Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najlepsze praktyki zapewnienia dostępności w tworzeniu aplikacji mobilnych

Najlepsze praktyki zapewnienia dostępności w tworzeniu aplikacji mobilnych

Według Światowej Organizacji Zdrowia około 1,3 miliarda ludzi na całym świecie cierpi na jakiś rodzaj niepełnosprawności fizycznej lub umysłowej. Rządy i przedsiębiorstwa na całym świecie dołożyły wszelkich starań, aby przestrzenie publiczne były przyjazne i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Jednak jeśli chodzi o aplikacje mobilne, problemem nadal pozostaje brak dostępności.

W tym artykuleA Twórca aplikacji mobilnych z Wprowadzać się Bada dostępność w Produkty cyfrowe Dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak zapewnić dostępność aplikacji mobilnych dla wszystkich użytkowników.

Więcej Romana DavidoffaJak uczenie maszynowe pomaga przewidywać ceny akcji

Czym jest dostępność w aplikacjach mobilnych?

Dostępność aplikacji mobilnych oznacza uczynienie ich mobilnymi Programowanie Łatwa w użyciu funkcjonalność dla każdego, niezależnie od poziomu umiejętności. Chociaż nie ma odrębnych standardów dla urządzeń mobilnych Dostępność, jego główne zasady są ujęte w Wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych (WCAG) opublikowanych przez Inicjatywę na rzecz dostępności sieci (WAI) konsorcjum World Wide Web (W3C). Wytyczne dotyczące dostępności opierają się na czterech głównych zasadach, które wymagają, aby zawartość aplikacji mobilnych była następująca:

4 zasady dostępności aplikacji mobilnych

  1. Można to dostrzec. Informacja i interfejs użytkownika Komponenty powinny być prezentowane użytkownikom w sposób łatwy do zrozumienia.
  2. wykonalny. Nawigacja między elementami interfejsu użytkownika a treścią powinna być łatwa dla użytkowników.
  3. Zrozumiany. Treść powinna być jasna i czytelna, a aplikacja powinna działać przewidywalnie.
  4. mocny. Treść aplikacji powinna być łatwa do interpretacji przez różnych użytkowników i technologie wspomagające.

Tworząc aplikacje mobilne, firmy czasami zaniedbują konieczność dostępności lub przywiązują niewielką wagę do funkcji dostępności, koncentrując się przede wszystkim na głównej funkcji aplikacji. Jednak wypuszczając aplikację niedostępną dla osób niepełnosprawnych, firmy nie tylko szkodzą swojej reputacji, ale także kosztują siebie znaczną część rynku. Co gorsza, istnieje ryzyko, że zostaną oskarżeni o dyskryminację.

READ  Fake Shadow Torch Recenzja - Delikatne Zrobotyzowane Króliki

Jak upewnić się, że Twoja aplikacja mobilna jest dostępna

Zapewnienie dostępności aplikacji opiera się na kilku kluczowych filarach.

4 sposoby na zapewnienie dostępności aplikacji mobilnych

  1. Optymalizuj zawartość aplikacji, w tym tekst, multimedia i układy.
  2. Ułatw wprowadzanie danych.
  3. Zapewnij płynną nawigację.
  4. Przeprowadź rygorystyczne testy dostępności.

Popraw zawartość aplikacji

Zawartość aplikacji obejmuje układ tekstu, obrazy i dane wideo. Niektórzy użytkownicy mogą mieć wadę wzroku lub słuchu, dysleksję, ślepotę barw lub inne problemy zakłócające funkcje poznawcze. Optymalizacja treści pozwoli więc każdemu użytkownikowi, niezależnie od jego poziomu umiejętności, w pełni wykorzystać możliwości aplikacji mobilnej.

Treść tekstowa

Nie zalecamy używania kolorów jako jedynego elementu odróżniającego ważne elementy tekstowe, na przykład zwykłego tekstu od tekstu wskazującego akcję. Osoba niewidząca w rozróżnianiu kolorów nie będzie w stanie znaleźć hiperłącza wyróżnionego innym kolorem, ale znajdzie podkreślony tekst wskazujący na hiperłącze.

Ponadto kontrast kolorów całego tekstu powinien wynosić co najmniej 4,5:1, aby był łatwo rozpoznawalny na tle koloru tła.

