Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Władze USA dokonały nalotu na mieszkanie Rudy’ego Giulianiego, byłego prawnika Donalda Trumpa i skonfiskowały ładunki wybuchowe

Amerykańscy śledczy federalni przeszukali mieszkanie w Nowym Jorku, w którym mieszka Rudy Giuliani, były burmistrz miasta i były osobisty prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa.

Agenci skonfiskowali urządzenia elektroniczne, co spowodowało eskalację śledztwa w sprawie Giulianiego.

Prawnik Giulianiego, Bob Costello, potwierdził wykonanie nakazu przeszukania.

Giuliani nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz, ponieważ przedstawiciele mediów zaczęli gromadzić się przed jego mieszkaniem.

Prokuratorzy federalni na Manhattanie badali transakcje biznesowe pana Giulianiego na Ukrainie.

Chociaż nakaz przeszukania nie oznacza, że ​​pan Giuliani popełnił przestępstwo, wskazuje on jednak, że śledczy przekonali sędziego, że uważają, iż doszło do przestępstwa i że wykonanie nakazu może ujawnić istotne dowody.

„To sejsmiczny moment w śledztwie” – powiedziała Jessica Levinson, profesor Loyola Law School w Los Angeles.

„Wykonanie nakazu przeszukania prawnika jest ważne ze względu na problemy z prawnikiem i przywilejami klienta.

„O wiele ważniejsze jest wykonanie nakazu przeszukania na pełnomocnika do pracy dla byłego prezydenta”.

Dwóch byłych współpracowników, Lev Parnas i Igor Froman, zostało oskarżonych o naruszenia finansów kampanii i inne przestępstwa.

Praca pana Parnasa i pana Fromana rzekomo obejmowała starania, aby pomóc panu Giuliani w poszukiwaniu szkodliwych informacji przed wyborami w 2020 r. Na temat urzędującego prezydenta Joe Bidena i jego syna Huntera oraz tego, co prokuratorzy opisali jako próbę usunięcia ówczesnego ambasadora USA. na Ukrainę Mary Jovanovic. .

Relacja Giulianiego z Donaldem Trumpem

76-letni Giuliani zaczął reprezentować Trumpa, swojego republikańskiego kolegę, w kwietniu 2018 roku w związku z dochodzeniem w sprawie byłego specjalnego doradcy Roberta Muellera w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w 2016 roku.

Jego rola w Waszyngtonie była złożona, a były burmistrz Nowego Jorku często ogłaszał się doradcą biznesowym i prawnikiem w sektorze prywatnym, mimo że cieszył się niezwykłym dostępem do kul władzy.

READ  Wielka zmiana, która podekscytuje Australijczyków
Portier w bloku mieszkalnym Rudy'ego Giulianiego
Pan Giuliani jest badany w związku z jego transakcjami biznesowymi na Ukrainie.(

AP: Mary Altafir

)

Giuliani w końcu stał się kluczową postacią, jeśli chodzi o to, czy Trump nadużywał swojego biura do osobistych korzyści politycznych w kontaktach z Ukrainą.

Reuters