Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie po raz pierwszy zarejestrują powiązania obronne z kilkoma krajami Afryki i Azji, Armenią, Polską i Filipinami.

Indie po raz pierwszy zarejestrują powiązania obronne z kilkoma krajami Afryki i Azji, Armenią, Polską i Filipinami.

Po pierwsze Indie zarejestrują powiązania w zakresie bezpieczeństwa z kilkoma krajami, ze szczególnym uwzględnieniem Afryki, mając na celu wzmocnienie powiązań strategicznych i dyplomacji wojskowej w związku z wysiłkami Chin zmierzającymi do rozszerzenia swoich wpływów w krajach afrykańskich.

New Delhi rozmieści nowe siły bezpieczeństwa w afrykańskich krajach Etiopii, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Mozambiku i Dżibuti. Decyzja jest zgodna z priorytetem Indii, jakim jest rozszerzenie strategicznego zaangażowania na kontynencie, podała agencja informacyjna PTI.

To już drugi przypadek, gdy Indie wysyłają połączenie do Dżibuti, które ma znaczenie morskie ze względu na granicę z Morzem Czerwonym i Zatoką Adeńską.

Jak dodał raport PTI, kilka krajów afrykańskich wyraziło już zainteresowanie nabyciem indyjskich baz wojskowych, sprzętu i sprzętu.

Indie rozmieszczą także siły bezpieczeństwa na Filipinach, w Armenii i w Polsce. Jak podaje PTI, New Delhi planuje także racjonalizację zespołów oficerów wojskowych w swojej ambasadzie w Moskwie i Wysokiej Komisji w Londynie. W ramach procesu racjonalizacji część poprawek bezpieczeństwa opublikowanych w tych krajach ma zostać wykorzystana w innych regionach.

Jak podaje PTI, wkrótce 16 żołnierzy indyjskiej armii, marynarki wojennej i sił powietrznych obejmie nowe stanowiska.

Ewoluujące stosunki Indii z Afryką

W ciągu ostatnich kilku lat Indie przodowały w wyrażaniu obaw, wyzwań i aspiracji globalnego Południa i krajów rozwijających się, zwłaszcza kontynentu afrykańskiego.

Stosunki Indii z Afryką uległy pogorszeniu w związku z ciągłymi wysiłkami Chin na rzecz rozszerzenia swoich wpływów w Afryce. Wprowadzenie w zeszłym roku składającej się z 55 narodów Unii Afrykańskiej stałego członka G20 uznano za kamień milowy na drodze Indii do przywództwa w grupie 20 największych gospodarek świata.

W zeszłym miesiącu Minister Spraw Zagranicznych S. Jaishankar przedstawił narody tego kraju Globalne Południe nie zgadza się ze sobą w wielu kwestiach. Przemawiając podczas wydarzenia zorganizowanego podczas swojej wizyty w Tokio, minister podkreślił przywództwo Indii na Globalnym Południu i nawiązał do dwóch spotkań zwołanych przez Indie w celu wysłuchania różnych obaw 125 krajów.

READ  Gazociąg jamalski biegnie na wschód z Niemiec do Polski

„W wielu kwestiach te kraje czują się wzajemnie. W przypadku Covida uczucie to nasiliło się, ponieważ wiele krajów Globalnego Południa uważa, że ​​są ostatnie w kolejce do otrzymania szczepionki. Czuli to nawet wtedy, gdy były tam Indie” – powiedział Jaishankar podczas konferencji Nikkei Forum Partnerstwa Indie-Japonia w Tokio, stając się liderem G20.

Dodał, że Globalne Południe nie uważa za „zbieg okoliczności”, że długo obiecane miejsce Unii Afrykańskiej w G20 zostało zapewnione dopiero za prezydentury Indii. „Więc Globalne Południe nam ufa” – powiedział.

Wzmocnienie relacji z Filipinami, Polską, Armenią

Indie rozważają dalsze rozszerzanie więzi w zakresie bezpieczeństwa z Filipinami w obliczu rosnących światowych obaw związanych z rosnącą asertywnością militarną Chin na Morzu Południowochińskim.

W ciągu ostatnich kilku lat stosunki między obydwoma krajami zacieśniły się. Jak podaje PTI, w styczniu 2022 r. Indie sfinalizowały umowę z Filipinami o wartości 375 mln dolarów na dostawę baterii do trzech rakiet.

Decyzja Indii o mianowaniu oficera łącznikowego ds. obrony w Armenii, byłym państwie członkowskim ZSRR zlokalizowanym na Kaukazie, wynika z chęci pogłębienia więzi z narodem azjatyckim. W 2023 r. potwierdzono umowę zbrojeniową na dostawę do Armenii indyjskiego sprzętu wojskowego, w tym wielolufowych wyrzutni rakiet.

PTI poinformowało, że decyzja o rozmieszczeniu jednostki obronnej w Polsce, będącej członkiem Unii Europejskiej (UE), odzwierciedla dążenie Indii do rozszerzenia dwustronnych powiązań obronnych. W zeszłym roku UE po raz pierwszy wysłała kontyngent wojskowy na swoją misję w Indiach.

Wysłane przez:

Kwiecień 11.2024