Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak wygląda Mgławica Oriona dla teleskopu Webba w porównaniu z teleskopem Hubble’a?

Teleskop Webba wykonał niedawno zdjęcie regionu Mgławicy Oriona powiązanego z narodzinami gwiazd, a wynik był zbliżony do tego, czego oczekiwaliśmy od wyrafinowanego obserwatorium kosmicznego.

Nie mówię, że obraz jest zły. to jest bardzo piękne! Został sfotografowany za pomocą instrumentu NIRCam teleskopu i uchwycił wnętrze Mgławicy Oriona.

Ale muszę powiedzieć, że tak nie jest dotychczas Ekscytujące jako ostatnie podboje w sieci: głębokie pole osiem razy większa niż pierwszy teleskopdziwne wąsy Mgławica Tarantula I obserwatorium Pierwszy bezpośredni obraz planety poza Układem Słonecznym.

To zdjęcie zostało zrobione w ramach wczesnego programu naukowego Webba przez PDRs4All Współpraca naukowa. Współpraca ma na celu zobrazowanie regionów fotodysocjacji (PDR), w których promienie ultrafioletowe z gwiazd tworzą w kosmosie ciepłe obszary gazu i pyłu.

Dominantą jest tutaj Orion Bar, ogromny pas gazu i pyłu, który wygląda na żółto-brązowy. W centrum paska znajduje się jasna gwiazda θ2 Orionis A. Gwiazda jest wystarczająco jasna, aby być widocznym z Ziemi gołym okiem, jeśli obserwator znajduje się w wystarczająco ciemnym miejscu.

Obraz jest wypełniony młodymi i gorącymi gwiazdami, szczególnie w prawym górnym rogu. Gwiazdy te są wspólnie znane jako Gromada Trapezowa. Promienie ultrafioletowe powoli niszczą pas kuli. Tak więc zdjęcie, które na pierwszy rzut oka wydaje się uchwycić gigantyczne wąsy kosmitów, pokazuje znacznie bardziej dynamiczne zjawisko, niż można by się spodziewać.

Obok wcześniejszego zdjęcia Mgławicy Oriona wykonanego przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a, imponująca jakość Webba wygląda jeszcze wyraźniej. Obraz w sieci pokazuje materiał, który jest chłodniejszy niż obraz z Hubble’a, a główną atrakcją jest gorący gaz. Podczerwone instrumenty Sieci są ulepszeniem instrumentów Hubble’a pod względem ich zdolności do patrzenia przez obłoki pyłu i gazu, do obserwowania obszarów formowania się gwiazd i innych obszarów wykresów astrofizycznych.

READ  Spodziewaj się hospitalizacji i zgonów z powodu COVID-19 po wykryciu komórek

Kiedy Web Pictures pojawiło się po raz pierwszy, wyglądało na szokująco rozwiązane. Teraz ta nowość nieco osłabła, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania wszechświata z niespotykanymi dotąd szczegółami. Ale umieszczenie obrazów internetowych obok materiału Hubble’a – bez pogardy dla Hubble’a – jest wspaniałym przypomnieniem, o ile lepsza jest nasza technologia obserwacyjna. To także przypomnienie, że nasza wiedza o wszechświecie jest tak dobra, jak nasza najlepsza technologia.

Więcej: Czy kolory na obrazach z teleskopu internetowego są „fałszywe”?