Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Hongkong naciska na bańkę podróżniczą z Australią

Hongkong podobno wyraził zainteresowanie zawarciem umowy o podróż bez kwarantanny z Australią, ponieważ rozpoczął długo oczekiwaną bańkę z Singapurem.

Oba centra finansowe potwierdziły, że ich bańka podróżnicza w końcu rozpocznie się 26 maja, po tym, jak poprzednie plany zostały wprowadzone na lodzie z powodu wzrostu liczby przypadków COVID-19 w Hongkongu pod koniec ubiegłego roku.

Krążą już pogłoski, że Singapur będzie jednym z kolejnych kierunków, które utworzą bańkę podróżniczą z Australią, a teraz Hongkong również wydaje się być zainteresowany.

Minister handlu Hongkongu Edward Yao powiedział, że bańka w Hongkongu i Singapurze będzie podstawą do podróży bez kwarantanny z Australią i Nową Zelandią, i zasugerował dyskusje z tymi dwoma rządami, Podróżnik wykonawczy wzmiankowany.

Związane z: Bogaci Indianie uciekają przed kryzysem prywatnymi odrzutowcami

Pojawia się Asia Priorytet Australii Po dwukierunkowej bańce podróżniczej zaczęła się w tym miesiącu Nowa Zelandia.

Następna taksówka w Singapurze prawdopodobnie nie będzie działać, ponieważ władze imigracyjne i zdrowotne starają się znieść ograniczenia nałożone na miasto-stan w ciągu kilku miesięcy.

Singapur jest teoretycznie otwarty dla australijskich podróżników, którzy po przyjeździe muszą po prostu pozostać w izolacji przez krótki czas, aby ponownie przetestować negatywny COVID-19. Jednak granice międzynarodowe Australii pozostają zamknięte wszędzie z wyjątkiem Nowej Zelandii.

Prezes Singapore Tourism Board Keith Tan powiedział Dziewięć gazet Miasto miało nadzieję, że Australia wkrótce się odwzajemni.

„Mieliśmy jednostronne otwarcie w nadziei, że doprowadzi to do pewnej wzajemności, co najwyraźniej nie nastąpiło” – powiedział.

Dodał: „Wszystko zależy od rządu Australii, ponieważ otworzyliśmy się na Australię”.

„Porównaliśmy to do tańca. Do tańca potrzeba dwojga ludzi, którzy tańczą razem.”

Związane z: Oszałamiający transfer kwarantanny dla hoteli

Na początku tego miesiąca singapurski minister transportu Ong Yi Kong został zapytany w parlamencie o plany dotyczące baniek podróżniczych i jako głównych kandydatów wymienił Australię, Nową Zelandię i Brunei.

READ  Linia lotnicza uziemiła wszystkie samoloty Boeing 737-9 po eksplozji okna powietrznego podczas lotu do USA

„Wraz z wieloma krajami i regionami, w tym Australią, badamy kwestię wzajemnego uznawania świadectw szczepień. Świadectwa mogą być fizyczne lub cyfrowe i będziemy potrzebować ich bezpieczeństwa, zabezpieczenia przed fałszerstwami i weryfikowalności”.

Jednak szczepionki to tylko jeden aspekt walki z pandemią. Dystans społeczny, śledzenie kontaktów, kwarantanna i testowanie są również bardzo ważnymi aspektami, które kraje i regiony wykorzystały do ​​kontrolowania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, nawet gdy szczepionki stają się dostępne. ”

Australia chce ustanowić wolne od kwarantanny podróże z innymi krajami Azji i Pacyfiku z niskimi wskaźnikami transmisji od około sierpnia.

Może to obejmować kraje takie jak Fidżi, Wietnam i Tajlandia, a ostatecznie Japonia i Korea Południowa. Chiny kontynentalne są również opcją, pomimo napięć dyplomatycznych z Australią.

W ramach pierwszej fazy porozumienia podróżnego w Singapurze i Hongkongu, która rozpocznie się 26 maja, do każdego miasta będzie przewożonych w ramach jednej wycieczki dziennie do 200 pasażerów.

Pasażerowie po obu stronach muszą zdać negatywny test na obecność COVID-19 przed i po locie. Mieszkańcy Hongkongu będą mogli wjechać do Singapuru co najmniej 14 dni po otrzymaniu dwóch dawek szczepionki – jednak podróż do obu miast może odbywać się z dowolnego powodu i nie będzie kwarantanny po obu stronach.

– Z Benem Grahamem