Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie odpowiadają po tym, jak PNG zakazuje lotów z powodu „oszustwa” Covida | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego

Ambasada Indii w Papui Nowej Gwinei (PNG) zaprzecza zarzutom policji, że pomogła nieupoważnionym pasażerom, w tym czterem osobom, które zaraziły się wirusem COVID-19, dotrzeć do stolicy Pacyfiku, Port Moresby.

Wtorkowa odmowa nastąpiła po tym, jak w zeszłym tygodniu komisarz policji PNG, David Manning, zakazał wszystkich lotów z Indii, oskarżając indyjski rząd o „celowe” uczestnictwo w „oszustwach”, które zagrażają bezpieczeństwu i bezpieczeństwu narodu wyspiarskiego.

Komendant policji, który jest odpowiedzialny za reakcję Papui Nowej Gwinei na COVID-19, zakazał również indonezyjskim Garuda Airlines i firmie czarterowej CapaJet z Hongkongu korzystania z przestrzeni powietrznej kraju „do odwołania”.

Granice Papui Nowej Gwinei są zamknięte dla większości podróżnych z powodu pandemii COVID-19, ale Manning powiedział, że kraj zezwolił na lot repatriacyjny w celu przewiezienia 81 pasażerów ze stolicy Indii, New Delhi, do Port Moresby pod surowymi warunkami, w tym ujemnym COVID-19 testy.

Ale kiedy 17 sierpnia przyleciał samolot Garuda Airlines GA7610, szef policji twierdził, że przewoził on trzech nieautoryzowanych pasażerów do lotu do Papui Nowej Gwinei.

Powiedział również, że rząd Indii pozwolił niektórym pasażerom wejść na pokład samolotu bez negatywnego wyniku testu na COVID-19. „Ta awaria oznacza, że ​​lot przetransportował cztery osoby do Papui Nowej Gwinei z COVID-19” – powiedział.

Poprzez te działania, powiedział Manning, Indie podkopały zaufanie przyjaznego narodu.

„Indie muszą szanować Papuę-Nową Gwineę jako suwerenny naród i nie angażować się w działania z udziałem ludzi pozbawionych skrupułów, naruszające nasze prawa i podważające środki bezpieczeństwa i zdrowia publicznego”.

Ambasada Indii zaprzeczyła zarzutom.

Wszyscy pasażerowie zagraniczni na pokładzie lotu do Port Moresby posiadają ważny tytuł prawny [State of Emergency] „Aprobaty, testy Covid PCR i świadectwa szczepień” – powiedziała misja w oświadczeniu dla Al Jazeery.

Pasażerowie otrzymywali bilety dopiero po uzyskaniu zgody SOE, zgodnie z wytycznymi określonymi przez Kontrolera.

READ  Klient solarium znajduje zwłoki na leżaku w Austrii

Dostarczyła również dokumenty, w tym manifest lotniczy, w którym wymieniła 84 pasażerów, a także zaświadczenia wydane przez rząd Papui Nowej Gwinei, które zatwierdziły wjazd dla wszystkich 84 pasażerów.

CapaJet, który wyczarterował lot Garuda Airlines, również zaprzeczył zarzutom Manninga.

Współpracujemy z ambasadami na całym świecie i jesteśmy bardzo świadomi możliwości, limitów i wszystkiego innego. Jest to część naszych standardowych procedur operacyjnych” — powiedział Jay Wan, dyrektor operacyjny CapaJet.

“Na pokładzie nie było ludzi, których nie było na manifeście. Znali imię i nazwisko każdej przybywającej osoby, ponieważ wysłaliśmy wiadomość do Davida Manninga, aby upewnić się, że spełniono wszystkie wymagania dotyczące wjazdu i wyniki PCR dla wszystkich pasażerów. Odpowiedział bardzo wyraźnie: jego zgoda tego samego dnia, jego aprobata, kiedy pozwolimy mu wejść do samolotu.

Wan powiedział, że był rozczarowany działaniami Manninga, zwłaszcza że CapaJet pomógł sprowadzić kilku dyplomatów z Papui Nowej Gwinei z powrotem „za darmo” tym samym lotem.

Adam Delaney, były dyplomata z Papui Nowej Gwinei, który obecnie kończy studia doktoranckie na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze, nazwał oświadczenie Manninga błędem dyplomatycznym.

“To nie jest coś, co robisz lekko – publicznie oskarżasz kraje, Indie i Indonezję, które były bardzo dobrymi partnerami Papui Nowej Gwinei, o nieszczere zachowanie. Trzeba się tym bardzo pilnie zająć” – powiedział Delaney.

“Pokazuje, że Manning znajduje się pod dużą presją i że kontroler krajowy COVID-19 nie może wykonywać swojej pracy z powodu dotkliwego niedoboru siły roboczej i zasobów finansowych. W rezultacie problem zdrowotny stał się kwestią dyplomatyczną, kiedy powinien” T.”