Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inwestowanie: Inwestowanie po opodatkowaniu kluczem do wzbogacenia się, para, która zaoszczędziła 8 000 $

Inwestowanie: Inwestowanie po opodatkowaniu kluczem do wzbogacenia się, para, która zaoszczędziła 8 000 $

W Australii płacimy dużo podatków, a każdy zaoszczędzony dolar podatkowy to dodatkowy dolar, który możesz zainwestować, aby szybciej osiągnąć postęp, lub wydać, aby trochę bardziej cieszyć się swoim stylem życia.

Ale przepisy podatkowe są złożone i mogą być mylące, a łatwo jest zostać przytłoczonym. Bycie mądrym i strategicznym z podatkami może skończyć się bardzo trudnym koszykiem i pozostawieniem kupy pieniędzy na stole.

Zdarzyło się to parze, z którą ostatnio pracowałem, ale zmienili sytuację i wykorzystali zasady na swoją korzyść, aby szybko śledzić swoje postępy w kupowaniu wymarzonego domu.

Emma i Andrew* byli emigrantami po trzydziestce i zarabiali solidne dochody. Agresywnie oszczędzali 3000 $ miesięcznie, ale naprawdę chcieli kupić swój wymarzony dom, co nie wydawało się możliwe bez zerwanej hipoteki.

Kiedy zaczęliśmy razem pracować, wspomnieli, że wiedzą, że chcą zaoszczędzić na podatkach, ale nie mają pojęcia, jak to zrobić.

Spędziliśmy razem trochę czasu, zagłębiając się w to, co robią, i zdaliśmy sobie sprawę, że brakuje im sztuczki.

Kiedy przechodziliśmy przez proces podejmowania decyzji finansowych i planowania, zdali sobie sprawę, że po kilku drobnych korektach mogą zatrzymać więcej swoich dochodów, zmniejszyć roczną darowiznę ATO i wykorzystać te pieniądze na szybką ścieżkę budowania bogactwa i zakup wymarzonego domu wcześniej.

wyniki?

Zaoszczędzili ponad 8 000 USD na podatkach tylko w ciągu następnych 12 miesięcy, dodając dodatkową gotówkę do swojego wyniku finansowego, aby dalej rozwijać inwestycje w przyszłości.

Jak zaoszczędzić na podatkach

Mając dwadzieścia kilka lat, Emma otworzyła konto inwestycyjne, na którym inwestowała niewielkie kwoty. Konto wydawało się dobrze prosperować, a jej inwestycja rosła powoli. Nie inwestowała dużo, więc wzrost nie był ogromny, ale była zadowolona z tego, jak sobie radzi.

Wiele lat później, kiedy nadszedł czas, aby poważniej podejść do swojej inwestycji, aby ona i Andrew mogli założyć depozyt na swój wymarzony dom, Emma miała gotowe konto i postanowiła wykorzystać je do przyszłych inwestycji.

Z biegiem czasu konto inwestycyjne zgromadziło 445 000 USD, co w oparciu o długoterminowy zwrot z giełdy w wysokości 9,8 procent generuje roczny zwrot w wysokości około 43 610 USD.

READ  UE zatwierdza nowe sankcje wobec Białorusi za „nielegalne wypłaty migrantów”

Ale ten dochód podlegał opodatkowaniu, co w oparciu o krańcową stawkę podatkową Emmy wynoszącą 47 procent oznaczałoby podatek od tego dochodu w wysokości około 20 500 USD rocznie.

To nadal pozostawiało im 23 110 $ po zeznaniu podatkowym każdego roku, więc chociaż wiedzieli, że płacą znaczną część podatków, byli bardzo zadowoleni z wyniku.

Ale oboje nie zdawali sobie sprawy, że wyniki mogą być znacznie lepsze…

Kto jest właścicielem Twojej inwestycji, ma znaczenie

Jest to ważna kwestia dla każdego inwestora, ale szczególnie w przypadku par i rodzin, prawidłowe wykonanie tego może zaoszczędzić lub kosztować mnóstwo podatków.

Dochód z inwestycji podlega opodatkowaniu

Kiedy posiadasz inwestycje na swoje nazwisko, cały dochód uzyskany z dywidend i zysków kapitałowych sumuje się do Twojego dochodu osobistego podlegającego opodatkowaniu przez ATO, a następnie jest opodatkowany według krańcowej stawki podatkowej.

Ze względu na różnicę w krańcowych stawkach podatkowych między parami i jednostkami rodzinnymi wynika z tego, że posiadanie tych samych inwestycji należących do różnych osób może skutkować różnymi wynikami podatkowymi i różnym zwrotem z inwestycji po opodatkowaniu.

Stawki podatkowe różnią się dla różnych jednostek rodzinnych

Poniżej zamieściłem przykład, który pokazuje stawki podatkowe dostępne dla przykładowej rodziny oraz różne struktury podatkowe i stawki podatkowe, które mogą wykorzystać do inwestowania.

* MTR: krańcowa stawka podatkowa

Z powyższego widać, że różnica między płaceniem podatku według najwyższej stawki (a tym samym potencjalnych oszczędności podatkowych) w tych grupach w porównaniu z najniższą stawką wynosi 4700 USD, czyli kwotę, którą możesz wykorzystać do szybszego wzrostu inwestycji.

