Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Innowacje Metaverse zmierzają w kierunku rzeczywistości gotowej dla jednego gracza

Innowacje Metaverse zmierzają w kierunku rzeczywistości gotowej dla jednego gracza

University of Singapore stworzył rękawice, aby umożliwić użytkownikom odczuwanie obiektów w metaverse. Czy Ready Player One wkrótce stanie się rzeczywistością?

Wraz z pojawieniem się innowacji, słynny film science fiction Ready Player One może wkrótce stać się rzeczywistością. Film przedstawia 2045 osób, które spędzają czas w wirtualnym świecie, aby uciec od realnego świata. University of Singapore według najnowszych komunikat prasowy, wynalazł rękawiczki o nazwie „HaptGlove”. Dzięki tym rękawicom użytkownicy mogą poczuć dotyk obiektów w metaverse

Źródło: EW.com

Uczelnia zaplanowała również m.in Ścieżka Nazywany „The Building Blocks of the Metaverse”, aby uczyć, jak firmy mogą najlepiej wykorzystać Metaverse.

Zespół naukowców z University of Singapore twierdzi, że HaptGlove może „poprawić zmysł dotyku użytkownika w wirtualnej rzeczywistości (VR)”. Jest to możliwe dzięki dotykowym jednostkom sprzężenia zwrotnego dla każdego palca, pozwalającym użytkownikom poczuć rozmiar, kształt i solidność obiektu.

Uniwersytety mogą wykorzystać te rękawice, aby zapewnić studentom praktyczne, wciągające szkolenie w zakresie korzystania z narzędzi inżynieryjnych i chirurgicznych z całego Metaverse. Chirurdzy mogą również ćwiczyć przeprowadzanie operacji w środowisku wirtualnym.

Uniwersytety korzystające z Metaverse

Technologia Metaverse zapewnia ogromne korzyści w dziedzinie edukacji. Ma potencjał, aby nauczanie na odległość było prawie tak wciągające, jak w klasie offline, której Zoom lub jakakolwiek inna platforma komunikacji wideo zawodzi.

W zeszłym roku Meta wypuściła Wciągający projekt edukacyjny dla uniwersytetów Dzięki współpracy z dostawcą oprogramowania, firmą VictoryXR. Technologia dostarczona przez firmy umożliwi instytutom tworzenie wirtualnych kampusów poprzez VR, rozszerzoną rzeczywistość (AR) i rozszerzoną rzeczywistość (XR).

Steve Grubbs, dyrektor generalny VictoryXR, Mówi„Mogę wręczyć uczniowi ludzkie serce w metawszechświecie. Uczeń może rozszerzyć to ludzkie serce do wysokości 10 stóp, a następnie wejść do środka, a profesor może uczyć.”

Według EdTech magazyn RaportMorehouse, uczelnia z siedzibą w Atlancie, stworzyła cyfrową replikę swojego kampusu w metaverse. Ma więcej niż dziesięć Kursy W metaverse, w tym zaawansowana historia nieorganiczna i chemia, dostępne przez VR.

READ  Najlepsze skróty klawiaturowe na iPada, których powinieneś zacząć używać już teraz

Tuvalumały wyspiarski kraj na Oceanie Spokojnym, chce stworzyć cyfrową replikę w metaverse, aby zachować swoją historię i kulturę.

Czy masz coś do powiedzenia na temat zmian w Metaverse lub coś innego? Napisz do nas lub dołącz do dyskusji na naszej stronie Kanał telegramu. Możesz też nas dogonić TIK TokI Facebooklub Świergot.

Pobierz najnowszą wersję BeInCrypto bitcoiny (BTC) analiza, Kliknij tutaj

Nie wydawanie opinii

Wszystkie informacje na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami na naszej stronie są na jego własne ryzyko.