Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Grupa 3S ogłasza nowe centrum danych w Katowicach

Polskie telco 3s Katowice ogłosiły powstanie nowego centrum danych, które podwoi jego obecny zasięg w mieście i planuje ekspansję na inne duże miasta w całym kraju.

Centrum Danych 3S, zbudowane na istniejącej siedzibie obok obiektów DC1 i DC2, jest trzecim miastem spółki należącej do spółki DC3, zlokalizowanym w południowej Polsce i na zachód od Krakowa.

Nowe centrum danych zajmie powierzchnię 2200 metrów kwadratowych (23 600 stóp kwadratowych), a całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 4400 metrów kwadratowych (47 300 stóp kwadratowych). DC3 Q1 ma działać w 2023 roku.

Firma poinformowała, że ​​jest na końcowych etapach otwierania nowego centrum danych o powierzchni 750 metrów kwadratowych (8000 stóp kwadratowych) w Bytach i planuje zakup obiektów w Warszawie, Kadańsku i Wrogowie.

„Grupa3S jest otwarta na negocjacje z właścicielami obiektów typu DC w miastach lub planuje budowę własnej sieci światłowodowej” – podała spółka w komunikacie.

„Posiadamy własną sieć światłowodową [Warsaw, Gdańsk, and Wrocław] I świadczyć usługi telekomunikacyjne, dlatego chcemy znacznie rozszerzyć naszą działalność i zaspokoić potrzeby klientów w zakresie infrastruktury IT i przetwarzania w chmurze. ”

Założona w 2011 roku firma 3S posiada sześć centrów danych w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Byte.

READ  Szef Tui mówi, że rodziny spędzą wakacje w Polsce zamiast palić południową Europę