Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Greenhill zgadza się na przejęcie japońskiego giganta bankowego Mizuho

Mizuho, ​​jeden z największych banków na świecie, kupuje Greenhill, notowaną na giełdzie nowojorską firmę doradztwa inwestycyjnego, prowadzącą rozległą działalność w Australii.

Źródła podały w poniedziałek wieczorem, że kierownictwo wyższego szczebla w Greenhill zostało poinformowane o planie, który wycenia firmę na około 1 miliard dolarów. Propozycja utrzymałaby obecną strukturę zarządzania, ale wymagałaby głosowania akcjonariuszy, ponieważ Greenhill jest notowana na giełdzie.

Greenhill zatrudnia około 400 osób, w tym 80 dyrektorów zarządzających. Australia odpowiada za około 10 procent światowych przychodów. Źródła podały, że marka Greenhill, która powstała w 1996 roku, zostanie zachowana przez Mizuho jako globalna marka M.&Praca konsultingowa.

Roger Fileto jest szefem lokalnego Greenhill. Piotr Brygg

Greenhill podjął aktywne działania lokalnie, w tym obronę Liontown przed licznymi pochyleniami litowego giganta Albermarle; sprzedaż materiałów budowlanych CPE Capital Jaybro firmie private equity Quadrant; oraz doradzanie firmie Brambles przy różnych projektach.

Grupa pomagała również OZ Minerals w rozmowach z BHP, które ostatecznie doprowadziły do ​​przejęcia kopalni miedzi i niklu za 9,6 miliarda dolarów.

Lokalnie, Greenhill jest kierowany przez Rogera Fileto, który dołączył w 2000 roku. Richard Phillips, dawniej Goldman Sachs i Macquarie, jest lokalnym prezydentem Greenhill, podczas gdy inni znakomici to Campbell Cooper i Chris Collett.

READ  Recenzja Audi A3 Hatchback 2022