Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak Drew Goddard i Joss Whedon napisali „Chatę w lesie” w zaledwie trzy dni

Jak Drew Goddard i Joss Whedon napisali „Chatę w lesie” w zaledwie trzy dni

W wywiadzie z 2012 r maniakiemWhedon opisał proces pisania między sobą a Goddardem jako coś w rodzaju klubu dla dzieci potworów.

„Drew i ja dostaliśmy bungalow w hotelu w Santa Monica. On miał górę, on był na dole. Mieliśmy już dziesięć stron i nasz plan, i już podzieliliśmy go na trzy akty. Potem budziliśmy się w Rano podejmowaliśmy działania, konkretnie, rozkładaliśmy je na czynniki pierwsze”. I oboje musieliśmy pisać co najmniej 15 stron dziennie, aby stworzyć scenariusz. I nie rozmawialiśmy o niczym innym. Wchodzisz do pokój scenarzystów i jest tam strasznie dużo anegdot, sprośnych dowcipów i nie na temat. Drew i ja dosłownie nie rozmawialiśmy o niczym poza filmem i pisaliśmy cały dzień. Powiedz: „Co powiesz na to czy tamto!” Zszedł na dół i zapytał: „Jak to się ma do tego?” Więc to była najszybsza i najprzyjemniejsza rzecz. Zrobiliśmy to w trzy dni. Oczywiście było dużo przygotowań, potem dużo szlifowania, ale większość rzeczy po prostu pochodzi z naszych mózgów”.

To brzmi bardziej jak geekowe noclegi niż rekolekcje dla poważnych pisarzy, prawda? Być może ta ekscytująca energia przekłada się na końcowy film? Wiemy, że Goddard i Whedon są całkiem dobrzy w tym, co robią, co zdecydowanie pomogło w wypompowaniu 15 stron dziennie. Ale co ważniejsze, znali swoją horror tak dobrze, że już byli gotowi wyrzucić ten pomysł z parku.

Pisanie to praca, tak jak każda inna praca twórcza, ale kiedy książka eksploduje, tworząc historię, w produkcie końcowym pojawia się odrobina tej energicznej zabawy. „Cabin in the Woods” jest tego dowodem.

READ  Alex Gallagher: 10 najzabawniejszych rzeczy, jakie widziałem (online) | komedia