Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Greta Thunberg zapewnia, że ​​jest niewinna po aresztowaniu podczas protestów w Londynie

Greta Thunberg zapewnia, że ​​jest niewinna po aresztowaniu podczas protestów w Londynie

LONDYN, 15 listopada (Reuters) – Działaczka klimatyczna Greta Thunberg nie przyznała się w środę przed brytyjskim sądem do zarzutów naruszenia porządku publicznego po aresztowaniu w zeszłym miesiącu podczas protestu ekologicznego w Londynie.

Policja aresztowała 20-latkę 17 października po tym, jak ona i dziesiątki protestujących splotły broń, blokując wejścia do hotelu, w którym odbywała się konferencja na temat ropy i gazu.

Thunberg, ubrana w szary T-shirt i czarne dżinsy, wypowiadała się jedynie w celu potwierdzenia swojego imienia i nazwiska oraz daty urodzenia, jak sędzia Westminster Magistrates Court w Londynie wyznaczyła 1 lutego jako datę procesu Thunberg.

Została oskarżona o naruszenie porządku publicznego za niezastosowanie się do warunków, które według policji zostały nałożone, aby zapobiec „poważnym zakłóceniom społeczności, hotelu i gości”.

Thunberg zasłynęła jako twarz aktywizmu klimatycznego, odkąd w 2018 r. zaczęła organizować cotygodniowe protesty w Szwecji, a obecnie podróżuje po całym świecie, aby przemawiać do tłumów na marszach i protestach.

Londyńska policja postawiła jej zarzuty 18 października i zwolniła za kaucją. Jeśli zostanie uznana za winną, grozi jej maksymalna grzywna w wysokości 2500 funtów (3069 dolarów).

Przed jej aresztowaniem w Wielkiej Brytanii policja aresztowała ją w tym roku lub usunęła z protestów w Szwecji, Norwegii i Niemczech.

(1 dolar = 0,8145 funta)

(Raport: Sarah Young – przygotowany przez Mohammeda dla Arabic Bulletin) Redakcja: Alex Richardson, William James i Sharon Singleton

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Sarah informuje o najświeższych wiadomościach w Wielkiej Brytanii, ze szczególnym uwzględnieniem brytyjskich firm. Od 12 lat pracuje w brytyjskim biurze i zajmuje się wszystkim, od linii lotniczych, przez energetykę, po rodzinę królewską, politykę i sport. Jest zapaloną pływaczką na wodach otwartych.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Ukraina ostrzega przed wyciekiem promieniowania z Czarnobyla