Zawartość mediów

Napisy to świetny sposób na opisanie tego, co dzieje się w nagraniu wideo lub audio, dlatego pamiętaj o dołączeniu podpisów do wszystkich nagranych wcześniej lub na żywo treści audio i wideo. Dodanie napisów jest korzystne dla osób z wadami słuchu i wszystkich, którzy nie mogą obecnie korzystać ze słuchawek. Ponadto zintegrowanie odtwarzacza HLS może zwiększyć dostępność, umożliwiając użytkownikom dostosowanie ustawień odtwarzania wideo, w tym podpisów i napisów, aby lepiej odpowiadały ich konkretnym potrzebom i preferencjom.

Układy

Zachowaj spójność układu aplikacji na wszystkich ekranach i upewnij się, że jej zawartość wyświetla się na różnych ekranach bez strat. To zalecenie dotyczy w szczególności powtarzających się treści, takich jak paski nawigacyjne, elementy sterujące lub przyciski wyszukiwania. Zapewnienie, że powtarzające się elementy pojawiają się konsekwentnie w tej samej kolejności na każdej karcie, pozwala użytkownikom czuć się komfortowo, ponieważ mogą przewidzieć lokalizację elementów na każdej stronie, i jest korzystne dla użytkowników z niepełnosprawnością poznawczą lub wzrokową.

READ  Samsung India żąda 100 000 zamówień w przedsprzedaży na Galaxy Z Flip 5, Z Fold 5

Ułatw wprowadzanie danych

Niemal każda aplikacja mobilna wymaga podania pewnych danych osobowych. Chociaż dla wielu osób nie stanowi to problemu, może to być trudne dla osób z wadami wzroku lub sprawności ruchowej. Aby uprościć proces wprowadzania danych, możesz nazwać pola swojej aplikacji, aby mobilny system operacyjny mógł je łatwo rozpoznać i zasugerować opcje autouzupełniania.

Dodatkowo oznaczenie pól haseł „Hasło” i pól logowania „Zaloguj się” gwarantuje, że technologie wspomagające, takie jak Android TalkBack lub iOS VoiceOver, będą mogły je łatwo rozpoznać.

Zapewnij płynną nawigację

Użytkownicy wchodzą w interakcję z aplikacją mobilną za pośrednictwem ekranów. Klikają, klikają dwukrotnie, przesuwają i stukają, co może powodować trudności u osób ze słabym wzrokiem lub niepełnosprawnością fizyczną. Zalecamy, aby przyciski aplikacji były wystarczająco duże, aby użytkownicy mogli je łatwo kliknąć, i w kontrastowych kolorach, aby ułatwić ich rozróżnienie. Na przykład firma Apple ustawia zalecany minimalny rozmiar docelowy ikon i elementów sterujących na 44 piksele szerokości i 44 piksele wysokości. W przypadku aplikacji na Androida rozmiar ikony zaczyna się od 48 pikseli.

Przeprowadź rygorystyczne testy dostępności

Połączenie testów ręcznych i automatycznych to najlepszy sposób, aby upewnić się, że Twoja aplikacja mobilna jest zbudowana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dostępności urządzeń mobilnych na urządzeniach z Androidem lub Apple. Nowoczesne narzędzia do automatycznego testowania pomogą Ci zweryfikować nieskomplikowane funkcje i przyspieszyć cały proces rozwoju. Podobnie ręczne testowanie na prawdziwych urządzeniach przed wydaniem głównych wersji aplikacji pomoże Ci upewnić się, że ważne funkcje Twojej aplikacji są w pełni dostępne.

Więcej o dostępności5 wskazówek, dzięki którym Twoja witryna będzie bardziej dostępna

Pomyśl o dostępności

W świecie coraz bardziej cyfrowych interakcji aplikacje mobilne służą jako portale do informacji, usług i możliwości. Dostępność do aplikacji włączających technicznie jest kluczowa dla osób niepełnosprawnych, a niektóre funkcje włączające, takie jak tłumaczenie, mogą być przydatne dla reszty odbiorców. Zatem, postępując zgodnie z wytycznymi WCAG i traktując priorytetowo dostępność w tworzeniu aplikacji mobilnych, możesz nie tylko stworzyć bardziej kompleksowe rozwiązanie, ale także pobudzić innowacje, zwiększyć swój udział w rynku i ostatecznie przyczynić się do powstania świata, w którym technologia wzmacnia pozycję każdego, niezależnie od O ich możliwościach. .

READ  Madden 23 to problem, który popycha fanów do granic wytrzymałości