Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

HPRT MT800 – wersja 2022

HPRT MT800 (289,99 USD) to pierwsza drukarka, którą sprawdziliśmy od HPRT, chińskiej firmy założonej w 2012 roku, która koncentruje się na drukarkach do użytku mobilnego, etykietach, paragonach, punktach sprzedaży i innych aplikacjach opartych na technologiach druku termicznego. MT800 to w pełni przenośna drukarka monochromatyczna, podobna rozmiarem i wagą do drukarki monochromatycznej Brother PocketJet 7 PJ763MFi-WK, ale w chwili pisania tego artykułu sprzedaje się tylko za jedną trzecią. Poza ceną, główną różnicą między nimi jest technologia, z której korzystają – model Brother wymaga papieru specjalnego przeznaczenia, ale nie potrzebuje atramentu ani taśmy, podczas gdy MT800 potrzebuje taśmy, ale może drukować na zwykłym papierze. Praktycznie rzecz biorąc, pozwala to wybrać, czy wolisz nosić papier do przenośnej drukarki, czy zamiast tego dodatkowe taśmy.


Papier termiczny a termotransfer

Zarówno drukarki HPRT, jak i Brother wykorzystują ciepło do drukowania, ale na różne sposoby. Drukarka Brother wykorzystuje tę samą technologię termiczną, która jest używana w większości drukarek paragonów i faksów. Wymaga specjalnie przygotowanego papieru termicznego, który po podgrzaniu bezpośrednio przez głowicę drukującą zmienia kolor z białego na czarny. MT800 wykorzystuje technologię wymiany ciepła, w której taśma pokryta woskiem jest podgrzewana, aby stopić wosk i przenieść go na papier.

Jednym z potencjalnych problemów związanych z drukiem termotransferowym jest to, że rodzaj papieru może wpływać na jakość wydruku. Wosk nie przykleja się również do stosunkowo szorstkiej powierzchni niedrogiego papieru do kopiowania, na przykład przy użyciu droższego papieru o gładszej powierzchni. Im bardziej chropowata powierzchnia, tym większe prawdopodobieństwo przerwania wiersza zarówno w tekście, jak i znakach graficznych. Nie oznacza to, że nie możesz używać tańszego papieru, ale oznacza to, że jakość znacznie się pogorszy w porównaniu z tym, co Twoja drukarka może zrobić najlepiej.

HPRT sprzedaje papier premium w paczkach po 50 arkuszy za 11,99 USD lub 200 arkuszy za 20,99 USD, ale tylko w formacie A4 (8,27 x 11,69 cala). Odkryłem jednak, że 28-funtowy kolorowy papier do kopiowania Hammermill zapewniał taką samą lub nieco lepszą jakość wydruku dla wszystkich stron z wyjątkiem jednej w naszym zestawie testowym i kosztował znacznie mniej za stronę. Zauważ, że nawet przy użyciu 20-funtowego papieru do kopiowania, jakość wyjściowa była wystarczająco dobra dla większości celów. (Więcej o wynikach naszych testów jakości później.)

READ  Jak zaktualizować Google Chrome

Innym potencjalnie ważnym problemem związanym z drukiem termotransferowym jest to, że taśma zachowuje obraz na każdej drukowanej stronie. W przypadku każdej strony ilość użytej taśmy odpowiada długości strony, nawet jeśli strona zawiera pojedynczy znak tekstowy, a wosk przeniesiony na papier pozostawia tylko przezroczystą okładkę. Rezultatem jest negatyw nagrany na taśmę dla każdej wydrukowanej strony. Tak więc, jeśli drukujesz, powiedzmy, cytaty dla klienta, możesz nie chcieć wyrzucać taśmy, gdzie każdy, kto ją znajdzie, może przejrzeć i zobaczyć wszystko, co wydrukowałeś. Nie będzie to ważne w przypadku większości aplikacji, ale zastanów się, czy nie stanowi to dla Ciebie problemu. Jeśli tak, będziesz potrzebować innej techniki drukowania.


