Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

[ICE TIME] Rena Uezono wygrywa JGP w Polsce, zdobywając miejsce w finale JGP

[ICE TIME] Rena Uezono wygrywa JGP w Polsce, zdobywając miejsce w finale JGP

Przeczytaj cały artykuł na SportsLook – [ICE TIME] Rena Uezono wygrywa JGP w Polsce, zdobywając miejsce w finale JGP

Wygląda na to, że na japońskiej scenie łyżwiarskiej pojawiła się nowa gwiazda. Rina Ozono, 13-latka z Nagoi, która w piątek 29 września wygrała Grand Prix Juniorów w Gdańsku. Dzięki temu Ozono zakwalifikowało się do grudniowego finału. Finał JGP ze zwycięstwem.

Ozono, która na początku września w Stambule GGB za Ami Nakai zajęła drugie miejsce, po programie krótkim awansowała z drugiego miejsca na podium na łyżwach swobodnych do utworów „Prayer” i „Mechanisms”. W swoich zwycięstwach turniejowych zdobyła pięć czystych trójek i ukończyła na par czwartym.

Łączna liczba zwycięskich punktów Ozono wyniosła 192,31 punktu. Wygrała o ponad osiem punktów nad drugą w kolejności Minseul Kwon z Korei Południowej, która uzyskała 183,52. Trzecie miejsce zajął rodak Kwona, Seojin Yoon, z czasem 176,31.

Uezono ustanowiła rekordy życiowe zarówno w programie krótkim, jak i łyżwach dowolnych w Gdańsku.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem pokazać publiczności, do czego trenowałem, i poprawić swoje wyniki dzięki obrotom i krokom” – stwierdził Ozono po zwycięstwie w wywiadzie dla nadawcy ISU na YouTube, Teda Bartona.

Dodała: „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby lepiej wypaść w finale”.

Ozono, mistrzyni Japonii juniorów w sezonie 2022-23, zachwyciła publiczność swoim występem w jeździe na łyżwach. Rozpoczęła się piękną potrójną pętlą lutz/potrójną pętlą na palcach/podwójną pętlą na palcach i pozostawała spójna przez całą jazdę.

Jedyne błędy na jej karcie wyników pojawiły się pod koniec jej rutyny, kiedy oceniano, że wykonała ćwierć obrotu pod obydwoma końcami kombinacji pętli z potrójną twarzą i potrójną pętlą na palcach.

reklama


Rina Ozono pozuje ze swoim złotym medalem w Gdańsku, 29 września. (ⒸISU)

Analiza występu Riny Ozono

Parton pochwaliła Uezono za jej płynną integrację z muzyką z jej programu.

READ  Transkrypcja Caroline Wilson kontra Craig Hutchison Kontrowersyjne wideo o żartach Richarda Goydera Możliwości dyrektora następnej ligi Kylie Watson Wheeler

„Znała każdą nutę i każdy rytm” – skomentował Barton w swojej analizie jazdy swobodnej Uezono, po czym dodał: „Cały czas ćwiczyła to w rytm muzyki. Technicznie jest w doskonałej formie. Ładne, bezpośrednie, mocne .” I ucisk w powietrzu. Świetna prędkość i przyspieszenie.”

Analityk ISU Mark Hanretty pochwalił w transmisji internetowej choreografię układu Uezono i układów japońskich łyżwiarzy.

„Naprawdę doceniam różnicę, wyjątkowość i nowość tego programu” – powiedział Hanretty. „Wszyscy ci japońscy łyżwiarze, o których ciągle wspominamy, [are] Genialny. Zupełnie inne podejście artystyczne.”

Kontynuuj czytanie całej historii na SportsLook.

Autor: Jack Gallagher

Autor jest doświadczonym dziennikarzem sportowym i jednym z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie snowboardu. Znajdź artykuły i podcasty autorstwa Jacka Na jego stronie autorskieji znajdź go na X (dawniej Twitter) @sportsjapan.