Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak skończył się świat z tobą, w końcu po 14 latach dostał sequel

Jeśli jest jakaś firma, która ma blokadę w japońskim świecie gier RPG, to jest nią Square Enix. Mając pod kontrolą zarówno franczyzy Final Fantasy, jak i Dragon Quest, wyznacza tempo konkurencji.

Ale prawdziwi Squareheads wiedzą, że najbardziej innowacyjne i zaawansowane projekty znajdują się w ich mniej znanych grach. Jeden z tych tytułów, The World Ends With You (TWWY) z 2007 roku, wyprzedził swój czas tak bardzo, że resztę z nas zajęło nam półtorej dekady, aby nadrobić zaległości, a teraz ma sequel z NEO: The World Ends With Ty. Zanurzmy się i dowiedzmy, co trwało tak długo.


Witamy w Shibuya

Oto krótki podkład, jeśli nigdy nie grałeś w TWEWY. W przeciwieństwie do większości innych gier RPG, toczy się tu, na Ziemi, a konkretnie w dzielnicy Shibuya w Tokio, słynącej z zakupów i nocnego życia. Ale w tej modnej okolicy jest trochę inaczej. Wybrane osoby, które zginęły nagłą śmiercią, otrzymują drugą szansę, rywalizując w Grze Żniwiarza, serii wyzwań, w których nagroda zostaje przywrócona do życia lub może stać się kimś więcej. Hałasy stoją na twojej drodze, dziwne potwory wpływają na umysły ludzi.

Sprawienie, by walka była interesująca w grach RPG, zawsze była jednym z największych wyzwań tego gatunku, a TWEWY podeszło do tego z eksperymentalnym entuzjazmem. Podwójne ekrany i mechanizmy wejściowe Nintendo DS trafiły na system testów refleksologii, który był całkowicie oryginalny. Rysik służył do sterowania głównym bohaterem Neku na jednym ekranie, unikając hałasu i aktywując specjalne zdolności oparte na „szpilkach”. Drugi ekran pokazywał jego obecnego partnera i obaj byli sterowani za pomocą pada kierunkowego i przycisków. Równoważenie tych dwóch elementów było podstawą systemu walki w grze.

Ważna jest również konfiguracja gry. Shibuya jest centrum mody, a wiele subkultur wędruje po jej ulicach, a Neku noszący odpowiednie ubrania będzie miał wpływ na to, gdzie może się udać, z kim może porozmawiać i jakie są jego statystyki bitewne. Jego zszywki zmieniają również moc w oparciu o trendy w modzie, usuwając klasyczne RPG z min-maxingiem i zmuszając graczy do dostosowania się podczas całej przygody.

READ  Wyciekające obrazy RTX 3080 Ti Nvidii mogą niektórych rozczarować

Inne zobowiązania

TWEWY była jedną z najlepiej odbieranych gier fabularnych na DS, sprzedając prawie pół miliona egzemplarzy i ciesząc się podziwem graczy i prasy. Najwyraźniej Square Enix uznało, że wystarczy przenieść grę na urządzenia mobilne w 2012 roku wraz z The World Ends With You: Solo Remix i przełączyć się w 2018 roku na Final Remix. Ale dlaczego nie dać zielonego światła na suplement?

Niestety projektant Tetsuya Nomura, kreatywny lider gry, miał coś do zrobienia. Jako mózg stojący za niezwykle popularną i bardzo dochodową serią Kingdom Hearts, spędzał większość czasu na szukaniu nowych zakątków w świecie Disney/Square Enix, a także reżyserowaniu ogromnego Final Fantasy VII Remake. Ale zawsze odkładał świat Shibuya na bok, zastanawiając się nad pomysłami, aby wrócić do swojego projektu pasji. w Wywiad z DestructoidNomura powiedział: „Musieliśmy zabezpieczyć środowisko, w którym moglibyśmy skupić się na tej grze, dlatego zajęło nam trochę czasu, aby ją dla ciebie zdobyć”.

Czekając prawie półtorej dekady nie było łatwo, zespół – w skład którego wchodzą również oryginalny projektant postaci Gen Kobayashi, reżyser Hiroyuki Itou i kompozytor Takeharu Ishimoto – stworzył w międzyczasie grę, która wydaje się świeża i wyjątkowa jak oryginalne na bardzo różne sposoby.


jeszcze raz

Na początku XXI wieku łatwo byłoby zamienić się na Nostalgia Neo: The World Ends With You. Ale twórcy mają zamiar wziąć pod uwagę 14 lat, które minęły w każdym aspekcie gry. Telefony komórkowe zmieniły współczesne społeczeństwo i sposób, w jaki się ze sobą komunikujemy, a nawet pandemia COVID-19 jest reprezentowana przez czarną maskę na twarzy głównego bohatera Rindo Kanade, którą nosi schowaną pod brodą. Sama Shibuya uległa zmianie, ponieważ nowa mapa gry odzwierciedla otwieranie i zamykanie sklepów oraz remonty w Miyashita Park. Możesz także zapuszczać się dalej w inne obszary poza nieco ciasnymi obszarami pierwszej gry.

READ  Test wody Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3: Jak głęboko mogą zajść?

Oryginalny, dwuekranowy system walki w grze, który był głęboki i wymagający, ale też trudny do opanowania, również został radykalnie zmieniony. Drużyny w nowej grze Reapera składają się z czterech osób, które swobodnie poruszają się po polu bitwy. Każdy trzyma pojedynczą szpilkę, co pozwala im wykonać pojedynczy atak w oparciu o czas odnowienia. Tak więc kombinacje i synchronizacja są ważne, ale w inny sposób – kluczowe jest wyrównanie ciosów w celu ogłuszenia lub usunięcia dźwięków przed wykonaniem mocnych ciosów. Dynamiczna akcja 3D wygląda płynnie, nie będąc w ogóle chaotyczną. Podobnie jak w poprzedniej grze, zyskujesz możliwość podnoszenia poziomu trudności i łączenia wielu bitew, aby uzyskać lepsze nagrody.

Sposób, w jaki ludzie nawiązują przyjaźnie w XXI wieku, to duża część Neo. Dostępna w grze „Sieć społecznościowa” to ogromna, połączona sieć ludzi, których spotkasz podczas gry Żniwiarza, z którymi możesz wzmocnić swoją więź na wiele różnych sposobów, zdobywając punkty przyjaźni. Każdy daje Ci przewagę, od szybszej nawigacji po Shibuya po oferty w wybranych sklepach. Rozszerzanie sieci społecznościowej to także sposób na wzbogacenie gry dla Twojego zespołu wsparcia.

Powraca również moda, a każdy element garderoby zapewnia inne wzmocnienie i efekt w zależności od statystyk stylu twojej postaci. Synchronizowanie ubrań i posiłków w wielu restauracjach w Shibuya to główny sposób na podkreślenie swojej osobowości.

Według zespołu programistów nowa gra jest ponad dwukrotnie większa od oryginalnej gry. Biorąc pod uwagę ilość ukrytej zawartości TWEWY, w tym bardzo potężną minigrę, to wielka obietnica. Nadal jest w powietrzu, jeśli zepsuty dzieciak Nomury zobaczy więcej gier, ale sam fakt, że Neo: The World Ends With You kiedykolwiek istnieje, jest świadectwem wartości posiadania własnego stylu bez względu na wszystko.

Neo: The World Ends With You jest już dostępny na PS4PS4 i Przełącznik NintendoPrzełącznik Nintendo.

READ  Bezos protestuje przeciwko księżycowemu kontraktowi NASA dla SpaceX