Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ikona tenisa Pam Shriver przewiduje, że Ash Party straci w tym roku numer jeden na świecie, Australian Open 2022, wiadomości tenisowe

Ash Party zdominowało światowe rankingi numer jeden w ostatnich latach, ale legenda tenisa spodziewa się, że wkrótce to się skończy.

Amerykańska legenda tenisa Pam Shriver lekko przeszła na Ash Party, przewidując, że do końca 2022 r. inny gracz przejmie światowy numer jeden w rankingu.

Australijska zawodniczka była światowym liderem rankingu przez 101 kolejnych tygodni i zakończyła sezony 2019, 2020 i 2021 jako najlepsza zawodniczka na świecie.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny>

Barty po raz pierwszy zajęła pierwsze miejsce na świecie na krótko przed zdobyciem swojego pierwszego tytułu wielkoszlemowego podczas French Open 2019 i od tego czasu nie ogląda się za siebie.

25-latek Wygrał Wimbledon i cztery kolejne tytuły w 2021 – więcej niż jakikolwiek gracz w WTA – aby uciszyć sceptyków, którzy wierzą, że ich pozycja na pierwszym miejscu została podtrzymana przez wpływ pandemii Covid-19 na Tour w 2020 roku.

Została również nazwana Graczem Roku WTA w 2021 roku.

Barty wkracza do 2022 roku z przewagą 1202 punktów nad drugą światową Ariną Sabalenką i pojedzie na Australian Open jako jeden z faworytów do wygrania najważniejszych turniejów na ojczystej ziemi.

Jednak Shriver, która dwukrotnie zdobyła 22 tytuły Grand Slam w swojej karierze, wierzy, że „ktoś inny” zajmie w tym roku pierwsze miejsce na świecie, kończąc drogę Barty’ego na szczycie.

„Myślę, że będzie nowy numer 1”, powiedział Shriver w wywiadzie dla Związek Tenisowy Kobiet.

„Nie jestem do końca pewien kto, ale myślę, że Ash odniósł wielki sukces i myślę, że mógłby znaleźć się w pierwszej piątce”.

Shriver nazwał Garbine Muguruzę, czyli dwukrotną mistrzynię Wielkiego Szlema Sabalenkę, która dotarła do półfinału Wimbledonu i US Open, jako graczy, którzy najprawdopodobniej zastąpią Barty’ego.

READ  Rafael Nadal nie może się teraz ukryć: czy chwała może nadejść?

„Patrzę na punkty i myślę, że Garbine Muguruza jest najbardziej prawdopodobny” – powiedziała.

„Może to być Arina Sabalenka, jeśli pogrzebiesz te demony. Nie tylko to, co Garbin pokazał w Guadalajara, ale ona i (trener) Conchita (Martínez) nawiązali silną współpracę.

„Wydaje mi się, że nie osiągnęła sukcesu w ciągu ostatnich kilku lat, ale myślę, że druga połowa 2021 roku zaczyna pokazywać więcej obietnic, które zaprowadziły ją do tytułu Francji i tytułu Wimbledonu”.

Barty zakończyła sezon 2021 po US Open, rezygnując z udziału w finałach WTA w Meksyku i wracając do Australii.

Chociaż Shriver przyznała, że ​​przyniosłoby to korzyści Barty, ponieważ będzie miała mniej punktów rankingowych do obrony w 2022 roku, legenda debla wciąż wierzy, że „ktoś inny” stanie się w tym roku numerem jeden na świecie.

„Patrzę na wprowadzenie Asha i to nie jest błahostka” – powiedział Shriver.

„Oto rzecz: po US Open Ashe przegrała z Shelby Rogers, a następnie zamknęła swój rok. Więc jeśli chce ścigać się w rankingach na koniec roku – i kto wie, dokąd pójdzie WTA po US Open z Chinami na moment poza grą – powiedzmy, że ma to sens, a Ash na pewno nie straciła po tym żadnych punktów.

„Ale czuję się jak Ash Party, mimo że jest wspaniała, nie widzę jej na szczycie listy przez 154 tygodnie z rzędu. Jest taka silna, ale myślę, że ktoś inny poszedłby wyżej”.

Barty przygotowuje się do sezonu 2022 na stadionie Adelaide International we wtorek.

Przeczytaj powiązane tematy:Impreza Jesionowa