Łatwy do przenoszenia, łatwy do skonfigurowania

MT800 jest dostępny na Amazon w momencie pisania tego tekstu w kolorze białym lub czarnym oraz w różnych pakietach. Najtańszy koszt to 259,99 $ minus oszczędności z kuponu, który jest różny, ale w chwili pisania tego artykułu wynosi 60 $. Cena obejmuje drukarkę, akumulator, jedną taśmę, 50-arkuszowy pakiet papieru, kabel USB typu A do typu C do ładowania baterii i podłączenie do komputera.

Najdroższy pakiet, ten omówiony tutaj, kosztuje 289,99 USD przed zastosowaniem obecnie oferowanego kuponu o wartości 30 USD. Dodaje drugi pasek i futerał do przenoszenia, który ma mniej więcej odpowiedni rozmiar dla Piccolo, o wymiarach 3,5 x 3,2 x 13,4 cala (HWD). W przypadku zakupu osobno paski kosztują 24,99 USD za pudełko z dwoma, a etui 25,99 USD.

Biała kopia drukarki HPRT MT800

Drukarka ma wymiary 1,6 x 2,5 x 12,2 cala (HWD) i waży 1,5 funta. Konfiguracja i drukowanie były w większości łatwe i proste. HPRT oferuje sterowniki dla systemów iOS, Android, Windows, macOS i Linux. Zacząłem od pobrania aplikacji na Androida na telefon, połączenia przez Bluetooth, wydrukowania wiadomości e-mail i wszystko poszło gładko od początku do końca. Następnie połączyłem się z naszym standardowym testowanym komputerem za pomocą kabla USB, pobrałem i zainstalowałem sterownik i wydrukowałem z komputera, co również w większości przypadków działało płynnie. Wyjątkiem było to, że niektóre strony Excela w naszym zestawie testowym zostały ustawione na drukowanie poziome w trybie pionowym, a niektóre zostały zmienione w celu drukowania w mniejszych rozmiarach.

Po przyjrzeniu się ustawieniom sterownika odkryłem, że część problemu polegała na tym, że jedynym rozmiarem papieru określonym w sterowniku był A4, który różni się nieco od papieru w formacie Letter w USA. Wiele problemów rozwiązano, wybierając niestandardowy rozmiar 8,5 x 11 cali i ustawiając go jako domyślny. Sterownik nadal nalegał na drukowanie w trybie pionowym dla niektórych plików Excela ustawionych na poziome, ale udało mi się je poprawnie wydrukować, zmieniając ustawienie w sterowniku przed ich wydrukowaniem.

READ  PlayStation staje w obliczu pozwu o dyskryminację ze względu na płeć

Port USB z boku HPRT MT800

Jednym z najważniejszych ograniczeń jest to, że MT800 wymaga ręcznego podawania papieru, strona po stronie. Drukowanie dwustronne jest tak proste, jak drukowanie na jednej stronie, odwracanie strony i podawanie jej do drukowania na drugiej stronie. Nie można jednak podać następnej strony do wielostronicowego zadania drukowania, dopóki nie usunie się poprzedniej strony w celu wyczyszczenia otworu wyjściowego, co oznacza, że ​​nie można używać papieru do wentylatora, aby uniknąć ręcznego podawania. Nie będzie to problem z drukowaniem krótkich plików, ale może szybko stać się irytujące, jeśli chcesz wydrukować wiele plików dłuższych niż trzy lub cztery strony.

Oczywiście na początku prawdopodobnie nie wydrukujesz wielu długich dokumentów za pomocą przenośnej drukarki. HPRT ocenia baterię na 70 stron na jednym ładowaniu, a taśmy są wystarczająco długie, aby wydrukować 48 stron. Koszt jednej strony pasków to 26 centów. Dla porównania, obliczyliśmy koszt strony dla Brother PJ763MFi-WK na około 10 do 26 centów za stronę, w zależności od używanego papieru. Nawet jeśli planujesz korzystać z najtańszej opcji dla drukarki Brother, pamiętaj, że liczy się całkowity koszt posiadania, co oznacza koszt początkowy plus koszt eksploatacji. Jeśli podzielisz potencjalne oszczędności na stronę drukarki Brother przez różnicę między nimi w początkowym koszcie całkowitym, wynik pokaże, ile stron należy wydrukować, aby niższy koszt eksploatacji drukarki Brother zrównoważył dodatkowy koszt samą drukarkę.


