Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak wyciszyć powiadomienia iPhone’a z fokusem w iOS 16?

Próbujesz pracować (lub grać) na swoim iPhonie i nie chcesz, aby przeszkadzały Ci połączenia telefoniczne, wiadomości tekstowe lub inne przerwy. Jedną z funkcji, która może pomóc w skupieniu, jest skupienie.

Wprowadzona w iOS 15 jako aktualizacja trybu Nie przeszkadzać, funkcja Focus została ulepszona w iOS 16, aby była wydajniejsza i łatwiejsza w użyciu.

Aby skorzystać z najnowszej wersji Focus, musisz mieć system iOS 16, który jest obecnie dostępny w wersji beta. Po aktualizacji przejdź do Ustawienia > Ostrość. Domyślnie na ekranie wyświetlane są niektóre profile ostrości. Różnią się one w zależności od tego, czy używasz iPhone’a czy iPada, ale zazwyczaj obejmują tryb Nie przeszkadzać, Dysk, Osobisty, Uśpienie i Praca. Każdy profil jest przeznaczony do innego celu, czynności lub pory dnia. Teraz Twoim zadaniem jest dostosowanie profili, których planujesz używać, co jest innym i bardziej usprawnionym procesem w iOS 16 niż w iOS 15.


Zezwalaj lub blokuj powiadomienia

Wybierz opcję Nie przeszkadzać, której możesz używać jako wszechstronnego profilu ostrości w dowolnym momencie. pod Zezwalaj na powiadomienia, wybierz osoby i aplikacje, z których chcesz zezwolić lub nie zezwalać na powiadomienia. Wybierz pole dla Ludzie. Fokus sugeruje, komu chcesz zezwolić na powiadomienia na podstawie Twoich wcześniejszych interakcji. Kliknij znak minus obok sugestii, na które chcesz zablokować powiadomienia, gdy ten profil jest aktywny. Kliknij ikonę plusa i wybierz osoby, którym chcesz zezwolić na powiadomienia.

Zezwalaj na powiadomienia od określonych osób


Zezwalaj lub wyciszaj połączenia

W obszarze Połączenia telefoniczne stuknij bieżącą opcję dla Zezwalaj na połączenia od; Następnie możesz go zmienić na Wszyscy, Tylko osoby, Ulubione lub Tylko kontakty. przełącznik Zezwalaj na powtarzanie połączeń W górę, z myślą, że ktoś, kto próbuje się z Tobą skontaktować w nagłym wypadku, może dzwonić wiele razy.

Zezwalaj na niektóre połączenia i powtarzaj połączenia

Następnie kliknij opcję u góry, aby Wycisz powiadomienia od. Kliknij ikonę plusa i wybierz osoby, dla których chcesz wyciszyć powiadomienia. Pamiętaj, że ten proces będzie działał tylko wtedy, gdy osoby, które wyciszasz, również korzystają z systemu iOS 16 (lub iPadOS 16) na swoim urządzeniu. Następnie włącz przełącznik na Zezwalaj na połączenia od nieznanych osób Jeśli nadal chcesz odbierać telefony od osób, które w ten sposób zablokowałeś.

READ  Apple iOS 15.0.1: Czy powinieneś uaktualnić?

Wycisz powiadomienia od konkretnych osób


Zezwalaj lub wycisz powiadomienia aplikacji

Wróć do poprzedniego ekranu. Kliknij pole Aplikacje. Proces tutaj jest podobny do procesu Ludzie. Z górną opcją ustawioną na Zezwalaj na powiadomienia od, usuń wszystkie wymienione aplikacje, o których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę plusa i wybierz aplikacje, o których chcesz otrzymywać powiadomienia.

Zezwalaj na powiadomienia z niektórych aplikacji

Zmień górną opcję na Wycisz powiadomienia od. Kliknij ikonę plusa, aby dodać aplikacje, o których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Aby zobaczyć ważne powiadomienia, włącz przełącznik dla Powiadomienia wrażliwe na czas.

Blokuj powiadomienia z niektórych aplikacji


Pokazuj wyciszone powiadomienia na ekranie blokady

Wróć do poprzedniego ekranu. Naciśnij Enter, aby wyświetlić opcje. Tutaj możesz wybrać wyświetlanie cichych powiadomień na ekranie blokady zamiast w centrum powiadomień, przyciemniać ekran blokady, gdy ten profil ostrości jest włączony, i ukrywać plakietki powiadomień dla wyciszonych aplikacji na ekranie głównym.

Ustaw opcje ekranu blokady

Wróć do ekranu. Następnie możesz skonfigurować określone ekrany blokady i ekrany główne, które pomogą Ci wyłączyć powiadomienia. Apple iOS 16 zapewnia sposoby tworzenia i edytowania niestandardowych ekranów blokady, coś, co możesz chcieć wypróbować oprócz włączania różnych profili ostrości. W sekcji Dostosuj ekrany kliknij pierwszą miniaturę. Wybierz ekran blokady, który ma się pojawiać po włączeniu profilu Nie przeszkadzać. Następnie dotknij drugiej miniatury i wybierz ekran główny, który chcesz wyświetlić w trybie Nie przeszkadzać.

