Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Od pionierki mody do pionierki technologii Danielle Johansen przewodzi australijskiej branży modowej dzięki sztucznej inteligencji

Od pionierki mody do pionierki technologii Danielle Johansen przewodzi australijskiej branży modowej dzięki sztucznej inteligencji

Pionierka technologii i mody, Danielle Johansen, wyznacza drogę firmom technologicznym kierowanym przez kobiety i pionierskim rozwojowi w Australii dzięki swojej wielomilionowej platformie projektowania mody – Threadicated.

Daniela Johansena. Źródło obrazu: gwintowane

Założona przez Johansena cztery lata temu jako projekt poboczny, Threadicated pozyskała od pięciu aniołów biznesu finansowanie zalążkowe o wartości 800 000 dolarów.

Finansowanie jest oznaką zaufania na scenie, na której zaledwie kilka australijskich startupów założonych przez kobiety otrzymało finansowanie w 2022 r.

Ewolucja w kierunku narzędzi sztucznej inteligencji i technologii skalowania

Jako przedsiębiorczyni pani Johansen wierzy w możliwości adaptacji i chęć zmiany, dlatego wykorzystała fundusze, aby wdrożyć platformę w ambitny plan technologiczny.

„Rozwój możliwości sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego wymaga pewnego poziomu elastyczności i chęci przyjęcia zmian, ale pozwala także na ciągły rozwój i sukces”. – powiedziała pani Johansen.

„Poważnie zainwestowaliśmy w rozwój naszej unikalnej sztucznej inteligencji, która pozwala sortować dziesiątki tysięcy stylów i rekomendować potencjalne dopasowania naszym osobistym stylistom. Opracowaliśmy także własną technologię doboru rozmiarów, która pomaga nam znaleźć najlepsze elementy pasujące do unikalnego kształtu każdego klienta To połączenie technologii dało nam nasz certyfikowany zespół projektantów, który ma niezrównaną zdolność do zapewnienia odpowiedniego projektu i stylu każdemu klientowi, za każdym razem. Powiedziała.

Co dalej z australijską firmą modową prowadzoną przez kobiety?

Pani Johansen poszukuje obecnie kolejnej rundy inwestorów poprzez kapitał serii A i spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów venture capital i firm rodzinnych.

„Wierzymy, że wdrożenie większej ilości technologii w naszym podejściu do osobistego projektowania, w połączeniu z doświadczeniami naszych klientów, pomoże nam w dalszym rozwoju i ewolucji w nadchodzących latach. Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością Threadicated i wpływem, jaki możemy mają na naszych klientach.”

źródło: https://www.threadicated.com.au/