Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Psyonix przerywa ciszę na temat botów AI „Rocket League” z całkowitymi zakazami i planami systemu zapobiegającego oszustwom

w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Liga Rakietowa Gracze zgłaszali spotkania z przeciwnikami, którzy potrafią chwytać, kozłować i podrzucać piłkę z nieludzką konsekwencją, a także inne wybryki, takie jak doskonałe zarządzanie doładowaniem i niemożność lądowania prostych kozłów. Jeden z użytkowników Reddit udostępnił nawet klip gracza, który wykonał pięć doskonałych ruchów i filmów w 28-sekundowym filmie.

Gracze szybko odkryli, że te zachowania pasują do zachowań Nexto, zasilanej sieci neuronowej Liga Rakietowa Został stworzony w środowisku uczenia się AI znanym jako Siłownia RL. Nexto był projektem pasjonującym utalentowanych programistów i nie został zbudowany z możliwością grania w meczach online. Jednak w Słowa, które zaskoczyły dewelopera RL Gym, AechaKtoś stworzył własne narzędzia do korzystania z bota online i wziął Nexto z publicznego repozytorium, aby go używać.

Od tego czasu boty Nexto sieją spustoszenie w rankingach Liga Rakietowa mecze. Jego doskonała kontrola nad piłką i natychmiastowa szybkość reakcji spowodowały, że bot dorównujący wielkością Grand Champ (Rakieta noga druga najwyższa ocena konkurencyjna), a wszystko to bez dotykania konsoli przez właściciela konta.

To odkrycie wstrząsnęło grą Społeczeństwo u podstaw, jak wielu uważało Liga Rakietowa Aby być odpornym na oszustwa ze względu na swoją naturę opartą na fizyce. najgorsze, Liga Rakietowa Deweloperzy Psyonix milczą na ten temat od dłuższego czasu miesięcy Coraz więcej graczy, twórców treści, a nawet specjalistów RLCS zgłasza zakłócenia w działaniu tych botów.

Dziś jednak menedżer społeczności Psyonix, Devin Connors Oficjalne oświadczenie zostało wydane dn Liga Rakietowa Subreddit To, co każdy chce usłyszeć, obejmuje:

Wcześniej dzisiaj podjęliśmy działania przeciwko wielu kontom korzystającym z botów Liga Rakietowa. Banwave powinien obejmować zdecydowaną większość kont, które korzystały z botów od czasu ich pierwszego pojawienia się w meczach online pod koniec 2022 roku.”

READ  Google Workspace Individual oferuje wszystko, czego potrzebujesz do założenia i prowadzenia małej firmy

Connors kontynuuje, podkreślając, że zespół Czy ty Ma możliwość monitorowania botów stron trzecich, a konta naruszające zasady będą nadal blokowane. Lepsze niż to, mówi Liga Rakietowa Aktywnie „podejmuje kroki w celu wprowadzenia dodatkowej funkcji zapobiegającej oszustwom” do gry, co idealnie uniemożliwiłoby tym botom całkowite wejście na pole.

Zachęcamy również graczy do korzystania z zupełnie nowej opcji „Cheat” w menu raportów w grze, aby zgłaszać graczy, których podejrzewają, że używają botów lub wtyczek do łamania zasad.

Wreszcie Connors zwraca się do słonia w pokoju: Psyonix milczy w tej sprawie.

„Chociaż w tym czasie milczeliśmy na ten temat, aktywnie badaliśmy te boty, odkąd po raz pierwszy pojawiły się pod koniec zeszłego roku. Staramy się być aktywnymi uczestnikami, jeśli chodzi o rozmowy społeczności na temat naszej gry, ale zawsze będziemy bardziej rozważnie podchodzimy do kwestii związanych z bezpieczeństwem gry.” i uczciwością konkurencyjną, a my wstrzymujemy się z komentarzami, dopóki nie będziemy gotowi do podjęcia działań”.

Zrozumiałe jest, dlaczego gracze byli sfrustrowani opóźnieniem w komunikacji z Psyonix, ale jasne jest, że programiści chcieli odpowiedzieć kompleksowym zestawem i rozwiązaniem, a nie prostym manifestem i niczym go nie popierając. W odpowiedzi na sfrustrowanego użytkownika Twittera, który chciał, aby firma Psyonix złożyła oświadczenie wcześniej, zapytał Connors„,” Czy naprawdę nam wierzysz nie byłeś świadomy tego, co się dzieje? „

To frustrujące, gdy oszuści wkradają się do innej gry online, a jeszcze bardziej frustrujące jest to, że pasjonujący projekt utalentowanego programisty zostaje przejęty w niecnych celach. Miejmy nadzieję, że reakcja Psyonix położy kres temu niefortunnemu rozdziałowi w grze, a skuteczne rozwiązanie zapobiegające oszustwom zapewni równy poziom gry wszystkim graczom.