Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 129 dniu inwazji | Ukraina

 • Silne eksplozje wstrząsnęły ukraińskim miastem Mikołajów Burmistrz powiedział wcześnie w sobotę. Przed wybuchami w obwodzie Mikołajowskim, który graniczy z portem eksportowym Odessy, zabrzmiały syreny. „W mieście są silne eksplozje! Zostań w schronach! ” Burmistrz Ołeksandr Senkiewicz napisał w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram. Przyczyna wybuchu nie była od razu znana.

 • Ukraińska państwowa spółka jądrowa Energoatom odnawiać Jego połączenie między Międzynarodową Agencją Energii Atomowej a systemami monitoringu elektrowni jądrowej W południowo-wschodniej części miasta Zaporoże. Łączność została przerwana w wyniku okupacji rosyjskiej.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potępił piątkowy rosyjski atak na południowy kurort Serhówka jako „świadomy i celowy rosyjski terroryzm”. I nie jakiś błąd”. Strajk miejski W pobliżu Odessy, w której zginęło co najmniej 21 osób, doszło wkrótce po tym, jak Rosja wycofała swoje siły ze strategicznej pozycji na Morzu Czarnym na Wyspie Węży.

 • armia ukraińska Oskarżony Rosja Wykonywanie nalotów z użyciem zapalających pocisków fosforowych na Snake Island Dzień po tym, jak Moskwa wycofała wojska. „Dzisiaj około godziny 18.00 … samoloty SU-30 rosyjskich sił powietrznych dwukrotnie dokonały nalotów bombami fosforowymi na wyspę Zameni” – napisano w piątek w oświadczeniu, używając innej nazwy dla Snake Island.

 • Plany odbudują Ukrainę potrzebować Aby zająć się odbudową rozdartych wojną ekosystemówKomisarz UE ds. Środowiska powiedział. Virginijus Sinkevicius ostrzegł, że środowiskowe koszty konfliktu „rosną z każdym dniem” i powiedział, że pokonanie go może zająć „pokolenia”.

 • Wołodymyr Zełenski Połączenie Przywódcy Ameryki Łacińskiej W piątek postarać się o wsparcie ze swoich krajów. „Kontynuuję nawiązywanie relacji z ważnym regionem, Ameryką Łacińską” – napisał Zełenski w mediach społecznościowych o swoich rozmowach z przywódcami Argentyny i Chile.

 • Nowe śledztwo Reuters znaleźli Co najmniej 14 rosyjskich firm zbrojeniowych nie zostało objętych żadnymi zachodnimi sankcjami. „Z raportu Reutera wynika, że ​​blisko trzydziestu liderów rosyjskich firm zbrojeniowych i co najmniej 14 firm zbrojeniowych nie zostało objętych sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej czy Wielkiej Brytanii.

  READ  Nowa Zelandia wstrzymuje eksport zwierząt morskich | Nowa Zelandia
 • Zjednoczone państwo ogłosić W piątek zapewni Ukrainie dodatkowe 820 mln dolarów pomocy wojskowej. Nowy pakiet pomocy obejmie nowe systemy rakiet ziemia-powietrze i radary antyartyleryjskie, które będą reagować na rosyjskie ataki dalekiego zasięgu.

 • Wybitny Ambasador Ukrainy w Niemczechgłówny program rozmów, który był centralnym punktem dyskusji publicznych, które doprowadziły Berlin do zwiększenia dostaw broni do Kijowa, Twarze Gotówka Obrona ukraińskiego przywódcy nacjonalistycznego Stepana Bandery podczas II wojny światowej. W opublikowanym w czwartek wywiadzie z dziennikarzem blogerem Tilo Jungiem ambasador powiedział, że Bandera nie był „masowym zabójcą Polaków i Żydów”, co wywołało oburzenie w polskim rządzie i izraelskiej ambasadzie..

 • Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma Odbierać Honorowy Obywatel OdessyKijowskie niezależne raporty. W piątek burmistrz Odessy Henady Truchanow podpisał zarządzenie przyznające Johnsonowi honorowe odznaki Hryhoria Marazly I, II i III stopnia, co automatycznie daje mu tytuł.