Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Huragan Ida pozostawił miliony w Luizjanie bez prądu, zniszczył sklep, w którym pracował legenda jazzu Louis Armstrong

Wielopoziomowa placówka jazzowa w Nowym Orleanie, gdzie kiedyś pracował młody Louis Armstrong, stała się kolejną przyczyną huraganu Ida, ponieważ władze USA nadal oceniają zniszczenia.

Zakład krawiecki Karnofsky, w którym w Armstrong pracowała żydowska rodzina, zawalił się w niedzielę (czasu lokalnego) podczas burzy.

Firma została otwarta w centrum w 1913 roku i miała nad nią rezydencję, w której późna legenda jazzu często jadła posiłki.

Rodzina, która zapewniła Armstrongowi „drugi dom”, pożyczyła mu pieniądze na zakup pierwszego gzymsu.

„Lewis powiedział, że to rodzina Karnovskich zaszczepiła w jego sercu miłość do śpiewania” – powiedział emerytowany historyk jazzu i fotoreporter John McCusker, według lokalnych mediów WWL-TV.

Kilka innych miejsc, które były integralną częścią wczesnej historii jazzu, znajdowało się również na South Rampart Street.

pobieranie

W poniedziałek (czasu lokalnego) kontynuowano działania ratunkowe w całym amerykańskim stanie Luizjana, z użyciem setek łodzi i helikopterów.

Mieszkańcy zamieszkujący labirynt rzek i zatok wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej desperacko wycofywali się na strychy lub dachy i zamieszczali swoje adresy w mediach społecznościowych z instrukcjami dla zespołów poszukiwawczych i ratowniczych, gdzie ich znaleźć.

Huragan Ida, jeden z najpotężniejszych huraganów, jakie kiedykolwiek nawiedziły wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, w poniedziałek odciął zasilanie ponad miliona domów w Luizjanie i skłonił do akcji ratunkowych w zalanych społecznościach wokół Nowego Orleanu, gdy słaba burza przeniosła się na północ.

Ida wylądowała w niedzielę (czasu lokalnego) jako huragan kategorii 4, 16 lat po huraganie Katrina, przywołując wspomnienia katastrofy, która zabiła ponad 1800 osób w 2005 roku i zdewastowała Nowy Orlean.

Co najmniej dwie osoby zginęły w Luizjanie, zanim Ida wpadła w tropikalną depresję, gdy jej oko pełzało po sąsiedniej Missisipi.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 2 minuty 4 sekundy

Czy od czasu Katriny władze USA są lepiej przygotowane do radzenia sobie z huraganem Ida?

AFP/Reuters

READ  Erupcja góry Merapi na indonezyjskiej wyspie Jawa | wiadomości o środowisku