Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Greta usuwa tweet z 2023 roku o końcu świata

Greta usuwa tweet z 2023 roku o końcu świata

Działacz na rzecz środowiska został skrytykowany za rzekome usunięcie tweeta ostrzegającego, że „ludzkość zostanie zniszczona”, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania do 2023 r.

Prowadząca Sky News, Rita Panahi, analizuje tweet Grety Thunberg sprzed pięciu lat, w którym ostrzegła, że ​​„zmiany klimatyczne zniszczą całą ludzkość” w ciągu najbliższych pięciu lat, „jeśli nie przestaniemy używać paliw kopalnych”. „Cóż, zgadnij co, pięć lat prawie się skończyło, pozostały tylko trzy miesiące do Armageddonu” – powiedziała Pani Panahi. „Po tym, jak została wyśmiana za ten post, Greta Thunberg po cichu usunęła ten tydzień, ale na szczęście internet istnieje na zawsze” . „

Pani Thunberg od dawna prowadzi kampanię na rzecz zaprzestania stosowania paliw kopalnych w celu złagodzenia kryzysu klimatycznego.

W weekendy dyskretna strona post milenijny Opublikowała artykuł, w którym stwierdziła, że ​​Thunberg usunęła swój tweet z czerwca 2018 r., „Mówiąc, że świat skończy się w 2023 r., Po tym, jak świat się nie skończy”.

Nie jest jasne, kiedy tweet został usunięty.

Następnie wielu prawicowych komentatorów podskoczyło na rzekomym usunięciu, a jeden powiedział, że pokazuje, że Szwed był „oszustwem”.

Miliony ludzi widziało teraz inne posty w mediach społecznościowych kpiące z Thunberga za najwyraźniej usunięcie tweeta.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg przemawiająca na COP256 w Glasgow w 2021 r. (Zdjęcie: Christopher Furlong/Getty Images)

the po tysiącleciu Artykuł zawierał zrzuty ekranu z tweeta Thunberga, który brzmiał: „Czołowy klimatolog ostrzega, że ​​zmiany klimatyczne zniszczą całą ludzkość, jeśli nie przestaniemy używać paliw kopalnych w ciągu najbliższych 5 lat”.

Tweet Thunberg powiązany z artykułem z tego samego roku, który już nie istnieje żwirowy post Witryna – która przedstawia się jako „prawdziwe wiadomości dla klasy robotniczej” – dotyczy przemówienia Jamesa Andersona, klimatologa z University of Chicago.

READ  Zełenski ostrzega, że ​​bez pomocy USA „zginą miliony”, przyznając, że zginęło już 31 000 żołnierzy

Nosił tytuł „Najlepsi klimatolodzy: ludzie wyginą, jeśli nie naprawimy zmian klimatu do 2023 r.”.

Jednak, podobnie jak tweet Thunberg, artykuł nie mówił, że świat skończy się w 2023 roku. Mówił raczej, że zmiany muszą zostać wprowadzone do 2023 roku.

Rzekomo usunięty tweet.

Cytowano, że profesor Anderson powiedział, że „zwrot w przemyśle w stylu II wojny światowej” był konieczny, aby „zatrzymać zanieczyszczenie węglem”.

„Trzeba to zrobić w ciągu najbliższych pięciu lat”.

„Szansa na pozostanie jakiegokolwiek stałego lodu w Arktyce po 2022 roku jest w zasadzie zerowa” – dodał.

Tak nie było.

Według Stanów Zjednoczonych Narodowe centrum danych o lodzie i śnieguW lutym w Arktyce było 14,18 miliona kilometrów kwadratowych lodu.

Ale to trzecia najniższa ilość śniegu w historii w lutym.

Według CSIRO, chociaż poziom lodu morskiego Antarktydy jest niski, na niektórych obszarach silnie wzrasta, a na innych spada.

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg (C) jest widziana wśród aktywistów podczas marszu w Oslo w Norwegii, podczas protestu przeciwko turbinom wiatrowym zbudowanym na terenach tradycyjnie wykorzystywanych do wypasu reniferów. (Zdjęcie: Alf Simonsen/NTB/AFP)

Pewne jest, że gdyby cały lód polarny miał się stopić, miałoby to katastrofalny wpływ na ludzkość w postaci zalania każdego nadmorskiego miasta na planecie.

Cytat „wymazywanie całej ludzkości” w tweecie pani Thunberg nie znajduje się w artykule Grit Post.

Według dziennika nie jest jasne, skąd pochodzi ta linia, ponieważ list profesora Andersona nie jest już dostępny Newsweek.

Może to być nieporozumienie lub parafraza przemówienia profesora Andersona.

Jednak Thunberg nie usunęła tweeta mówiącego, że świat skończy się w tym roku.

Ale mogła usunąć tweet, w którym stwierdziła, że ​​ludzkość może wyginąć, jeśli do tego roku zostaną podjęte działania w sprawie paliw kopalnych.

READ  Tysiące ludzi zbierają się w Nowej Zelandii, aby zaprotestować przeciwko polityce rządu wobec rdzennej ludności | Wiadomości polityczne

Pomimo zarzutów dotyczących usuniętych tweetów, Thunberg nie skomentowała w mediach społecznościowych wrzawy.

Jej najnowsza aktualizacja na Twitterze z wtorku dotyczyła klimatologa, który powiedział, że świat właśnie doświadczył czwartego najcieplejszego lutego od 1880 roku.