Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Impulsywna tradycja 1 kwietnia sięga wieków | Wiadomości, sport, praca

Zawsze uważałem Prima Aprilis za jeden z najdziwniejszych dni, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Dni odnotowane z innego powodu niż kalendarz przesunięty na inną datę zawsze wydawały mi się trochę puste, nie żartuję.

I o to chodzi dzisiaj, 1 kwietnia 2023 r. – Prima Aprilis. Dla mnie 1 kwietnia jest ważny, ponieważ 953 lata temu zacząłem pracować na pełny etat w The Times. Może druga część jest trochę przesadzona, ale niewiele. Nigdy tak nie żartowałem z 1 kwietnia. Kiedy moje córki dorastały, zawsze pilnowaliśmy, żeby zadzwoniły do ​​dziadka i powiedziały mu — nieprawdopodobnie — że jego krowy wyszły z podwórka i zdziczały. Wiem, że czyta moje felietony co tydzień, więc teraz zrobię to za nich… „Hej, Bob, twoje krowy wyszły!” Rozumiesz co mam na myśli? Naprawdę nie jestem w tym dobry. Tradycja robienia psikusów 1 kwietnia w wielu krajach europejskich sięga setek lat wstecz. We wszystkich przypadkach świętowanie koncentruje się na robieniu innym nieszkodliwych psikusów.

W Szkocji: To jeden z moich ulubionych żartów – polega na wysłaniu kogoś z ważną wiadomością do kogoś innego. Kiedy osoba go otwiera, prosi o plik „Niemądry” Dostarcz wiadomość komuś innemu. Cykl ten powtarza się, dopóki przewoźnik nie odkryje, że został oszukany.

We Włoszech, Francji i Belgii: przyczepianie papierowej ryby do czyichś pleców bez ich wiedzy nie bez powodu.

Polska: Skomplikowane figle są wykonywane nie tylko na ludziach, ale także przez instytucje, często z odtwarzaniem w mediach. W wielu krajach modne jest, aby media bawiły się żartami. Dzięki Bogu nie ma go tutaj. Dla mnie słowa drukowane, transmitowane lub publikowane zawsze powinny być prawdziwe. To znaczy każdego dnia. Inne postępowanie podważy Twoją wiarygodność. Żyjemy w epoce, w której wiele źródeł niezwiązanych z wiadomościami publikuje informacje udające wiadomości. Robią to, ponieważ pewien procent ludzi zaakceptuje to jako prawdę. Można argumentować, że historia powinna dać ludziom poczucie żartu, ale przedmioty nie zawsze są czytane lub pokazywane wtedy, gdy tego oczekujesz. Strony internetowe i transmisje na żywo umożliwiają ludziom czytanie i oglądanie rzeczy w dowolnym miejscu i czasie. Kiedy byłem w college’u, Ohio Post zawsze wydawał wydanie primaaprilisowe. Historie były tak dziwne, że nawet dwudziestolatkowie w nie nie wierzyli. Scenarzyści prawdopodobnie myśleli, że są zabawni i prawdopodobnie byli, ale nigdy nie myślałem o gazetach jako o miejscu, do którego należy ta komedia. Było wiele historii, które początkowo kwestionowano po prostu ze względu na datę ich wystąpienia. Początkowo kwestionowano kilka zgonów, w tym śmierć Marvina Gaye’a w 1984 roku i Seleny w 1995 roku. Kiedy Isaiah Thomas został powołany do NBA 1 kwietnia 2001 roku, niektórzy zastanawiali się, czy to mistyfikacja, ponieważ w wieku 5, 9 lat 't Dokładnie góruje nad innymi graczami w lidze.

READ  Karol Józef Tamolewicz | Wiadomości, sport, praca

W wielu krajach zwyczajem jest kończyć swoje wybryki przed południem, a wtedy możesz wyglądać na głupca – i to nie jest żart.

Art Smith jest dyrektorem internetowym The Times, możesz się z nim skontaktować pod adresem [email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej