Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak bardzo chcesz być bogaty? Polska nie jest uwzględniona

Aby znaleźć się wśród najbogatszych 1%, Stany Zjednoczone potrzebują 4,4 miliona dolarów; W Niemczech – 2 mln, w Kongo… 20 tys. różnica.

Top 1 procent – często cytowany, czasem oczerniany, ale nigdy nie zidentyfikowany. Poziom majątku netto, który stanowi próg wejścia do tego bardzo wąskiego społeczeństwa, różni się znacznie w zależności od kraju i regionu. Co ciekawe, daleko mu do definicji UHNWI przyjętej przez Knight Frank – kogoś o wartości netto przekraczającej 30 milionów dolarów. Nawet w Monako, które ma najbogatszą populację na świecie. Minimalny punkt wejścia dla najbardziej ekskluzywnego klubu na świecie to 1 proc. Administratorzy szkół 7,9 mln.

Warto sprawdzić: Wszędzie w Europie warto zarobić. Polska wciąż goni Zachód

Na drugim miejscu znajduje się szwajcarska bankowość domowa z zyskiem netto w wysokości 5,1 miliona dolarów. Zajmują kolejne miejsce Zjednoczone państwoMieści największą liczbę UHNWI. Tutaj bilet do stanu 1% to 4,4 miliona dolarów.

czwarte miejsce Singapur ma najwyższy dochód w Azji – 2,9 miliona dolarów.trochę do przodu Hongkong, z majątkiem szacowanym na 2,8 miliona dolarów. Ten sam próg wejścia, który ustawiłeś Nowa Zelandia – 80 tys. luk. Więcej niż potrzebujesz w sąsiedniej Australii.

Argentyna ma najwyższą opłatę wpisową w Ameryce Łacińskiej – 360 000. różnica.Podczas gdy najwyższy w Afryce jest RPA z 180 000 USD. Gospodarki wschodzące – Indonezja i Kenia mają progi poniżej poziomu 1% odpowiednio w Monako 60 tys. i 20 000 luk. Indie mają taki sam próg jak Indonezja – 60 tys. różnica. – Ale jest populacja UHNWI 10 razy większa niż w Indonezji i 14 razy większa niż na Filipinach. Rosnące bogactwo prowadzi do oczekiwania, że ​​próg Indii podwoi się w ciągu najbliższych pięciu lat.

READ  W Polsce nasila się kradzież żywności - Wiadomości z innych mediów - Agencja Informacyjna Tasnim

Warto sprawdzić: Ceny paliw na stacjach. Jak daleko jest Polska w porównaniu z Europą?

Europa Wschodnia nie jest szeroko reprezentowana w raporcie Knight Frank Wealth Report. NS Ustaw minimalny wjazd do Rosji to 1 proc. Najbogatsze 400 000 luk., dla Rumunia – 300 000 Polska nie wliczając…

Oczywiście w Europie Zachodniej jest więcej krajów. W Irlandii minimalna kwota to 2,6 mln USD, we Francji 2,1 mln USD, w Niemczech 2 mln USD, w Wielkiej Brytanii 1,8 mln USD, a w Hiszpanii i Włoszech 1,4 mln USD.