Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Igrzyska Światowe w Birmingham według numerów

Po tak długim czasie w końcu to się dzieje. Igrzyska Światowe rozpoczną się w tym tygodniu w Birmingham.

Światowe Igrzyska 2022 – pierwotnie zaplanowane na 2021, ale przeniesione z powodu pandemii – rozpoczną się w czwartek, kiedy tysiące sportowców z ponad 100 różnych krajów będą rywalizować w dziesiątkach dyscyplin. Przyjrzyjmy się liczbom, czego może oczekiwać Magic City.

2720 ​​dni

Minęło 2720 dni od oficjalnego ogłoszenia przez Międzynarodowy Komitet Wykonawczy World Games, że Birmingham będzie miejscem kolejnych World Games, które mają odbyć się w 2021 roku. Ogłoszono to w styczniu 2015 roku.

Od tego czasu wiele się wydarzyło, w tym trzy sezony mistrzostw kraju i trzy puchary Heismana dla drużyny piłkarskiej Alabama Crimson Tide, cała prezydentura Donalda Trumpa i cała ta pandemia. Osoba urodzona w dniu, w którym ogłoszono Światowe Igrzyska w Birmingham, będzie miała obecnie letnie wakacje między pierwszą a drugą klasą.

11 dni

Po tak długim oczekiwaniu Igrzyska Światowe potrwają tylko 11 dni – od 7 lipca do 17 lipca. Oczywiście dużo sportów na żywo.

34 sporty, ponad 200 medali

Medale World Games zostały ujawnione w Birmingham w środę 23 lutego 2022 r. oraz Alabama Sports Hall of Fame.Józefa Goodmana

World Games to zawody dla sportów, które nie są częścią igrzysk olimpijskich – a w ofercie jest kilka zabawnych gier, od korfballu, przez przeciąganie liny, po polo. Niektóre sporty mogą nie brzmieć znajomo, ale nie martw się — jest wiele sportów, które warto znać, takich jak softball, sponsorowana piłka nożna, a nawet kręgle.

A jeśli chodzi o medale, w 2022 roku pojawi się nowy mistrz w klasyfikacji generalnej.

Rosja zdobyła 63 medale na ostatnich Igrzyskach Światowych, Igrzyskach 2017 we Wrocławiu – najwięcej medali ze wszystkich innych krajów w tym roku. Jednak po inwazji na Ukrainę rosyjskim i białoruskim sportowcom zakazano rywalizacji w Alabamie. To pozostawia 81 medali z ostatnich meczów dostępnych za zwycięstwa.

READ  Wiadomości NRL 2022, Kotoni Staggs vs Siosifa Talakai, Brisbane Broncos vs Cronulla Sharks, State of Origin, zespół NSW Blues

[Can’t see the map? Click here.]

Stany Zjednoczone znalazły się w pierwszej dziesiątce, z 22 medalami w 2017 roku, w tym siedem złotych, 10 srebrnych i pięć brązowych. Jeśli szukasz sportów, w których Stany Zjednoczone dobrze radziły sobie w 2017 r., tutejsi sportowcy przywieźli do domu złote medale w skokach spadochronowych, kręgielni kobiet, mieszanym frisbee finałowym, gimnastyce na podwójnej trampolinie kobiet, lacrosse kobiet i podnoszeniu ciężarów kobiet.

11 miast

globalne witryny z grami

Birmingham to ostatnie z długiej listy miast na całym świecie, w których odbywają się Igrzyska Światowe. | Archibald symboliczny rysunek

Birmingham będzie jedenastym miastem gospodarzem w 41-letniej historii Igrzysk Światowych i drugim miastem w Stanach Zjednoczonych, które będzie gospodarzem Igrzysk. Santa Clara w Kalifornii była miejscem pierwszych w historii Igrzysk Światowych w 1981 roku i od tego czasu gościła wiele miast europejskich i azjatyckich, a także jedno w Ameryce Południowej (Kali, Kolumbia).

15 miejsc

W całym Birmingham nie zabraknie miejsc do oglądania meczów. Możesz kupić bilety na poszczególne sporty, w zależności od miejsca lub kupić bilety dzienne na różne sporty tego samego dnia. Większość znanych atrakcji Alabamy będzie częścią gier, w tym Sloss Furnaces, New Protection Stadium, Avondale Park i wiele innych.

[Can’t see the map? Click here.]

256 milionów dolarów

Wreszcie, zgodnie z szacunkami Birmingham World Games, igrzyska mają przynieść miastu 256 milionów dolarów wpływu gospodarczego. Nie jest to łatwe dla miasta takiego jak Birmingham. Pieniądze te przepłyną przez restauracje, bary, hotele i inne obiekty w miastach, gdy sportowcy, pracownicy, widzowie i inni udają się do Miasta Magii, by wziąć udział w akcji.

Nr 1: Futbol amerykański

Futbol amerykański, mimo że był raczej zaproszeniem niż oficjalnym sportem, był najpopularniejszym sportem podczas World Games we Wrocławiu. Stanowiło to 12,4% sprzedaży biletów, przed kolejnym najbliższym wydarzeniem. W 2017 roku wzięły udział tylko cztery kraje, w tym Stany Zjednoczone, które otrzymały brązowy medal.

READ  Wiadomości transferowe Premier League, plotki, szepty, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Jadon Sancho, Robert Lewandowski, najnowsze

A propos sprzedaży biletów, czego może się tam spodziewać Birmingham? Średnia zarezerwowana frekwencja na bilety na wszystkie poprzednie World Games, wyłączając pierwszy rok i popularne Cali Games w 2013 r., wyniosła około 146 000 sprzedanych biletów. Czy Birmingham może zajść tak daleko?

Frekwencja na Igrzyskach Światowych zwykle wzrastała od 1981 r., chociaż liczby są bardzo zróżnicowane. Birmingham będzie drugim najmniejszym miastem, które będzie gospodarzem Igrzysk pod względem liczby ludności. Najmniejsze było Lahti w Finlandii, które w 1997 r. liczyło około 96 000 mieszkańców, kiedy to było gospodarzem igrzysk. W tym roku sprzedano 93 000 biletów. Miasta-gospodarze liczyły średnio blisko 32 tys. widzów na 100 tys. mieszkańców. Jeśli ta liczba jest prawidłowa dla Birmingham, miasto może spodziewać się frekwencji około 60 000. To dotyczy tylko mieszkańców miasta. Ta sama skala, jaka została zastosowana w całym metrze, pozwoli sprzedać ponad 300 000 biletów.

Masz pomysł na historię danych o Alabamie? Wyślij e-mail do Ramseya Archibalda na [email protected]I śledź go na Twitterze Umieść tweeta. Przeczytaj więcej historii dotyczących danych z Alabamy tutaj.