Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

YouTuber tworzy Game Boy Advance SP z klocków Lego

YouTuber tworzy Game Boy Advance SP z klocków Lego

Maminsynek Jiang

Wysłane 60 minut temu: 17 marca 2023 o 4:25 rano

Właśnie widziałeś, jak facet buduje w pełni funkcjonalnego Game Boy Advance SP z klocków Lego i ty też powinieneś. Maszyna już wyglądała całkiem fajnie, ale stała się naprawdę magiczna, gdy jej twórca uruchomił kopię Super Mario World: Super Mario Advance 2. To tragedia, że ​​nigdy nie był to oficjalnie licencjonowany produkt, ponieważ chcę mieć własne Lego SP.

Miguel jest właścicielem Retro Stash Repairs, kanału YouTube poświęconego „naprawie starych konsol i elektroniki”. Nakręcił wiele filmów o tym, jak naprawić określone części Game Boy Advance, SP i Micro. Naprawiał także starsze gry i inne systemy gier, takie jak Tamogachis i Nintendo DS.

Na powyższym filmie Miguel pokazuje widzom proces, dzięki któremu zbudował skrzynkę Advance SP z klocków Lego. Zamiast normalnie łączyć klocki, sklejał ze sobą poszczególne elementy, ponieważ budowanie Lego spowodowałoby, że obudowa stałaby się zbyt nieporęczna, a on chciał użyć oryginalnych przycisków akcji L i R z boku. Złożył więc skorupę, używając najcieńszych klocków Lego.

To nie brzmi jak projekt, który można po prostu wykonać w domu, przynajmniej nie bez porządnego sprzętu. Miguel użył wiertarki elektrycznej, aby zrobić otwory na przyciski i gniazdo ładowarki. Wiercił również elementy lego, aby nie powodowały żadnych problemów z płytą główną pod spodem. Podłączył również ręcznie przewody między głównym komputerem a monitorem.

Gotowy produkt wygląda na prosty, ale film z procesu pokazuje, że projekt wymagał sporej wiedzy na temat sprzętu. „Gra i wygląda jak SP, ponieważ używa oryginalnej płyty głównej” – powiedział. „Najbardziej szaloną rzeczą jest to, że można na tym budować. Mam na myśli to, że jest zrobiony z klocków Lego.”

W jego twórczości jest kilka drobnych błędów. Na przykład zauważalna jest luka, gdy próbuje zamknąć SP, ponieważ nie jest to w pełni dostosowany framework. Ekran może również opadać do tyłu, ponieważ zawiasy są również wykonane z klocków Lego. Ale jest to bardzo schludny kawałek niestandardowego sprzętu. Gdyby tylko Nintendo dostrzegło potencjał współpracy Lego.