Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rzadki teleobiektyw Canon kosztuje na aukcji ponad 575 000 USD

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Niezwykle rzadki super-teleobiektyw firmy Canon kosztuje na aukcji ponad 575 000 USD, ustanawiając nowy rekord

Ze względu na precyzję wymaganą do jego wykonania, im więcej pieniędzy jesteś w stanie wydać na obiektyw aparatu, tym lepszy produkt i rezultaty fotograficzne uzyskasz. Dla przynajmniej jednego fotografa żadna kwota to dużo pieniędzy do wydania na wysokiej jakości szkło, Obiektyw Canona jest niezwykle rzadki nowo sprzedany na aukcji Za ponad pół miliona dolarów.

Zgodnie z wcześniejszą listą Aukcje kamer WetzlarKiedy ten ultra-teleobiektyw stałoogniskowy EF 1200mm f/5,6L USM EF 1200mm f/5,6L USM został wprowadzony (co oznacza, że ​​nie ma możliwości zoomu) w 1993 roku, Canon opisał go jako „największy na świecie wymienny obiektyw SLR-AF. pod względem ogniskowej i maksymalnego otworu”, dlatego sprzedawano go, nawet w latach 90., za oszałamiające 90 000 dolarów.

Przeznaczony dla fotografów sportowych, a nawet obserwatorów ptaków z głębokimi kieszeniami, aby sfinansować swoje hobby, obiektyw łączy imponujące możliwości zoomu z fotografami, którzy mogą używać stosunkowo szybkiej migawki, aby zamrozić akcję, którą rejestrowali z daleka. Ale był dostępny tylko jako produkt na specjalne zamówienie Ponieważ średnio wyprodukowanie każdego obiektywu zajęło firmie Canon ponad rok Tempo produkcji wynosi około Dwie soczewki każdego roku. (Można śmiało założyć, że depozyt był dość duży.) Firma Canon nigdy nie ujawniła oficjalnie liczby wyprodukowanych obiektywów 1200 mm, ale chociaż z pewnością było to mniej niż 100, wielu uważa, że ​​liczba ta jest w rzeczywistości bliższa 20, tylko na podstawie tego, ile obiektywów było zauważony na wolności.

W ciągu ostatnich kilku dekad bardzo niewiele obiektywów było w sprzedaży B&H Photography sprzedał jeden w 2009 roku za 120 000i kolejny w 2015 roku za 180 000 USD, dwukrotnie wyższy od pierwotnej ceny sprzedaży. Canon dawno temu zaprzestał produkcji obiektywu, a jego niedobór niemal na pewno wywołał wojnę między dwiema stronami o tę konkretną jednostkę. Który nadal był w wyjątkowym stanie i prawie nowy. Ostateczna cena sprzedaży wyniosła 500 000 euro, czyli nieco ponad 576 000 dolarów amerykańskich, co według Wetzlar Camera Auctions jest najwyższą ceną, jaką kiedykolwiek sprzedano na aukcji.

READ  Australijski dom aukcyjny umożliwia płatności kryptowalutami dla Hotrod Holdens i nie tylko