Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google zabija swój najnowszy produkt Google Glass

Budowa: Google

Google wycofuje z rynku Google Glass Enterprise Edition 2. W skrzydłach czeka nowa generacja słuchawek.

Pierwsze zorientowane na konsumenta okulary Google zostały wypuszczone około dziesięć lat temu i okazały się wielką klapą. Historia, którą dziennikarz Quinn Myers opowiedział w nowej książce.

Produkt został wycofany z rynku w 2015 roku, by zostać reaktywowany w 2017 roku w postaci wersji Enterprise skierowanej do firm i deweloperów. Inteligentne okulary wydawały się hitem, a Google Glass Enterprise Edition 2 poszło w ich ślady w 2019 roku.

Koniec okularów Google

Najwyraźniej nie był wystarczająco udany. 15 marca 2023 r. Google ogłosił, że to zrobi Przestań sprzedawać edycję Enterprise. „Dziękujemy za ponad dekadę innowacji i partnerstwa” – napisała firma na stronie internetowej produktu.

Zgodnie z często zadawanymi pytaniami okulary danych będą obsługiwane tylko do 15 września 2023 r. Urządzenie będzie nadal działać, ale nie będzie już otrzymywać aktualizacji oprogramowania od Google.

Koniec Google Glass to znak Koniec pierwszej trudnej dekady rzeczywistości rozszerzonej. Ani Google Glass, ani inne podobne produkty nie odniosły sukcesu, na który liczyły. Magic Leap koncentruje się teraz na klientach biznesowych dzięki Magic Leap 2, podczas gdy przyszłość zestawu słuchawkowego Hololens firmy Microsoft jest obecnie niepewna.

Nowy sprzęt na horyzoncie

Google prawdopodobnie zacznie od nowa Bardziej nowoczesna technologia wyświetlania W ciągu najbliższych kilku lat.

Jednym z nich może być para inteligentnych okularów, z którymi firma już się drażniła i które obecnie publicznie testują. Technologia prawdopodobnie pochodzi od North, startupu i producenta inteligentnych okularów, które Google nabył w 2020 roku.

Drugim może być zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej, nad którym podobno pracuje Google. Nosi nazwę kodową Project Iris i może być podobny do Meta Quest Pro. System operacyjny XR, który Google opracowuje dla urządzenia, może być ważniejszy niż sprzęt. Google może go użyć do odróżnienia się od Meta i Apple.

W oświadczeniu rzecznik Google, Patrick Siebold, powiedział The Verge, że Google pozostaje „mocno zaangażowany w rozszerzoną rzeczywistość”. Firma „rozwija rzeczywistość rozszerzoną w wielu produktach Google i będziemy nadal szukać sposobów dostarczania nowych i innowacyjnych doświadczeń AR w całym naszym pakiecie produktów”.

Niedawno Google drażnił się na Twitterze, że może istnieć Nowości w przestrzeni AR Na konferencji programistów I/O w maju.

Uwaga: Linki do sklepów internetowych w artykułach można nazwać linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tego linku, MIXED otrzyma prowizję od dostawcy. Dla Ciebie cena się nie zmienia.

READ  Wszystko na wystawie w rozszerzonej galerii gier Xbox Games