Wystarczająco szybki, z przyzwoitą jakością tekstu

Ręczne podawanie pojedynczych arkuszy uniemożliwiło przeprowadzenie naszych testów wydajności, ale mierzyłem czas poszczególnych stron tekstu na 22 do 24 sekund, a także czas potrzebny na ich ręczne podanie, co jest wystarczająco szybkie, aby wydrukować stronę lub dwie na czas. Jako punkt odniesienia, PJ763MFi-WK wydrukował 12-stronicowy plik Word na papierze składanym z szybkością 11,5 sekundy na stronę, bez uwzględniania pierwszej strony, co czyni go dwukrotnie szybszym niż MT800, nawet ignorując czas podawania ręcznego.

READ  Jak wydostać mieszkańców wioski w Animal Crossing: New Horizons?

Drukarka HPRT MT800 od góry

Jakość druku najlepiej podsumować jako wystarczająco dobrą dla tekstu i niektórych zdjęć, ale nie jest to coś, na czym można polegać w przypadku grafiki lub zdjęć. MT800 zapewnia rozdzielczość 300 dpi, która odpowiada niższym rozdzielczościom drukarek laserowych, ale to nie czyni go laserową jakością. Wszystkie czcionki w naszych testach tekstowych, które można rozważyć w łatwym do odczytania dokumencie biznesowym, miały zazwyczaj 12 lub 10 punktów na papierze do kopiowania o wadze 20 funtów, w zależności od czcionki. Był również czytelny przy 8 lub 6 punktach na papierze HPRT oraz przy 6 lub 5 punktach na 28-funtowym papierze Hammermill Color Copy.

Jakość grafiki była na tyle dobra, że ​​proste rysunki liniowe były zrozumiałe. Jednak w grafice, która zawiera sąsiednie obiekty z pełnym wypełnieniem (jak na przykład w przypadku słupków na wykresie słupkowym), obiekty mają tendencję do zlewania się ze sobą. Wykres liniowy z czarnym tłem i kolorowymi liniami pokazywał tylko dwie z pięciu linii.

Obrazy były podobne, z sąsiednimi obiektami albo odcinały się od siebie, albo nie, w zależności od kolorów oryginału. Ostatecznie to, czy będziesz w stanie zrozumieć konkretny rysunek lub obraz, zależy od tego, co znajduje się na tym konkretnym obrazie.


Werdykt: ta monochromatyczna drukarka koloruje tylko tekst

Najmocniejszym argumentem przemawiającym za HPRT MT800 jako przenośnym towarzyszem jest połączenie ceny, rozmiaru, wagi i możliwości drukowania na zwykłym papierze. Pamiętaj również o rozważeniu Brother PJ763MFi-WK, który ma ten sam rozmiar i wagę oraz oferuje niższe koszty eksploatacji. Ale sama drukarka Brother kosztuje prawie trzy razy więcej, a jeśli zabraknie papieru termicznego w podróży, nie możesz drukować, dopóki nie będziesz mieć więcej.

Możesz również rozważyć Canon Pixma TR150, obecnie najlepszy wybór kolorowej drukarki mobilnej. Podobnie jak wszystkie przenośne drukarki atramentowe, jest ona większa i cięższa niż MT800, ale oferuje lepszą jakość wydruku grafiki i zdjęć wraz z kolorem i drukuje na zwykłym papierze. Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnej przenośności w połączeniu z niską ceną początkową i planujesz drukować głównie tekst, MT800 może wykonać to zadanie.