Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak i kiedy oglądać jutro „pierścień ognia” zaćmienie słońca?

Obrączkowe zaćmienie Słońca w 2011 roku.

NASA

Obudź się, gdy słońce wschodzi w czwartek w niektórych częściach Ameryki Północnej i możesz zobaczyć różne strony gwiazdy sąsiedztwa. 10 czerwca ciemny księżyc w nowiu przesunie się przed słońcem, powodując częściowe zaćmienie Słońca, które można zobaczyć z dużych obszarów Ameryki Północnej i Europy. Niektórzy szczęśliwi obserwatorzy nieba w wąskim zakątku Kanady i Syberii będą mogli uchwycić najbardziej dramatyczną część spektaklu.”pierścień ogniaJest to spowodowane przez księżyc pokrywający wszystkie krawędzie słońca.

Naukową nazwą tego zjawiska jest zaćmienie pierścieniowe Słońca, które różni się nieco od całkowitego zaćmienia Słońca – kiedy Księżyc znajduje się w odpowiedniej odległości od Ziemi, aby całkowicie zakryć Słońce. Umieść całkowite zaćmienie Słońca na A Wielka Wystawa w Ameryce Północnej 2017, dostaniemy to Kolejny w 2024.

Ścieżka zjawiska podobnego do oczu Saurona nazywana jest ścieżką pierścieniową, w którym to przypadku przechodzi przez niektóre odległe i niezamieszkane regiony, w tym północną Kanadę, Grenlandię i Arktykę Frickena. Dodaj do wszystkiego ograniczenia podróży związane z COVID, a rzeczywisty pierścień ognia prawdopodobnie zobaczy bardzo niewiele osób.

W tym momencie najlepszym rozwiązaniem może być upuszczenie kilku monet lub próba pokonania Twojej drogi Lot czarterowy Sky and Telescope Magazine z Minnesoty Oglądać zaćmienie z powietrza.

Dobrą wiadomością dla milionów innych jest to, że częściowe zaćmienie pozostanie widoczne przez pewien czas z północnej i wschodniej części Ameryki Północnej i Znaczna część Europy. Poniższa animacja z NASA daje dobre przybliżone oszacowanie tego, co będzie widoczne, kiedy i gdzie. Duży cień na kuli ziemskiej wskazuje dzienną stronę nocnej strony, podczas gdy jaśniejszy cień wtórny wskazuje, gdzie i kiedy częściowe zaćmienie będzie widoczne. Ścieżka pierścieniowa jest reprezentowana przez mały czerwony obszar.

Ścieżka obrączkowego zaćmienia Słońca 10 czerwca.

NASA

Innym rzadkim aspektem tego zaćmienia jest to, że nastąpi ono w wielu miejscach w pobliżu wschodu słońca. Oznacza to, że przy łagodnym, płaskim horyzoncie na wschodzie, jak na nabrzeżu, słońce może wyglądać tak, jakby miało rogi, gdy wschodziło, zamiast zwykłego zakrzywionego dysku.

„Dobre miejsca do obserwacji tego zjawiska to okolice Thunder Bay, Sault Ste Marie, Toronto, Filadelfii, Nowego Jorku i Atlantic City” Michael Zeller wyjaśnia Z GreatAmericanEclipse.com. „W innych miejscach słońce wschodzi w kształcie płetwy rekina, na przykład w Ottawie, Montrealu i Bostonie”.

ase2021-sunrisefigures

Gdzie oglądać w Ameryce Północnej.

Michael Zeller, GreatAmericanEclipse.com

Pamiętaj, nigdy nie patrz bezpośrednio na słońce bez odpowiedniej ochrony oczu, nawet (zwłaszcza) podczas zaćmienia. To wciąż jest kula ognia.

Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne ma to niezawodny przewodnik Oglądaj zaćmienie Słońca bezpiecznie za pomocą filtra, przeglądarki lub starego Metoda upuszczania otworkowego.

Dla zdecydowanej większości z nas, którzy tym razem nie dotrą do Pierścienia Ognia, zaplanuj udanie się do zachodnich Stanów Zjednoczonych 14 października 2023 r., kiedy Pierścień Ognia pojawi się ponownie.

Podążać CNET . Kosmiczny kalendarz 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

READ  Dlaczego AI miałaby się nas bać be