Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google twierdzi, że rezygnuje z komponentów Material Design na iOS na rzecz UIKit firmy Apple

Google stopniowo wycofuje się z używania komponentów Material Design UI dla swoich aplikacji na iOS na rzecz większego polegania na UIKit firmy Apple. Firma twierdzi, że zmiana powinna być mniej pracochłonna dla zespołu programistów iOS, ale co ważniejsze, zmiana prawdopodobnie sprawi, że aplikacje Google na iOS będą wyglądać mniej jak hakerzy na urządzeniach Apple. Zamiast przestrzegać konwencji interfejsu użytkownika Androida, powinny wyglądać i czuć się tak, jakby należały do ​​systemu iOS.

zmiana była Reklamuj się na Twitterze Napisane przez Jeffa Verquina, architekta projektowego w Google Design na platformach Apple. Polecam przeczytanie pełnego wątku, jeśli jesteś zainteresowany, ale Verkoeyen mówi, że jego zespół „przełączył biblioteki komponentów materiałów open source dla iOS w tryb konserwacji” na początku tego roku. Material Design to zbiór konwencji Google dotyczących projektowania wnętrz, który jest Wprowadzony w 2014 r. Aby ujednolicić wygląd i działanie aplikacji i usług na urządzeniach mobilnych, Chrome OS i internecie.

Verkoeyen powiedział, że Google opracował własne komponenty Material Design dla systemu iOS, ale z biegiem czasu okazało się, że „powoli oddalają się one coraz bardziej od podstaw platformy Apple, ponieważ te podstawy również ewoluowały z roku na rok”. Zamiast pracować dla siebie, wypełniając te luki, Verkoeyen mówi, że Google zdecydowało się teraz korzystać z UIKit firmy Apple w swoich aplikacjach na iOS. Zauważa, że ​​takie postępowanie „doprowadzi do ściślejszej integracji z systemem operacyjnym, niż możemy osiągnąć za pomocą niestandardowych rozwiązań”.

READ  Ogromne zawieszenie GTA Mod z powodu „rosnącej wrogości”

Sformułowanie Vercoin jest tutaj nieco skośne, ale wiele z nich jest Tłumaczenie Wątek – w tym odniesienie do „ściślejszej integracji” – oznacza, że ​​w przyszłości aplikacje Google na iOS będą przestrzegać więcej zasad projektowania mobilnych systemów operacyjnych Apple. Może to na przykład oznaczać używanie mniejszej liczby przycisków niestandardowych, które wyglądają tak, jakby należały do ​​systemu Android.

Jak Jason Snell, długoletni dziennikarz Apple zawieszonyTo dobra wiadomość. To dobra wiadomość dla programistów Google, którzy nie muszą już tworzyć tego niestandardowego kodu. Co najważniejsze, jest to przydatne dla osób korzystających z aplikacji Google na iOS, ponieważ przy odrobinie szczęścia będą się aktualizować szybciej i będą działać lepiej. I będą się czuć jak właściwe aplikacje na iOS, a nie najeźdźcy z innych platform”.

Dowód na istnienie cukierka leży jednak w jedzeniu i dopóki Google nie zacznie aktualizować swoich aplikacji na iOS w nadchodzących latach, tak naprawdę nie będziemy wiedzieć, jak planuje połączyć te dwa podejścia projektowe. Miejmy nadzieję, że zrobi to dobrze i ułatwi użytkownikom pracę. Zobaczymy.