Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy to długo oczekiwany duchowy następca Holden Commodore SS? Chevrolet zastępuje Camaro nowym elektrycznym sportowym sedanem: Raport – Wiadomości motoryzacyjne

Czy może wreszcie nadejść następca ukochanego Holdena Commodore SS?

Wypełnienie pustki pozostawionej przez Holdena nie jest łatwym zadaniem. Australijski sedan stał się podstawą na wybiegach w całym kraju przez dziesięciolecia i ostatecznie był postrzegany jako światowej klasy sportowy sedan, zwłaszcza modele SS i SS-V z silnikiem V8.

Podczas gdy modele takie jak Toyota HiLux i Ford Ranger zastąpiły Commodore pod względem sprzedaży, utes nie oferują tego samego rodzaju energii.

Chevrolet może być gotowy, aby to zmienić, z doniesieniami z Detroit, że amerykański gigant przygotowuje się do wprowadzenia zupełnie nowego sportowego sedana do połowy dekady.

Przeczytaj więcej o Chevrolecie Camaro

Ten nienazwany nowy model ma zastąpić Chevroleta Camaro w 2024 roku w ramach transformacji General Motors w kierunku elektrycznej przyszłości.

Wiadomości samochodowe Raporty General Motors zamierza przeprowadzić gruntowny remont wszystkich swoich obecnych modeli, zwłaszcza Chevroleta, z Camaro i Malibu Zostanie wycofany i zastąpiony nowym sedanem na baterie.

Jest to logiczne posunięcie z wielu powodów, między innymi dlatego, że australijskiego Commodore często określano mianem „czterodrzwiowego Camaro”, gdy był sprzedawany na rynku amerykańskim jako Chevrolet SS.

Sensowne jest również to, że sprzedaż samochodów osobowych będzie nadal spadać w Ameryce, więc dodanie wyczynowego modelu elektrycznego, który zastąpi Camaro i Malibu – i zapewni Chevroletowi konkurenta takich jak Tesla Model S i Porsche Taycan – jest świetny. logiczny krok.

Nowy model prawdopodobnie będzie oparty na modułowej platformie GM Ultium EV, która zadebiutowała pod GMC Hummer, ale będzie w stanie zaoferować elastyczność w różnych modelach o różnych rozmiarach.

Dzięki Hummerowi, który może wytwarzać do 745 kW (1000 KM), zapewnienie, że ten nowy samochód sportowy będzie wystarczająco szybki, aby konkurować z obecnymi samochodami o wysokich osiągach, nie powinno stanowić problemu.

Zgon Camaro był oczekiwany od jakiegoś czasu, ale nadal nie ma pewności, kiedy zostanie oficjalnie stracona.

READ  Wyciekły specyfikacje procesora Intel „Alder Lake”

Pojawiły się mieszane doniesienia, a niektóre sugerują, że zostanie wycofany po 2023 roku, podczas gdy inne sugerują, że obecne Camaro szóstej generacji będzie działać do 2026 roku; Co oznacza, że ​​przez dwa lata będzie współpracować z nowym sportowym sedanem.

Tak czy inaczej, do połowy dekady krajobraz amerykańskich samochodów typu muscle car będzie wyglądał zupełnie inaczej. Ford rozpoczął radykalną transformację tego, co jest reklamowane jako amerykański model mistrza, wprowadzając na rynek Mustanga Mach E, elektrycznego SUV-a. Dodge niedawno potwierdził, że podąży ścieżką osiągów elektrycznych, wprowadzając do 2025 r. coś, co nazywa „samochodem eMuscle”.

Chociaż jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy nowy elektryczny sportowy sedan Chevroleta dotrze do Australii, rozsądnie byłoby rozważyć, że pojazdy specjalne GM muszą jeszcze nadrobić dziurę, którą Holden Commodore pozostawił w sercu australijskiej motoryzacji.