Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ilu ludzi potrzeba, aby zbudować kolonię na Marsie?  Naukowcy mówią tylko…

Ilu ludzi potrzeba, aby zbudować kolonię na Marsie? Naukowcy mówią tylko…

Naukowcy odkryli, że osoba o miłym typie osobowości ma większe szanse na pozostanie na Marsie

Naukowcy ujawnili minimalną liczbę astronautów potrzebną do zbudowania i utrzymania kolonii na Marsie. Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców, w tym z Uniwersytetu George’a Masona, sugeruje, że kolonię na Marsie można zbudować i utrzymać przy pomocy zaledwie 22 astronautów. niezależny wspomniany.

Wynik ten podważa wcześniejsze szacunki, które wskazywały, że do samowystarczalnego osadnictwa na Czerwonej Planecie potrzeba od 100 do 500 osób. Nowa analiza, która nie została jeszcze zrecenzowana, została opublikowana na arXiv.

Dokonując nowych szacunków, naukowcy wzięli również pod uwagę ludzkie zachowania społeczne i psychologiczne, a także ciągłość interakcji między ludźmi. Łącząc te czynniki, badacze doszli do zaskakującego wniosku, że do zbudowania i utrzymania kolonii na Marsie wystarczą zaledwie 22 osoby.

Warto dodać, że agencje kosmiczne na całym świecie, które od kilku lat badają Marsa, twierdzą, że zbudowanie na Marsie jakiejkolwiek osady ludzkiej byłoby niezwykle złożonym problemem inżynieryjnym. Ponadto każde siedlisko zbudowane na Marsie musiałoby być w dużej mierze samowystarczalne, ponieważ zasoby są ograniczone.

Naukowcy twierdzą, że przyszli koloniści będą również musieli stawić czoła wyzwaniom związanym z psychologicznym i ludzkim zachowaniem.

Na potrzeby nowego badania naukowcy przeanalizowali dane pochodzące od wysokowydajnych zespołów pracujących w odizolowanych środowiskach o wysokim ciśnieniu i starali się lepiej zrozumieć interakcje, które mogą zachodzić między kolonistami na Marsie.

„Staramy się zidentyfikować obszary, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu kolonii, a także zasugerować minimalną początkową wielkość populacji wymaganą do założenia stabilnej kolonii” – napisali w badaniu.

Naukowcy wykorzystali symulację komputerową zwaną modelowaniem agentowym, aby przewidzieć przetrwanie siedlisk ludzkich na Marsie w różnych warunkach. W symulacji uwzględniono czynniki indywidualne, takie jak metabolizm, odporność, umiejętności i poziom stresu, a także cztery różne profile psychologiczne.

READ  Odporna na pot „Smart Skin” przyjmuje biopierwiastki, na które można liczyć nawet podczas gorących treningów i posiłków

Symulacje wykazały, że początkowa populacja licząca 22 osobniki stanowiłaby minimum wymagane do utrzymania liczebności kolonii w dłuższej perspektywie. Ponadto badanie wykazało, że osoby o „akceptowalnym” typie osobowości miały większe szanse na przeżycie, podczas gdy osoby o „neurotycznej” psychologii charakteryzowały się wyższą śmiertelnością.