Liczy się tylko Twoje zeznanie po opodatkowaniu

Jeśli twoim celem jest poważne inwestowanie i budowanie solidnego drugiego dochodu z inwestycji, to z czasem uzyskasz duże dochody z inwestycji. Wszystkie zwroty z inwestycji mają znaczenie, a im wyższy zwrot z inwestycji, tym szybciej posuniesz się naprzód.

READ  Synoptycy z Wielkiej Australii mylili się

Ale powinieneś wiedzieć, że jedynym zwrotem z inwestycji, który naprawdę ma znaczenie, jest zwrot podatku. Jest to kwota, która pozostała po przekazaniu darowizny przez ATO, i jest to kwota pieniędzy, którą Twoja inwestycja przyniesie albo do wydania na wydatki na życie, albo do reinwestowania w celu dalszego zwiększania inwestycji i bogactwa.

Skupienie się na głównym zwrocie z inwestycji jest łatwe i powszechne. Chociaż to zeznanie jest ważne, nie jest tak ważne jak zeznanie podatkowe.

Emma i Andrew wpadli w ogólną pułapkę, w wyniku której zwrot z inwestycji po opodatkowaniu jest znacznie niższy, niż mógłby być.

W parach często zdarza się, że jedna osoba jest bardziej zainteresowana inwestowaniem, ma większą pewność siebie w podejmowaniu działań, a ta osoba staje się „motorem” inwestycji w parze. Dla tych facetów Emma była właśnie tą osobą.

Problem polega na tym, że Emma miała wyższy dochód niż Andrew (200 000 USD vs. 60 000 USD), więc płaciła podatek według najwyższej krańcowej stawki podatkowej wynoszącej 47 procent w porównaniu z krańcową stawką podatkową Andrzeja wynoszącą 34,5 procent.

Oznaczało to, że od inwestycji należących do Emmy zapłacono więcej podatków, niż gdyby te inwestycje były własnością Andrew.

W rezultacie wraz ze wzrostem inwestycji rosły również niepotrzebne dodatkowe podatki, które płacili.

Możesz zmienić rzeczy

Emma i Andrew, po przejściu przez proces zrozumienia ich opcji i tego, co jest faktycznie możliwe, zdają sobie sprawę, że przenosząc swoją inwestycję na nazwisko Andrew, zaoszczędzą tysiące dolarów na podatkach – każdego roku.

Przeniesienie inwestycji może mieć konsekwencje podatkowe

Powinieneś mieć świadomość, że za każdym razem, gdy sprzedajesz inwestycje, jesteś zobowiązany do zapłaty podatku od wzrostu wartości inwestycji (zysków), jaki osiągnąłeś. Oznacza to, że sprzedaż inwestycji i przekazanie ich partnerowi może faktycznie kosztować Cię dużo podatków.

Na szczęście dla Emmy i Andrew, w związku z ostatnimi zawirowaniami na giełdzie, ich inwestycje nie przyniosły żadnych większych zysków – co oznacza, że ​​mogli przenosić swoją inwestycję bez płacenia dodatkowych podatków.

READ  Apel Solidarności: Potęga „nieuzbrojonych proroków”

W rezultacie, przy rocznym dochodzie z inwestycji w wysokości 43 610 USD, Andrew musiał zapłacić tylko 15 045 USD podatku w porównaniu z rachunkiem podatkowym Emmy w wysokości 23 110 USD, co daje roczne oszczędności podatkowe w wysokości ponad 8 000 USD rocznie.

Lekcja jest taka, że ​​zrozumienie przepisów podatkowych przed zainwestowaniem jest zawsze najlepsze, więc możesz mieć pewność, że od samego początku wszystko zorganizowałeś w najlepszy sposób i unikniesz płacenia niepotrzebnych podatków w przyszłości.

okładka

Dzięki taktyce, którą zastosowaliśmy, Emma i Andrew byli w stanie zaoszczędzić mnóstwo podatków i stworzyć drogę do zakupu wymarzonego domu bez złych kredytów hipotecznych. Wykorzystali zasady na swoją korzyść, aby ich pieniądze pracowały mądrzej, a nie ciężej.

Ale zasady mogą być skomplikowane i mylące, a dla ludzi, którzy są zajęci intensywnym życiem, łatwo jest dokonywać ruchów pieniężnych i inwestycyjnych, nie rozumiejąc, jak to się rozegra w przyszłości.

Ale zrobienie tego dobrze może przynieść poważne korzyści, więc warto poświęcić czas na dokonanie nie tylko dobrych wyborów, ale także tych, które są dla Ciebie najlepsze.

Ben Nash jest ekspertem w komentowaniu finansowym, podcasterem, doradcą finansowym i założycielem Pivot Wealth www.pivotwealth.com.au oraz autorem nowej książki „Zamień swoją pensję na inwestycjęBen jest także gospodarzem Jak odnieść sukces z pieniędzmi Podcast.

Ben regularnie prowadzi internetowe szkolenia dotyczące pieniędzy, aby pomóc Ci dokonywać lepszych wyborów finansowych i szybciej osiągać przewagę. Możesz sprawdzić wszystkie szczegóły i Zarezerwuj miejsce tutaj

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny i nie uwzględniają Twoich osobistych celów, sytuacji finansowej ani potrzeb. Dlatego przed podjęciem działań na ich podstawie należy rozważyć, czy informacje są odpowiednie w danej sytuacji i, w stosownych przypadkach, zasięgnąć profesjonalnej porady specjalisty ds. finansów.

*Imiona zostały zmienione.