Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak wygląda rok 2023 dla Apple i Foxconn?

Jak wygląda rok 2023 dla Apple i Foxconn?

  • Foxconn, główny dostawca Apple, spodziewa się, że rok 2023 będzie prawdopodobnie „płaski” pod względem wzrostu przychodów w obliczu niepewności i różnych nieprzewidzianych czynników.
  • Ponieważ oczekuje się, że chipy 3nm TSMC wejdą do produkcji komercyjnej w tym tygodniu, Apple może być pierwszym, który użyje chipów 3nm w swoich nadchodzących chipach M2 Pro.

To był szalony ostatni kwartał 2022 roku zarówno dla Apple Inc, jak i jego głównego dostawcy, Foxconn. W rzeczywistości obie firmy wciąż dochodzą do siebie Zakłócenia spowodowane ostatnimi problemami u największego producenta iPhone’ów w Zhengzhou w Chinach. Do tego stopnia, że ​​Apple, którego smartfony były w większości odporne na globalne spowolnienie gospodarcze, odniósł cios w tegorocznym okresie świątecznym.

Chociaż Apple pozostaje atrakcyjny ze względu na dobry bilans i długoterminową ścieżkę zrównoważonego wzrostu, firma nadal boryka się z niestabilnymi problemami, biorąc pod uwagę coraz bardziej wymagające otoczenie makroekonomiczne. Nawet analitycy łagodzą oczekiwania dotyczące sprzedaży iPhone’ów Apple w grudniu, ponieważ niektórzy inwestorzy zmagają się z tym, jak niskie jest dno – czy Sprzedaż jest stracona lub Po prostu opóźniony– Oraz wpływ globalnego pogorszenia koniunktury makroekonomicznej na popyt.

READ  Co przyniesie przyszłość Gran Turismo 7?

Dla kontekstu modele iPhone 14 Pro i Pro Max były w centrum uwagi najnowszej linii telefonów Apple. Foxconn jest Jedyny kolekcjoner obu high-endowych modeli iPhone’a, a większość z nich powstaje w Zhengzhou. Pomimo wysokiej ceny, warianty Pro i Pro Max iPhone’a 14 są tam, gdzie znajdują się najnowsze ulepszenia chipów i wydajności, a popyt na te urządzenia rośnie. Ale ogłoszony popyt niekoniecznie oznacza dobre wieści dla Apple czy Foxconn.

W rzeczywistości to zakład Foxconn w Zhengzhou działał w obiegu zamkniętym i jest odpowiedzialny za produkcję ponad 80% globalnych jednostek iPhone 14 Pro i Pro Max. Analitycy przewidują, że pozostałe 20% prawdopodobnie będzie pochodzić z alternatywnych witryn, Jak Indieczyli oczywiście Nie jest odporny na rozległe chińskie ograniczenia Covid.

Sytuacja po prostu wskazuje na ograniczające środowisko dla najlepiej sprzedających się i najbardziej dochodowych urządzeń Apple w okresie świątecznym. Tymczasem produkcja słabiej sprzedających się standardowych modeli iPhone’a 14, które zostały przeniesione do mniejszych zakładów produkcyjnych Foxconn w całych Chinach, aby uniknąć fizycznych zakłóceń w produkcji, ma znacznie niższe wskaźniki akceptacji.

Modele Standard Phone 14 były stosunkowo wyciszone w porównaniu z ich odpowiednikami Pro i Pro Max, ponieważ konsumenci rynku masowego bardziej zaciskają pasa, gdy rośnie inflacja i stopy procentowe. Nawet Foxconn wydaje się niepewny, co może przynieść nowy rok, po tak katastrofalnym ostatnim kwartale 2022 roku.

Prezes Foxconn, Young Liu, powiedział, że jego firma na razie nie widzi szans na znaczący wzrost przychodów w przyszłym roku, po części z powodu wysokiej bazy w tym roku. „W nadchodzącym roku postrzegamy centra danych w chmurze i produkty sieciowe jako silny czynnik wzrostu, ale elektronika użytkowa i ogólnie inteligentna elektronika nadal będą nieco powolne i słabe”, powiedział Liu na konferencji inwestorów. Azjatycki indeks Nikkei Przenosić.

READ  Nowy traumatyczny manipulator macicy do małoinwazyjnych operacji ginekologicznych

Pomimo tego, że jest największym kontraktowym producentem elektroniki na świecie, Foxconn spodziewa się, że jego przychody w czwartym kwartale tego roku nieznacznie spadną w porównaniu z ubiegłym rokiem, głównie z powodu zakłóceń w historii związanych z COVID. Główna fabryka iPhone’a znajduje się w ZhengzhouChiny, który wystartował w październiku.

Nie wszystko jest ponure i zgubne

Apple i Foxconn mogły mieć w tym roku sporo problemów, ale we wszystkich dziedzinach jest to mniej więcej takie samo, zwłaszcza w sektorze technologicznym. Ale oznacza to również, że szykuje się gwałtowne odbicie w 2023 r., ponieważ firmy chronią rentowność, a Rezerwa Federalna rozprawia się między innymi z kampanią podwyżek stóp procentowych, powiedział Wedbush Securities.

„[In] W tej rzezi widzimy możliwości wzrostu, ponieważ ogólnie uważamy, że sektor technologiczny wzrośnie o około 20% w 2023 r. w porównaniu z obecnymi poziomami z dużymi technologiami, oprogramowaniem i półfinalistami pomimo dzikich kart federalnych” – napisał analityk Dan Ives w notatce opublikowanej Co więcej, zaledwie wczoraj pojawiły się informacje, że główny dostawca chipów Apple, TSMC, rozpocznie w tym tygodniu masową produkcję chipów 3 nm.

Oznacza to, że Apple jest Główny klient nowego procesu, może zostać użyty jako pierwszy w nadchodzących chipach M2 Pro, które mają zasilać zaktualizowane modele MacBooka Pro i Maca mini. Według nowego raportu o DigiTimesTSMC zostanie uruchomiony Masowa produkcja chipa 3nm nowej generacji w czwartek, 29 grudnia, zgodnie z doniesieniami z początku roku, które mówiły, że masowa produkcja 3 nm rozpocznie się później w 2022 roku.

Apple obecnie wykorzystuje proces 4 nm TSMC w chipie A16 Bionic w serii iPhone 14 Pro, ale może przejść do 3 nm już w przyszłym roku. Oczekuje się, że układ ‌M2‌ Pro zadebiutuje w zaktualizowanych 14-calowych i 16-calowych MacBookach Pro na początku przyszłego roku i prawdopodobnie zaktualizowanych modelach Mac Studio i ‌Mac mini‌, zgodnie z raportami.

READ  15. sezon Apex Legends nadchodzi w listopadzie