Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Iga Świątek pokonuje Anas Jaber i wygrywa US Open po raz pierwszy i trzeci w turniejach wielkoszlemowych

Tak dobrze jak w tym roku, Iga Świątek Przyszedł do mnie My otwarci Nie wiem, czego się spodziewać.

Podejrzewała, że ​​kobieta… Używaj różnych piłek tenisowych, które są nieco lżejsze niż faceci w Flushing Meadows, gdzie nigdy nie udało ci się przekroczyć czwartej rundy. Próbowała przyzwyczaić się do hałasu i rozproszenia, zgiełku Wielkiego Jabłka. Osiągnęła rekordowy wynik zaledwie 4-4, odkąd w lipcu zakończyła się passa 37 wygranych meczów.

Nic z tego nie ma teraz znaczenia. Ugruntowała swoją pozycję jako nowej dominującej postaci w swoim sporcie, wygrywając to, czego oczekuje się Ostatnie mistrzostwo w karierze Sereny WilliamsŚwiątek zajął pierwsze miejsce w rankingu Nr 5 Anas Jaber 6-2, 7-6 (5) na Arthur Ashe Stadium w sobotę, aby wygrać swój pierwszy US Open i trzeci tytuł Grand Slam w klasyfikacji generalnej.

„Po prostu nie oczekuję wiele, zwłaszcza przed tym turniejem. To był trudny czas, wiesz? ” powiedział Świątek, który ma 55-7 lat w meczach turniejowych z siedmioma tytułami w 2022 roku, obaj najlepsi gracze w WTA.

Czytaj więcej:
* Nicholas Lamperen, dyrektor ASB Classic Tournament, potwierdza, że ​​Puchar United będzie miał wpływ
* Carlos Alcaraz pokonuje Francisa Tiafoe w ekscytującym pięciosetowym meczu o awans do finału US Open
* Iga Świątek i Ons Jabeur są gotowi na US Open
Ons Jabeur spotyka czołową rozstawioną Igę Świątek w finale US Open

„Oczywiście, ten turniej też był naprawdę trudny, ponieważ to Nowy Jork. Tak głośny. To po prostu szalone”, powiedziała po tym, jak została pierwszą najwyżej sklasyfikowaną kobietą, która wygrała US Open od czasu Williamsa w 2014 roku: „Jestem naprawdę dumna że poradziłem sobie z nią psychicznie”

Świątek, podobnie jak Jabeur, podróżuje z psychologiem sportowym, a dokończenie tego wymagało pewnego wytrwałości. Przy stanie 6-5 w drugim secie Świątek zdobyła swój pierwszy punkt w mistrzostwach. Tuż przed wprowadzeniem Jabeura Świątek zbiegł na uboczu, aby zmienić rakiety – w tej chwili wybór nietypowy.

READ  NRL 2021: Wyjaśnienie systemu konferencyjnego, wiadomości, aktualizacje, plan Wayne'a Bennetta i rozszerzenie 2023
Iga Świątek przygotowuje się do służby w Ons Jabeur.

Karol Krupa / AFP

Iga Świątek przygotowuje się do służby w Ons Jabeur.

Gdy akcja została wznowiona Świątek nie trafił w bekhend. Mogło być trudno wyzdrowieć. Rzeczywiście, Jaber wepchnął rzeczy do tiebreaka, który następnie prowadził 5-4. Ale Świątek umocniła się, zgarnęła ostatnie trzy punkty i szybko zaakceptowała Silver Cup i wygrany czek na 2,6 miliona dolarów, żartując: „Naprawdę się cieszę, że to nie jest gotówka”.

21-letnia Polka po raz drugi wygrała French Open w czerwcu i jest pierwszą kobietą od czasu Angelique Kerber w 2016 roku, która zdobyła dwa ważne tytuły w jednym sezonie.

