Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021 ujawniają australijski wstyd Covid-19, szczepienia, Annastacia Palaszczuk

James Tomkins dał z siebie wszystko w tym tygodniu.

“Czuję się, jakbym po prostu siedział na linii startu czekając na wyścig. Chcesz pokryć absolutnie każdą bazę” – powiedział trzykrotny złoty medalista olimpijski.

„Nie bierz udziału w wyścigu z odrobiną „co, jeśli”. Nie bierz udziału w wyścigu bez współpracujących ze sobą wszystkich członków załogi, trenera, dietetyka, programu siłowego, szefa misji, całego zespołu ”.

„Kiedy jest wyścig, chcesz pokryć absolutnie wszystko i to właśnie zrobił ten zespół, pokryli wszystkie podstawy, dlatego był to tak głośny wynik”.

Mówił o australijskiej ikonie wioślarstwa Udana starania Brisbane o organizację Igrzysk Olimpijskich 2032Co zostało potwierdzone w środowy wieczór w Tokio. Premier Queensland, Anastasia Pallaschuk, wielokrotnie powtarzała podczas swojej końcowej prezentacji przed MKOl, a potem, jak cudownie było, że wszystkie szczeble rządu i wszystkie partie polityczne zebrały się, aby dostarczyć Igrzyska do Brisbane.

„Jesteśmy świadkami, jak sport jednoczy nas we współpracy wszystkich szczebli rządowych i wszystkich partii politycznych pracujących razem, aby zrealizować to olimpijskie marzenie” – powiedziała.

Skacząc z krzesła, kiedy ogłoszono ogłoszenie, premier Scott Morrison – który przedstawił wcześniej nagraną prezentację wideo w ramach stadionu – uderzył w powietrze w Canberze. Biznes czy liberał, to nie ma znaczenia. Sport, szczególnie w Australii, może łączyć wiele dywizji.

“W przypadku Igrzysk Olimpijskich mówimy tutaj o największym globalnym wydarzeniu. To nie jest spacer po parku, to największe globalne wydarzenie, a jeśli chcesz podejść do tego poważnie, musisz zaangażować wszystkie trzy poziomy rządu – dodała p. Palaszczuk.

„Mając wszystkich w pokoju, pracując razem i uzgadniając, gdzie chcemy zobaczyć nasze miasto, stan i kraj przez następną dekadę, mam na myśli nieskończone (fajne) możliwości”.

Federalny minister sportu Richard Kolbeck dodał swój głos do chóru. „Nie sądzę, żeby to się stało, gdybyśmy wszyscy nie pracowali razem tak, jak to robiliśmy, to by się nie stało” – powiedział.

READ  Oddział urazowy, urazy, Joseph Swale, Sidney Roosters, Penrith Panthers, Nathan Cleary, Jarome Loai

Tomkins, pani Palaszczuk i pan Kulbeck mają stuprocentową rację.

Współpraca we wszystkich aspektach polityki w celu zabezpieczenia praw do hostowania Brisbane była niezbędna i imponująca. Ale to odpowiadało na pytanie – jeśli oczekujemy takiej spójności w sporcie, to czy nie powinniśmy domagać się jej także w innych dziedzinach? Powiedzmy, na przykład, radzenie sobie ze śmiertelną pandemią?

Zbyt często podczas kryzysu Covid-19 strzały, podłe uwagi i snajperki naszych polityków zastąpiły racjonalną retorykę. Australia dobrze sobie poradziła, broniąc się przed najgorszym koronawirusem w 2020 roku, ale czy kraj staje się bardziej podzielony?

Zaledwie kilka tygodni temu pani Palaszczuk sama wydała plik Zaskakująca nagana dla pana Morrisona za odrzucenie zmieniających się porad rządu federalnego w sprawie AstraZeneca Aby dać dzieciom poniżej sześćdziesiątki możliwość otrzymania tego nokautującego ciosu, zamiast czekać na Pfizera.

czwartek Premier WA, Mark McGowan Gladys Berejiklian, jest zszokowana tym, jak radziła sobie z epidemią w Delcie, domagając się od lidera NSW „ignorowania… niektórych prawicowych szaleńców” i „już trzymaj ścieżkę… zamknij go, aby mogli go zmiażdżyć i zabić”.

Na początku tego miesiąca pani Berejiklian śmiała się, gdy wydawała się kpić z definicji Victorii dotyczącej kluczowego czynnika podczas blokad. Pani Palaszczuk zaczęła odnosić się do wybuchu w Delcie jako „wariant Sydney Delta” i „szczep Sydney”, a Dan Andrews rzucił niezbyt przyjemny cień na modę Nowej Południowej Walii, gdy Victoria i jej północny sąsiad walczą z wybuchem epidemii. różne stopnie sukcesu.

„Te problemy zaczęły się w NSW, ale jestem zdeterminowany, że zakończą się tutaj” – powiedział Andrews.

Myślałem, że wszyscy jesteśmy w tym razem?

To Kolega zwrócił uwagę na konflikty wewnętrzne i dziecinność minionego tygodnia I, jak wyjaśniają, odbija się to słabo na wszystkich.

Dlaczego olimpiada, która nie odbędzie się przez kolejne 11 lat, może zmienić polityków federalnych i stanowych w Brady Bunch, ale zagrażające życiu niebezpieczeństwo stwarzane przez śmiertelną pandemię nie może?

READ  EMU Tennis zbiera wyróżnienia od całego zespołu akademickiego ITA

Zapytana w Tokio, dlaczego australijscy politycy byli w stanie znaleźć się na tej samej stronie, jeśli chodzi o sport, ale nie o koronawirusie, Balachchuk powiedziała: „Po pierwsze, rząd krajowy działał bardzo dobrze. Kiedy wchodzisz do tego pokoju, mogę powiedzieć Ty teraz, że wszyscy Ktoś, kto chce zrobić wszystko, co najlepsze dla swojego kraju i tego, co najlepsze w kraju, a my traktujemy to niesamowicie poważnie.

„Nigdy nie ma chwili, kiedy dostajesz te gazety, w których nie siedzisz, poprzedniego wieczoru, aby wszystko przeczytać lub wcześnie rano, aby upewnić się, że możesz wnieść wkład w posiedzenie rządu krajowego”.

Był to sposób na udzielenie odpowiedzi na pytanie, bez prawdziwej odpowiedzi na pytanie.

Następnie pani Palaszczuk podkreśliła społeczne i gospodarcze korzyści, jakie przyniosą Igrzyska 2032, dodając: “Wszyscy powinni być podekscytowani. Wszyscy. To jest nasz moment, aby zabłysnąć”.

Szczepienie przeciwko Covid-19 to jedyny sposób na powrót Australijczyków do normalnego życia, ale jako naród walczymy.

Kampania Best Shot na News.com.au odpowiada na pytania dotyczące wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19.

Można śmiało powiedzieć, że wprowadzenie szczepionki zdezorientowało Australijczyków. Przeanalizujemy szczegóły i podamy jasne informacje, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Sunshine State może chcieć jasno spłonąć za dekadę, ale na razie istnieją bardziej palące obawy. Granice są zamknięte, członkowie rodziny nie mogą odwiedzać bliskich, wprowadzenie szczepień to katastrofa, a zamknięcie Sydney nie spowalnia rozprzestrzeniania się Covid-19.

Jak więc wprowadzić część tej politycznej pracy zespołowej, która odegrała kluczową rolę w zdobyciu praw do organizacji Igrzysk Olimpijskich i doprowadzeniu ich tam, gdzie są najbardziej potrzebni.