze i do czasu, gdy w poniedziałek udam się na lotnisko, wszystko powinno być już w miarę ukończone. W pewnym momencie zainstalowałem resztę aplikacji, których mogłem potrzebować, skonfigurowałem ekran główny — zawsze korzystam z jednego ekranu głównego — oraz uruchomiłem i skonfigurowałem każdą aplikację z dowolnym kontem użytkownika lub numerem telefonu lub czymkolwiek, czego potrzebowała każda aplikacja, a także pobrałem trochę treści do YouTube Music do użytku w trybie offline. Połącz się z Internetem podczas kolejnych lotów i wykonaj całą wymaganą pracę przy czystej instalacji, tak jak wolę.

READ  Wyciek obrazu Galaxy S22 Ultra wydaje się pokazywać S-Pen

Oznacza to, że dziś wieczorem, kiedy znowu gdzieś wyjdziemy, trzecią z trzech nocy z rzędu, w końcu będę mógł zabrać ze sobą Pixela 8 Pro. Pomiędzy trzema tygodniami, w których czekałem na urządzenie, a pozostałymi trzema dniami potrzebnymi na skonfigurowanie wszystkiego, wydawało się, że minęła wieczność.

Piksele są oczywiście znajome. Wracając do tego w ciągu ostatnich kilku dni, przypominają mi się rzeczy, które najbardziej lubię na Androidzie/Pixelu, i te, które są lepsze na iPhonie, a które zostawiam za sobą. System powiadomień Androida stanowi ogromną poprawę w stosunku do tego, co oferuje Apple, choć będzie mi brakować fajnej dynamicznej wyspy iPhone’a i premium gestów nawigacyjnych. I oczywiście AirPlay.

Jednak korzystam z wielu aplikacji i usług Google oraz bardzo niewielu aplikacji i usług Apple, więc takie przejście jest łatwiejsze. Przeszedłem na kombinację Google Apps i Microsoft Authenticator, a ponieważ Google Authenticator obsługuje teraz synchronizację kont, przesyłanie między wszystkimi kontami, co zwykle byłoby procesem ręcznym i czasochłonnym, odbywa się w mgnieniu oka. niesamowity.

Oczywiście ten Pixel jest również pod pewnymi względami niezwykły. Na przykład zaktualizowany system kamer z trzema obiektywami o wyższej rozdzielczości i bardziej złożoną, ale potężną aplikacją Pro Camera zajmie trochę czasu. Ale zrobiłem zdjęcia ThinkPad T14s tym telefonem i jestem bardzo zadowolony z wyników, zwłaszcza w trybie portretowym. A korzystając z systemu aparatu Pixela, choćby tylko trochę, przypominają mi się wszystkie rzeczy, które wolę w nim od iPhone’a: ​​wydaje mi się, że łatwiej jest uzyskać na Pixelu zdjęcie, jakiego się spodziewam.

Firma Google wprowadziła wcześniej funkcję Magic Eraser w Zdjęciach Google, ale w Pixelu 8 Pro dostępna jest bardziej zaawansowana funkcja o nazwie Magic Editor, która pozwala wybierać obiekty na zdjęciu (dotykając je lub zakreślając je), a następnie przenosić lub usuwać. I tak. Już po kilku krótkich testach stało się jasne, że funkcjonalność oparta na sztucznej inteligencji jest uzasadniona: edytor zazwyczaj wypełnia obszar, w którym umieszczono obiekt, bardzo precyzyjnie, bez żadnych smug i innych śladów edycji. To sprawia, że ​​chcę wrócić do zdjęć z przeszłości i zobaczyć, co mogę zrobić, aby je poprawić.

READ  Dr Disrespect wypowiada śmiałą prognozę dotyczącą przyszłości Halo Infinite po uruchomieniu niesamowitej kampanii

Więc zrobiłem to, wykorzystując niedawną przeszłość jako test. Rozważmy to zdjęcie dużej postaci z Dnia Zmarłych na Zocalo w Meksyku, przed Pałacem Narodowym. Czy Magic Editor może faktycznie usunąć go z obrazu i dokładnie odtworzyć tło?

Dlaczego tak, to możliwe.

Zauważyłem też, że Pixel 8 Pro ładował się znacznie szybciej niż jego poprzednicy, co od dawna było bolączką tej linii produktów. Na przykład Pixel 7 Pro można ładować tylko z mocą 22 W, a pełne ładowanie może zająć do dwóch godzin. Ale wydawało się, że Pixel 8 Pro ładuje się z prędkością bliższą iPhone’owi, więc się temu przyjrzałem. Według strony internetowej Google StorePixel 8 Pro może ładować do 30 W, co od tego czasu stanowi niezłą poprawę Używam ładowarki 30W z USB-PD 3.0 (PPS) Zgodnie z zaleceniami Google powinienem mieć jak najlepsze wrażenia. Miło – dobrze.

Oczywiście nie jest jeszcze jasne, czy czas pracy baterii Pixela 8 Pro również sprosta wyzwaniu, a to kolejny obszar, w którym najnowsze telefony Pixel nie są w stanie konkurować z iPhonem. Ale przekonam się o tym, stosując pewne zastosowania w prawdziwym życiu. (Następnie dowiedz się, jak wygląda pełne naładowanie.)

W każdym przypadku. Jest tu wiele do sprawdzenia. A teraz w końcu to zrobię.