Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak uspokoić płacz dziecka według nauki

Większość rodziców zna frustrację związaną z próbami uspokojenia płaczu dziecka, zwłaszcza w środku nocy.

Naukowcy twierdzą, że opracowali pionierskie podejście, które zwiększa prawdopodobieństwo, że płacz dziecka będzie się uspokoić i zasnąć.

Po sfilmowaniu rodziców próbujących uspokoić płaczące dzieci, rozwiązanie przychodzi za pomocą pary magicznych liczb – pięciu i ośmiu.

Więc co znaleźli?

Jak sprawić, by moje dziecko spało?

Odkrycia, opublikowane w Current Biology, dzielą to na podstawową formułę usypiania dziecka, które płacze.

  1. 1.Spaceruj i trzymaj go przez pięć minut bez żadnych nagłych zatrzymań ani ruchów
  2. 2.Usiądź i przytrzymaj przez kolejne pięć do ośmiu minut przed uśpieniem

To pokazało, że ciąża nie tylko przestała płakać, ale także zachęciła do snu, powiedział dr Kumi Kuroda, starszy autor w Riken Center for Brain Science w Saitama w Japonii.

„Wychowałam czworo dzieci, ale nawet ja nie mogłam przewidzieć głównych wyników tego badania, dopóki nie pojawiły się dane statystyczne” – powiedziała.

SzukajA Ma charakter eksploracyjny i wymaga potwierdzenia w większych próbkach, Został oparty na 21 parach matka-dziecko w Japonii i Włoszech.

Wszystko z powodu „odpowiedzi transportowej”

Kuroda i jej zespół wcześniej badali „odpowiedź transferową” u ssaków, które rodzą młode, które nie są w stanie o siebie zadbać, takich jak myszy, psy, małpy i ludzie.

Kiedy te zwierzęta podnoszą swoje młode i zaczynają chodzić, młode są spokojne i posłuszne, a ich tętno zwalnia.

Zespół chciał zbadać to dalej u ludzi i porównać efekt z innymi relaksującymi zachowaniami, takimi jak kołysanie się w jednym miejscu.

Okazało się, że siedzenie i trzymanie płaczącego dziecka nie uspokajało go przy podwyższonym tętno.

A kiedy dzieci kładziono do łóżka natychmiast po chodzeniu, ponad jedna trzecia z nich stała się czujna w ciągu 20 sekund.

Zespół dr Kurody odkrył, że kiedy dzieci śpią przez dłuższy czas, zanim zostaną uśpione, jest mniej prawdopodobne, że się obudzą.

Wspierany przez dane tętna

Naukowcy wykorzystali pediatryczne EKG i kamery wideo, aby porównać zmiany częstości akcji serca i zachowania oraz systematycznie klasyfikować cztery różne podejścia do uspokajania płaczącego niemowlęcia.

Wykres
Chodź, a potem usiądź: naukowy przepis, który pomaga dzieciom przestać płakać.(Raken Center for Brain Sciences)

Obejmuje to trzymanie dziecka, gdy siedzi, umieszczanie go w łóżeczku, trzymanie go podczas chodzenia lub kołysanie go w wózku.

Dane podczas tych czynności były rejestrowane od dzieci, które płakały, nie spały i były ciche lub spały.

Stymulator umożliwił naukowcom analizę efektu każdej mikroskopijnej aktywności. Naukowcy odkryli, że dzieci były bardzo wrażliwe na wszystkie ruchy matek, takie jak wyższe tętno, gdy matki się odwróciły lub gdy przestały chodzić.

Opierając się na ich odkryciach, dr Kuroda powiedział, że zalecanym protokołem w celu uspokojenia i promowania snu jest trzymanie dziecka i chodzenie przez pięć minut, a następnie siedzenie i trzymanie przez kolejne pięć do ośmiu minut przed uśpieniem.

Chociaż badanie nie wyjaśnia, dlaczego niektóre dzieci nadmiernie płaczą, naukowcy twierdzą, że może to stanowić rozwiązanie, które może pomóc rodzicom noworodków.

Autorzy artykułu powiedzieli, że mają nadzieję, że odkrycia przyniosą korzyści zestresowanym rodzicom, zwłaszcza niedoświadczonym.

ABC / AFP

READ  Odkształcenie Delta przewyższa znaczniki kontaktowe w NSW