Wybierz ekran blokady i ekran główny


Zaplanuj powiadomienia

Możesz ręcznie włączyć tryb Nie przeszkadzać, kiedy tylko chcesz. Ale możesz również zaplanować określone godziny lub sytuacje, kiedy wejdą w grę.

W sekcji Automatyczny startnaciśnij Opcja dodaj tabelę. Wybierz pierwszą opcję, wybierz konkretną godzinę rozpoczęcia i zakończenia oraz dzień lub dni, w których tryb Nie przeszkadzać będzie automatycznie kontynuowany. Następnie wybierz Lokalizacja i wprowadź adres lub lokalizację dla tego profilu, aby kontynuować. Następnie wybierz aplikację i wybierz konkretną aplikację, która po otwarciu automatycznie włącza tryb Nie przeszkadzać. Możesz także włączyć Inteligentną aktywność, która włącza tryb Nie przeszkadzać na podstawie Twojej lokalizacji, użycia aplikacji i innych czynników.

READ  Najnowszy nalot Destiny 2 sprawia, że ​​uszy graczy zostają zniszczone przez krzyk Eldricha

Planowanie godzin i stanów dla


Dodaj filtry fokusu do aplikacji

System iOS 16 firmy Apple oferuje również nową opcję Focus o nazwie Focus Filters, która pozwala filtrować określone typy treści w obsługiwanych aplikacjach. Na przykład możesz chcieć otrzymywać wiadomości tekstowe tylko od określonych osób lub wyświetlać tylko niektóre kalendarze, jeśli masz więcej niż jeden.

Kliknij opcję Dodaj filtr. Wybierz aplikację, dla której chcesz utworzyć filtr. W Kalendarzu wybierz konkretny kalendarz, który będzie wyświetlany, gdy tryb Nie przeszkadzać jest włączony, i kliknij Dodaj. Korzystając z poczty, wybierz określone konto do wyświetlenia. W Wiadomościach wybierz filtrowanie listy dozwolonych według osób. W przypadku Safari wybierz określone grupy kart, do których chcesz dodać filtr.

Możesz także włączyć filtry systemowe dla wyglądu (tryb jasny kontra ciemny) i tryb niskiego poboru mocy. Filtry dostępne w wersji beta iOS 16 są ograniczone, ale ich liczba powinna wzrosnąć po oficjalnym wydaniu nowego systemu operacyjnego.

Dodaj filtry ostrości


Dostosuj lub utwórz nowe profile

Po skonfigurowaniu profilu Nie przeszkadzać możesz odwołać się do dowolnych innych profili, które chcesz włączyć, w tym prowadzenia, osobistego, snu i pracy. Wszystkie działają podobnie ze wszystkimi lub większością tych samych opcji. Możesz także usunąć określony profil, z którego nigdy nie będziesz korzystać. Aby to zrobić, przesuń palcem w dół ekranu dla tego profilu i wybierz opcję usuń fokus.

Włącz inne profile ostrości

Co więcej, możesz dodać koncentrację. Stuknij ikonę plusa w prawym górnym rogu głównego ekranu ustawień ostrości. Z menu wybierz Fitness, Gry, Uważność lub Czytanie. Wybierz profil, który chcesz włączyć, i dostosuj osoby, aplikacje, ekrany, filtry i inne dozwolone opcje.

Dodaj profil ostrości

Aby utworzyć zupełnie nowy profil, wybierz Niestandardowy. Nazwij profil ostrości i wybierz obraz oraz kolor dla jego ikony. Dostosuj osoby, aplikacje i inne ustawienia.

Utwórz własny profil ostrości

Wróć na ekran ustawień ostrości, włącz przełącznik na Udostępnij na różnych urządzeniach Jeśli chcesz rozłożyć te same profile i ustawienia Focus na wszystkie urządzenia Apple, w tym iPhone, iPad, Apple Watch i Mac. Kliknij opcję Stan skupienia. Tutaj możesz kontrolować, które profile ostrości pozwolą dozwolonym aplikacjom wskazywać, że masz wyciszone powiadomienia.

READ  30 maja 2022 r. — Pogłoski o WWDC i iOS 16, Rzeczywistość

Udostępnij na różnych urządzeniach

Wreszcie, możesz łatwo uruchomić określony profil ostrości. Przesuń palcem w górę lub w dół na ekranie, aby wyświetlić Centrum sterowania. Kliknij kontrolkę fokusa, a następnie wybierz konkretny profil, który chcesz aktywować. Stuknij ikonę wielokropka profilu, aby ustawić, jak długo powinien działać. Stuknij ikonę nowego fokusa na dole, aby utworzyć nowy profil fokusu.

Aktywuj profil ostrości