Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gospodarz AFL360, Mark Robinson, wzywa AFL do apelacji po tym, jak Willy Ryoli zaatakuje Matta Roylea

AFL jest całkowicie zdezorientowany po dwóch głównych incydentach weekendu, które zostały potraktowane zupełnie inaczej w sądzie AFL.

Mark Robinson, gospodarz AFL360 Championship, poprosił o odwołanie się od decyzji sądu o unieważnieniu zakazu jednego meczu gwiazdy West Coast Eagles, Willy’ego Ryoli’ego.

NFL był oszołomiony po niedzielnym meczu w Perth, kiedy Royle został uderzony przez Raioliego, gdy gonił piłkę, która została kopnięta nad jego głową w trzeciej tercji.

Przesyłaj strumieniowo każdy mecz każdej rundy 2022 Toyota AFL Premier na żywo i darmowego sezonu na żywo z przerwą na reklamy na Kayo. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

Kiedy Raioli zdał sobie sprawę, że nie będzie podawał piłki, podskoczył, zostawiając Ruela na trawniku po silnej kolizji, która wybiła mu nogi.

NFL była zszokowana, że ​​rzut wolny nie został przyznany Pomimo pozornie niebezpiecznego kontaktu, 20-letnia gwiazda Gold Coast Suns grał resztę meczu i wzruszyła ramionami, mówiąc: „Fair play, to był dobry hit”.

Ale podczas gdy wpływ został zakwestionowany przez społeczność AFL, sąd AFL uchylił decyzję, pozostawiając Rioli swobodę gry na północ od Melbourne w niedzielne popołudnie.

Sąd stwierdził, że Rioli nie angażował się w niegrzeczne zachowanie, argumentując, że efekt „nie był nierozsądny”.

Opisał reprezentację Ryoli jako „nieuniknioną” i wskazał na nieruchomy obraz, aby powiedzieć, że istnieje rozdzielenie między biodrem Ryoli a głową Royle’a.

„Myślę, że moim obowiązkiem było trzymać się rywalizacji i pomagać mojej drużynie za wszelką cenę” – powiedział Raioli w swojej obronie. „To niefortunne, że doszło do takiej eskalacji, ale moim zamiarem było tylko zdobycie piłki”.

Reprezentant NFL argumentował, że rywalizacja Rioli o piłkę była przestarzałym sposobem myślenia, że ​​należy zachować ostrożność ze strony graczy.

READ  Tasmania JackJumpers dotarła do wielkiego finału NBL, pokonując Melbourne United

NFL powiedział, że Roel uniknął kontuzji „dzięki szczęściu, a nie dobremu zarządzaniu”.

„Czas, aby gracze uznali przeciwnika za słabego i zmodyfikowali zachowanie, aby zmniejszyć możliwość kontuzji” – powiedział obrońca NFL Nick Pan QC.

Przed podjęciem decyzji Robinson powiedział, że sąd „musi powiedzieć, że „zmarnować nasz czas, zajmie to dwa tygodnie” i że jeśli zostanie uniewinniony, będzie to „jedna z najgorszych decyzji, jakie widzieliśmy w tym roku”.

Gdy pojawiły się wiadomości, AFL360 był w pełnym rozkwicie, a Jack Ryoldt i Robinson z Richmond byli w stanie przekazać natychmiastową informację zwrotną.

Robinson powiedział, że komentarze NFL były „śmieszne” w orzeczeniu sądu.

Pakuj, pakuj dla chłopców, pakuj, zaśmiał się Rewalt.

Zapytany o swoją reakcję, powiedział, że na początku sezonu ustanowił „interesujący” precedens.

„Sskoczył z podłogi, wiem, że próbuje się chronić i trzymał Roela wysoko, ale zrobiłem test w pubie i idę tutaj i wyciągnąłem kilku ludzi” – powiedział. „Myślałem, że minął tydzień, ale najwyraźniej tak nie jest.

„Jeśli uważa się to za rozsądny środek, czy powinniśmy teraz przyjrzeć się zachowaniu Rowella w odniesieniu do powrotu z lotem? Ta uwaga tutaj mówi, że musisz zmodyfikować zachowanie, ale czy to zachowanie należy zmodyfikować, ponieważ nie możesz czuć się bezpiecznie po powrocie z lotu Czy to jest zachowanie, które należy teraz zmodyfikować.

Robinson powiedział, że jest to kwestia, którą NFL musi przyjrzeć się bliżej i potencjalnie zakwestionować decyzję sądu.

„Myślę, że NFL byłoby lepiej zorganizować jutrzejszą konferencję prasową” – powiedział Robinson. Myślę, że powinni zorganizować konferencję prasową i ogłosić swój apel. Nie mam zamiaru ścigać Willy’ego Raioli, myślę, że to wspaniała historia, kiedy Willy wrócił, żeby grać w piłkę. To było 20 lat temu, o tak, możesz to zrobić, nie, nie możesz, nie możesz.”

READ  Djokovic, Federer i Nadal w „śmiesznej” zrównanej farsie

Riewoldt powiedział, że musisz usunąć osobę z imprezy i że Rioli nie uderzył Rowella celowo w ten sposób.

„To prawdopodobnie stara szkoła, w której gracze dorastali i być może trzeba ją poprawić, aby ulepszyć grę” – powiedział Reyoldt. „Ta sama przysięga u sędziów. Modyfikujemy zasady gry, aby gra była lepsza, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa gracza.”

Zack Merritt z Essendon dodał: „Priorytetem zawsze powinna być ochrona gracza, który zajmuje się piłką nożną i myślę, że to bardzo niebezpieczny biznes i myślę, że w tej chwili rozumiem, że minie tydzień. ustanowi precedens w przyszłości”.

Komitet jednogłośnie uznał, że Mitch Robinson zostanie oczyszczony z czołowego zderzenia z Xavierem Dorsmą z Port Adelaide, ale został zdyskwalifikowany na tydzień.

Fani AFL byli zszokowani wynikami i zabrali się do mediów społecznościowych, aby podzielić się swoim niezadowoleniem z decyzji.

Michael Whiting z AFL Media napisał na Twitterze: „Jestem bardziej zdezorientowany systemem MRO / kortem niż kiedykolwiek. Willie Rioli został dopuszczony do gry, a Mitch Robinson został zawieszony na jeden mecz. Szczerze mówiąc nie jestem już pewien, czego szukam ”.

Nadawca Quentin Hull napisał: „Court eh? Nosiła swoją najlepszą sukienkę w pierwszym tygodniu. Rioli schodzi, ale Robbo nie (i nie powinien) … Czy ktoś jeszcze jest zdezorientowany?”

Dodano Deana Biltona z ABC: „Jeden do książek na dziś wieczór. Decyzja Sloana wydaje się sprawiedliwa, Robinson jest trochę pechowy, ale zrozumiały. Werdykt Rioli jest niespodzianką, ale sprawa Grace (poza „krzykiem śmierci”) była bardzo przekonująca. trudny do opanowania friggen I to było w tej szarej strefie.”

Reporter sportowy Mark Gottlieb wyraził opinię: „Jeśli Willie Rioli próbował złapać krzykacza, Mitch Robinson próbował mieć największego globtrotera na świecie”.