Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Impreza z fajerwerkami miliardera zapala się w pobliżu Queenstown w Nowej Zelandii

Uważa się, że kontrowersyjne sylwestrowe fajerwerki nowojorskiego miliardera w jego rekolekcjach w Central Otago spowodowały Wielki pożar kraju.
Rozumie się, że pożar w Dalyfield, między Queenstown a Arrowtown, przypisuje się dyrektorowi generalnemu Empire State Realty Trust i przewodniczącemu Tony’ego Malkina (Fundusz jest właścicielem Empire State Building.) Malkin uzyskał pozwolenie od Biura Inwestycji Zagranicznych na zakup nieruchomości o wartości 4,5 miliona dolarów (4,82 miliona dolarów australijskich), Nazywa się Pieśń Odkupieniaw 2008.

Fajerwerki wystrzeliły o północy. Strażacy zostali wezwani 10 minut później.

Po wielkim pożarze odbył się prywatny pokaz sztucznych ogni w posiadłości amerykańskiego milionera Tony’ego Malkina w Queenstown. (Davis Decor LTD / Rzeczy)

Pożar obejmował trzy oddzielne pożary płonące w Tassock na stromym terenie i pojawił się w odległości 15 m od domu na posesji.

Został powstrzymany około 2:30 w nocy i spalił około 1,2 hektara ziemi. Wolontariusze byli tam do 7 rano.

Rzecznik Vines powiedział, że ekipy strażackie wyeliminowały gorące punkty i monitorują sytuację w niedzielę rano.

James Knapp, kierownik ds. ryzyka pożarowego i awaryjnego regionu NZ Otago, powiedział, że w niedzielę na miejsce odwiedzi miejsce pożaru.

„Zwykle po prostu patrzą na stan i punkt pochodzenia, ale poprosiłem go, aby spojrzał i przekazał wszelkie informacje zwrotne, które mogą prowadzić do ulepszeń” – powiedział Knapp.

Sąsiedzi sprzeciwili się prywatnemu pokazowi sztucznych ogni w wiejskiej posiadłości amerykańskiego milionera Tony'ego Malkina w Queenstown, obawiając się, że odstraszy to konie.
Sąsiedzi sprzeciwili się prywatnemu pokazowi sztucznych ogni w wiejskiej posiadłości amerykańskiego milionera Tony’ego Malkina w Queenstown, obawiając się, że odstraszy to konie. (Davis Decor LTD / Rzeczy)

Firma Worksafe NZ przyznała certyfikat zgodności pokazów sztucznych ogni.

„Legalne i bezpieczne są często ściśle ze sobą powiązane, ale niekoniecznie takie same” – powiedział.

Zarządca nieruchomości Donna Stewart-Fremantle odmówiła komentarza na temat szczegółów pożaru.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za fachową pracę Straży Pożarnej w Nowej Zelandii i policji” – powiedziała.

Wściekli sąsiedzi posiadłości Dalefield zaczęli składać petycje przeciwko legalnemu pokazowi sztucznych ogni w związku z obawami o jego wpływ na konie i inne zwierzęta w okolicy.

Podpisało się pod nią ponad 600 osób.

Rekolekcje Tony'ego Malkina w pobliżu Queenstown, gdzie w 2023 roku zorganizował komercyjny pokaz sztucznych ogni, wywołały pożar.
Rekolekcje Tony’ego Malkina w pobliżu Queenstown, gdzie w 2023 roku zorganizował komercyjny pokaz sztucznych ogni, wywołały pożar. (Google Earth)

Sąsiadka Daniela Schneider powiedziała, że ​​opuściła teren ze swoim koniem około 23:45 i wróciła po fajerwerkach, aby odkryć ogień. „Czekaliśmy do 2:30 w nocy, a potem pomyśleliśmy, że można bezpiecznie spać” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​Commons powinno oznaczać, że ogień nie był dozwolony na obszarach wiejskich.

– Mam nadzieję, że to tylko raz.

W oświadczeniu wydanym lokalnej organizacji informacyjnej Crux Media przed Bożym Narodzeniem stwierdzono, że właściciele nieruchomości mogą pomóc w pokryciu kosztów przeniesienia zwierząt przez sąsiadów przed pokazem.

„Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy są właścicielami naszej nieruchomości od prawie 20 lat”.

W oświadczeniu stwierdzono, że właściciele mają głębokie powiązania społeczne i charytatywne w okolicy. „Z przyjemnością rozważymy każdą rozsądną prośbę naszych najbliższych sąsiadów o pomoc finansową na przeniesienie ich inwentarza” – czytamy w oświadczeniu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Agenci nieruchomości nazwali obszar Dalefield „Złotym Trójkątem” ze względu na jego nieruchomości o wysokiej wartości. Inne znane twarze w okolicy to aktor Sam Neill i współzałożyciel AJ Hackett, Henry Van Assche.

Dochodzenie w sprawie pożaru przeprowadzi biegły z zakresu pożarnictwa.

Ta historia pojawiła się pierwotnie Rzeczy Został on powielony za zgodą.
READ  Pracownik omyłkowo nadpłacił 260 000 $, wypłacił środki i złożył rezygnację