Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Handel polsko-pakistański przekracza 920 mln dolarów |  Trybuna Ekspresowa

Handel polsko-pakistański przekracza 920 mln dolarów | Trybuna Ekspresowa

Ambasador dąży do wzmocnienia przyszłych partnerstw i umożliwienia polskim przedsiębiorcom wykorzystania możliwości w Pakistanie

Karaczi:

Ambasador RP Maciej Pisarski poinformował, że łączny wolumen wymiany handlowej pomiędzy Polską a Pakistanem przekroczył 920 mln dolarów. Eksport Pakistanu osiągnął poziom 800 mln dolarów dzięki rozwiązaniu GSP plus, które zapewnia pakistańskim towarom bezcłowy dostęp do polskiego rynku. Tymczasem polski eksport do Pakistanu w ubiegłym roku wyniósł 128 mln dolarów.

Podczas wizyty w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Karaczi Ambasador Pisarski przewodniczył delegacji handlowej wysokiego szczebla z Polski. Podkreślił znaczenie wykorzystania istniejącego potencjału poprzez ułatwianie interakcji pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a partnerami pakistańskimi. Takie podejście ma na celu wzmocnienie przyszłych partnerstw i umożliwienie polskim przedsiębiorcom bezpośredniego poszukiwania możliwości w Pakistanie.

Stosunki Polski i Pakistanu, trwające 62 lata, charakteryzuje współpraca i wzajemny szacunek. Ambasador Pisarski podkreślił ogromny potencjał rozszerzenia tych relacji.

Polska może poszczycić się 21. największą gospodarką świata, z PKB na poziomie 1,4 biliona dolarów, co czyni ją szóstą co do wielkości gospodarką w Unii Europejskiej. Opisał polską gospodarkę jako dynamiczną, innowacyjną i odporną, powołując się na imponujące dane dotyczące wzrostu. Od 1990 roku polska gospodarka rozwinęła się o 900%, a import i eksport osiągnęły w tym roku prawie 700 miliardów dolarów.

Opublikowano w The Express Tribune, 23 majaBadania i rozwój2024.

Lubi Biznes na Facebooku, On podąża @TribuneBiz na Twitterze, aby być na bieżąco i dołączyć do rozmowy.

READ  Desperackie działania w kontekście kryzysu mieszkaniowego ogarniającego Polskę