Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak długo powinienem pozostać w jednej pracy?

Ten artykuł jest sponsorowany przez University of Southern Queensland.

Wszyscy tam byliśmy. Rozpoczynasz nową pracę, upewniasz się, że jesteś fasolą, a trzeciego dnia zdajesz sobie sprawę, że to nie jest dla ciebie. Co ty robisz? Wydaje się, że istnieją niepisane zasady określające, jak długo należy zostać. Ale jestem prawie pewien, do diabła, że ​​ich nie znam i zbyt długo tkwiłem w pracy, żeby dojść do wyimaginowanej linii mety.

Czym więc jest etykieta?

Aby spróbować ułożyć te żenujące elementy układanki, rozmawiamy z Sarah Mitchell, doradcą zawodowym w Uniwersytet Południowej Queensland, który każdego dnia poświęca na szkolenie ludzi w ich karierze. Opowiedz nam o swoich sekretach, Sarah!

Najpierw najważniejsze rzeczy. Słoń w biurze, oczywiście, rzeczy różnią się w zależności od branży, prawda?

Tak, to krótka odpowiedź.

„Będzie to zależeć od złożoności zadania; Sarah wyjaśnia koszty związane ze szkoleniem i poziomem umiejętności niezbędnych do wykonania zadania”. . Na przykład wiele ról w informatyce to umowy krótkoterminowe, ponieważ daje to pracodawcom dostęp do najnowszych umiejętności i wiedzy wymaganej do wykonywania zadań”.

Mając to na uwadze, zobaczmy, co osiąga (i co najważniejsze, nie) lata w okresach pracy.

Ile czasu w pracy to czerwona flaga?

„Liczby są na ogół arbitralne, a ilość „odpowiedniego” czasu zależy od wielu zmiennych, takich jak poziom umiejętności wymagany do wykonania pracy; aktualne zapotrzebowanie na umiejętności, poziom zatrudnienia, rodzaj branży, cele osobiste i rynek pracy” mówi Sarah.

W dzisiejszych czasach nie oczekuje się od nas, że zostaniemy na zawsze, jak mogłoby to zrobić pokolenie naszych rodziców.

W rzeczywistości oczekuje się, że ludzie zmienią pracę od 12 do 17 razy w ciągu swojego życia zawodowego. Oznacza to, że pracodawcy i osoby rekrutujące nie będą zaskoczeni zmianą w CV i spodziewają się, że pracownicy będą zmieniać pracę średnio co dwa do czterech lat”. Jego kadencja trwa dwa lata lub dotyczy osoby, która pełnił tę samą funkcję od ponad czterech lat, a jego obowiązki i zakresy odpowiedzialności nie uległy zmianie. „

READ  Nie, nie chcemy nosić naszyjnika do śledzenia emocji o nazwie NeckFace

Ile czasu poświęcić na pracę jest idealne?

Podobnie trudno jest określić dokładną liczbę. Cholera, niuans!

Sarah wyjaśnia: „Nie ma idealnego czasu na pracę, ponieważ czas ten może zależeć od zadania, poziomu roli, umowy o pracę oraz okoliczności lub celów danej osoby”. „Jednak najlepiej, aby pracownicy mieli wystarczająco dużo czasu, aby opanować pracę i wykazać, że wykonują dobrą pracę”.

Jej radą jest przemyślenie na nowo klasycznego pytania, które zadano Ci podczas rozmowy o pracę: „Dlaczego chcesz dla nas pracować?”. Jeśli nadal robisz wszystko, co powiedziałeś, a te same powody już cię nie motywują, być może nadszedł czas, aby się stamtąd wydostać.

Gdy to zrobisz, usiądź na chwilę, aby pomyśleć. Sarah sugeruje zadanie sobie następujących pytań, aby spróbować sprawdzić, czy powinieneś iść dalej:

  • Czy ogólnie jesteś podekscytowany pójściem do pracy?
  • Myślisz o pracy w swoim osobistym czasie? Czy to negatywnie wpływa na Twoją zdolność do relaksu w dni wolne?
  • Czy jest szansa na rozwój, nowe umiejętności i sposoby działania?
  • Zostałeś pominięty w promocji? Jeśli tak, dlaczego tak myślisz? Czy miałeś okazję wystąpić lub przygotować się na nadarzającą się okazję? Dlaczego?
  • W jakim stopniu czujesz się doceniany i doceniany za swoją pracę?

Jak długo inni spędzają w swojej pracy?

Cóż, wiemy, że trudno jest określić konkretne ramy czasowe, jak długo powinniśmy lub nie powinniśmy mówić w pracy. Ale co robią wszyscy nasi rówieśnicy? Jeśli wszyscy regularnie wskakują na pokład, lepiej uwierz, że ja też.

Według ABS najnowsze dane pokazują, że 55% z 13,4 miliona osób zatrudnionych w Australii w lutym 2022 r. pracowało w obecnej pracy krócej niż pięć lat, a 21% pracowało krócej niż rok. Dla porównania, 11% pracuje w swojej pracy od 20 lat lub dłużej.

READ  Zostań gwiazdą PlayStation, oszczędzaj pieniądze i rejestruj cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie

Większość z nich ma więc zaledwie kilka lat. I okazuje się, że wskaźnik mobilności zawodowej obserwowany w ciągu ostatnich 12 miesięcy jest najwyższy od 2012 roku. Mobilność zawodowa jest teraz ekscytująca.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w obecnej pracy od roku, czy 20, zadaj sobie te trudne pytania powyżej, aby sprawdzić, czy nadal Ci służą. Jeśli chcesz przejść na coś nowego, możesz Zarezerwuj sesję rozwoju zawodowego w UniSQ Aby uzyskać spersonalizowaną poradę.

Jeśli huśtałeś się pisząc list z rezygnacją, może to znak?