Irlandia Północna Kobiety 0-5 Anglia Kobiety: Georgia Stanway i Lauren Hemp strzelą dwa gole w eliminacjach do Mistrzostw Świata |  wiadomości piłkarskie

Irlandia Północna Kobiety 0-5 Anglia Kobiety: Georgia Stanway i Lauren Hemp strzelą dwa gole w eliminacjach do Mistrzostw Świata | wiadomości piłkarskie

Pary Georgia Stanway i Lauren Hemp doprowadziły kobiecą Anglię na skraj finału Mistrzostw Świata po zwycięstwie 5:0 w Irlandii Północnej.

Podopieczni Sariny Weigmann potrzebują teraz tylko jednego punktu w kolejnym meczu kwalifikacyjnym z Austrią we wrześniu, aby przypieczętować swoje miejsce w przyszłorocznych mistrzostwach w Australii i Nowej Zelandii, ale nawet porażka w tym meczu sprawi, że będą musieli tylko pokonać Luksemburg w finale dopasować. awansować.

Po zdobyciu 10 goli w każdym z trzech meczów kwalifikacyjnych przed wyjazdem do zatłoczonego Windsor Park, Lwice uznały, że ich gospodarze są znacznie bardziej uparci i udało im się ominąć Jacqueline Burns tylko raz przed przerwą, kiedy odlotowy Hem skończył z bliskiej odległości. latać nad nim.

Po przerwie życie okazało się łatwiejsze, gdy gospodarze zaczęli się męczyć, gdy Ella Tone w niekontrolowany sposób wykonała dziesiątą bramkę dla Anglii w siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy, a wkrótce była trzecia, gdy Hemp dodał jej drugie miejsce po zamknięciu Burnsa.

Lauren Hemp strzeliła gole w obu połowach, dzięki czemu jej międzynarodowy wynik wynosi sześć dla Ducks

Stanway następnie strzelił pierwszego dziewięciominutowego podwójnego z prostym finiszem po dobrej pracy Toone’a po lewej stronie, zanim zakończył wynik strzałem do połowy strzałem wokół Sarah McFadden, która znalazła się w dolnym rogu.

Porażka gospodarzy, a także druga w kolejności wygrana Austrii z Łotwą 8:0, oznacza, że ​​nie mogą już zakwalifikować się do finału z powodu słabego wyniku bezpośrednich pojedynków.

Anglia wykazała się klinicznym akcentem w drugiej połowie

Trener Sarina Weigman określiła występ Anglii jako „dojrzały” w jednej z trudnych atmosfer, jakie grali w ostatnich latach, przed prawie 16 000 fanów w Belfaście.

Tak jak wsparcie zespołu wokalnego pozostało uparte, tak samo było z gospodarzami w pierwszych 45 minutach, gdy Anglia cieszyła się ponad 80-procentowym posiadaniem piłki, ale czasami znalazła ich piątka obrońców.

READ  Śmiertelność obszaru | Wiadomości, sport, praca

Cierpliwość okazała się równie ważna jak jakość lwicy, które po raz kolejny utrzymały swoją siłę i otrzymały uczciwe nagrody, podczas gdy Irlandia Północna starała się nadążyć.

Drugi goście zawdzięczają coś szczęśliwego kopnięciu Hemp, które było idealną marionetką dla Toone’a, aby wymknąć się i zakończyć, i podobnie trzeci, gdy podanie Leah Williamson do bazy poślizgu zostało przerwane przez McFaddena, ale Hemp woli zbliżyć się do Burnsa i wyniku. .

Przed godziną gospodarze wykazywali prawdziwe oznaki zmęczenia, a Toone miał miejsce, aby skręcić do wewnątrz z lewej strony i biegać bez kontroli z kwadratu na kwadrat, aby Stanway mógł się zwinąć. Podobna historia miała miejsce w przypadku piątego szczytu, gdy pomocnik Man City posłał Hempowi nokaut do domu w wyczerpującym pojedynku z McFaddenem.

„To był bardzo dojrzały występ we wspaniałej atmosferze i wielka okazja” – powiedział Wigman dla BBC Sport.

„W pierwszej połowie chcieliśmy być bardziej wytrzymali, stworzyliśmy wiele okazji, ale kiedy wygrałem 5-0 w drugiej połowie, jechaliśmy dalej, oni się zmęczyli, a wynik jest naprawdę dobry”.

Shels w kontrowersyjnej reakcji określił zawodniczki jako „bardziej emocjonalne niż mężczyźni”

Trener Irlandii Północnej Kenny Shils w swoich komentarzach po meczu przedstawił kontrowersyjne porównanie piłki nożnej kobiet i mężczyzn, opisując tę ​​drugą jako „bardziej emocjonujący sport” podczas omawiania wyników swojej drużyny – mimo że żaden z bramek Anglii nie był bliżej niż dziewięć minut.

Cytowano jego wypowiedź: „W grze kobiet zauważyłem, że kiedy drużyna straciła bramkę, straciła drugą bramkę w bardzo krótkim czasie, w całym zakresie gry kobiet, ponieważ dziewczęta i kobiety są bardziej emocjonalne niż mężczyźni”.

„Więc zdobywają gola, który nie jest dobry”.

Analiza: dodatkowa dynamika Anglii za wielką wygraną

Były napastnik Evertonu i Liverpoolu Courtney Sweetman-Kirk powiedział Sky Sports:

W pierwszej połowie nie było wspaniale, mogli być bardziej dynamiczni, ale zasługi dla Irlandii Północnej, zajmowali się bankami i utrudniali sprawę, więc Anglia początkowo nie mogła znaleźć miejsc.

READ  Harmonogram Mistrzostw Świata 2022 - grupy, kalendarz, mecze, wsporniki

„Był znacznie lepszy w drugiej połowie, wyniki kliniczne przed bramką i ruch był o wiele lepszy. Wykonała pracę dla Anglii, najlepiej to ująć.

„Myślę, że Lauren Hemp zrobiła ogromne wrażenie, nie tylko z bramkami, ale także ze swoimi asystami i sposobem, w jaki pokonała Anglię w drugiej połowie. Ella Tone też była dobra, teraz Anglia gra z dwoma golami, zrobiła świetną grę, zwłaszcza sposób, w jaki zdobyła czwartą bramkę.

– Bycie twardym i stanowczym w obronie i utrudnianie życia lepszej drużynie to coś, co musisz zrobić, a pytanie dla Irlandii Północnej brzmi, czy mogą to robić dłużej w meczu.

Co dalej z Anglią i Irlandią Północną?

Angielki będą następne w akcji w czerwcu, ponieważ rozegrają dwa mecze towarzyskie w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy, które rozpoczynają się w lipcu. Podopieczni Sariny Weigmann zmierzą się z Belgią 16 czerwca i Holandią 24 czerwca, przed meczem otwarcia turnieju z Austrią 6 lipca.

Irlandia Północna, która na Mistrzostwach Europy dzieli tę samą grupę z Anglią, rozpocznie swój turniej z Norwegią 7 lipca.