„Ustawiasz poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko. To fantastyczne dla naszego sportu” – powiedział Jaber, 28-latek z Tunezji, który w poniedziałek awansuje na drugie miejsce w światowych rankingach.

Jest pierwszą Afrykanką i pierwszą Arabką, która dotarła do finału Wielkiego Szlema i brała udział po raz drugi z rzędu.

Reakcja Igi Świątek po ostatnim punkcie.

Matthew Stockman / Getty Images

Reakcja Igi Świątek po ostatnim punkcie.

Ale w tym momencie była 0-2, w tym wicemistrzyni na Wimbledonie w lipcu.

„Chodźmy, kochanie na pewno, nie jestem kimś, kto się podda!” powiedział Jaber, którego drużyna wspierająca miała na sobie czarne T-shirty z białym napisem „Yalla Habibi” po arabsku.

Dodała: „Jestem pewna, że ​​znów będę w finale”.

Nie pomogło, że słoneczne popołudnie o temperaturze 85°F (29,4°C) potrzebowało Jabeura do walki ze Świątkiem, który wygrał ostatnie 10 finałów – wszystkie w prostych setach – i od samego początku był fantastyczny.

Jabeur nie doświadczyła ani jednego przełomu w swojej półfinałowej wygranej, ale złamała się natychmiast, gdy Swatik uderzył z bekhendu przez boisko z krótkiej piłki, aby ukoronować wymianę 15 uderzeń.

Anas Jaber z Tunezji schodzi z boiska po chybionym strzale Igi Świątek.

Matt Roark / AFP

Anas Jaber z Tunezji schodzi z boiska po chybionym strzale Igi Świątek.

Osiem minut później Świątek zdobył 12 z pierwszych 14 punktów, wygrywając 3-0.

Jaber powiedział: „Wywierają na mnie dużą presję”.

Używając przedniej ręki z ciężkim obrotem w górę, aby przejąć kontrolę od linii bazowej, Świątek wyznaczyła tempo i ścieżkę punktów. Zmieniała przeciwnika w tę i w drugą stronę, nigdy nie pozwalając Jabeurowi korzystać z rodzajów kursów i różnorodności, do których była przyzwyczajona.

Kiedy Jabeur już trochę pokazała, co potrafi, Świątek w większości był w stanie zwiększyć punkty. Wykorzystała swoją mocną osłonę kortu, wspartą ścieżką dźwiękową ostrych tenisówek, które rzucają się wszędzie, a czasami nawet poślizgnęły się, gdy uderzyła piłkę, jak to się robi na czerwonej glinie, jej ulubionej nawierzchni.

Kiedy Jaber nie trafił w forhend na początku drugiego seta, upuściła rakietę, by odzwierciedlić swoją desperację. Po kilku punktach rzuciła rakietą przekrzywioną i upadła płasko na twarz. Strzał bekhendowy biegnący wzdłuż linii Świątka w kolejnym punkcie spowodował, że w tym secie było 2-0. Świątek podniósł zaciśniętą pięść i krzyknął: „Wejdź!”

Potem Jaber sprawił, że na jakiś czas wszystko było interesujące.

Ale tylko przez krótki czas.

Iga Świątek biegnie, by oddać strzał Onsowi Jabeurowi.

Marie Altaver / AFP

Iga Świątek biegnie, by oddać strzał Onsowi Jabeurowi.

Udało jej się do czwórki, a po tym, jak wylądowała na plecach, gdy niezrównoważony bekhend zdobył punkt w następnej grze, została tam, ciesząc się chwilą, machając pięściami, gdy leżała na ziemi.

Jaber miał w tym meczu trzy break pointy, z których jeden pozwoliłby jej służyć w grupie. Nie mogła tam pchnąć, chociaż straciła uderzenie w ziemię na nich obu.

Świątek musiała odczekać 10 minut od punktu pierwszego meczu do momentu zakończenia konkursu, ale tak się stało. Może od teraz poczujesz się bardziej komfortowo na US Open.