Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak zakończyć panikę po zakończeniu wsparcia za pomocą zarządzania cyklem życia

Ponieważ Microsoft ogłosił, że wkrótce zakończy wsparcie dla pakietu Office 2013, niektórzy administratorzy IT starają się o aktualizację. inni nie. Administratorzy IT, którzy zajmują się zarządzaniem cyklem życia oprogramowania, zidentyfikowali już,
Zaplanowałem i wdrożyłem niezbędne aktualizacje.

Podczas gdy niektórzy administratorzy nie mogą spać z powodu zbliżającej się utraty dostępu do pomocy technicznej, aktualizacji, poprawek błędów i poprawek bezpieczeństwa, ci, którzy zajmują się zarządzaniem cyklem życia, skupili się na innych ważnych funkcjach biznesowych.

Mówiąc najprościej, zarządzanie cyklem życia oprogramowania minimalizuje niespodzianki, konfigurując środowisko IT i przestrzegając planu bieżących ocen i aktualizacji.

Koncepcja jest prosta, ale nie zawsze łatwa do wdrożenia. W miarę jak środowiska IT stają się coraz bardziej złożone i rozproszone geograficznie, cały zespół może zostać pochłonięty próbą dotrzymania kroku. Każdy nowy sprzęt lub oprogramowanie wymagające specjalistycznej wiedzy może oznaczać dodatkowe zadania i długą krzywą uczenia się.

Spraw, aby zarządzanie cyklem życia działało

Zarządzanie cyklem życia oprogramowania należy rozpocząć od kompleksowego spojrzenia na konfigurację środowiska IT. Jasna ocena może ujawnić problemy, którymi należy się zająć, zanim ta strategia będzie skuteczna. Kwestie takie jak rozrastanie się, uciążliwe starsze systemy i wymagania krytycznych funkcji biznesowych.

Oczywiście ważne jest również zrozumienie możliwości i dostępności personelu, który będzie w stanie monitorować otoczenie, jednocześnie zarządzając zmianami i innowacjami.

Zarządzanie cyklem życia rozpoczyna się od starannej konfiguracji, a następnie obejmuje ciągłą analizę dryfu w celu określenia, które systemy wymagają aktualizacji, rekonfiguracji lub poprawek. Systemy IT wymagają ciągłej uwagi, aby uniknąć utraty wydajności, niezgodności i luk w zabezpieczeniach. Jest to jednak coraz bardziej niemożliwe, ponieważ systemy stają się coraz większe i bardziej złożone.

Na szczęście rozwijana jest automatyzacja, aby uprościć zadania identyfikowania, debugowania i aktualizowania systemów. Wdrożenie automatyzacji nie tylko daje Twojemu zespołowi cenny czas na wykonanie najważniejszych czynności, ale także pomaga ograniczyć możliwość wystąpienia błędu ludzkiego.

READ  CoD MW2 Tryb DMZ | Data, godzina, szczegóły i czy jest to bezpłatne w Warzone 2?

Jest jeszcze jedno narzędzie, które może zostać przeoczone podczas wdrażania planu zarządzania cyklem życia. To narzędzie to MigrationWiz z mojej własnej firmy.

Co ma z tym wspólnego imigracja?

Administratorzy IT często myślą o migracji jako wyniku fuzji lub przejęcia, niekoniecznie jako o narzędziu do zarządzania. Ale migracja może być punktem wyjścia do skonfigurowania środowiska, aby dział IT mógł wdrożyć skuteczne zarządzanie cyklem życia.

Przejście do chmury lub konsolidacja dzierżawców to coraz popularniejsza strategia zdejmowania z zespołu ciężaru codziennej pracy administracyjnej, co pozwala mu skupić się na bardziej efektywnej pracy.

Certyfikowani dostawcy chmury, tacy jak Microsoft Azure, zajmują się konserwacją, aktualizacjami, poprawkami i bezpieczeństwem — więc Ty nie musisz. Elastyczność środowiska chmurowego zapewnia również większe możliwości optymalizacji konfiguracji systemu i szybszego wdrażania nowych aplikacji.

Bez narzędzia do automatycznej migracji, takiego jak MigrationWiz, niektórzy administratorzy IT niechętnie podejmowali się tego, co uważali za kolejny duży projekt.

Obecnie strategicznie przeprowadzane migracje stają się elementem usprawnionego zarządzania cyklem życia, ponieważ ujednolicone środowisko chmurowe może prowadzić do niższych kosztów wsparcia i eksploatacji, znacznej oszczędności czasu, poprawy produktywności oraz zakończenia kosztownych i kłopotliwych przestojów.

migracja za mniej

Organizacje mogą odczuwać presję, by przeprowadzić migrację przed zakończeniem wsparcia dla pakietu Office 2013. Mogą też planować migrację w ramach swoich planów zarządzania cyklem życia. Bez względu na powód, nadszedł czas, aby uzyskać licencje na aplikacje migracyjne, ponieważ dostępne są wartościowe oferty.

Przykłady BitTitan obejmują:

  • Licencja na współdzielony dokument 50 GB Migruj pliki, foldery, uprawnienia, wersje i metadane za jedyne 19 USD za licencję.
  • Licencja na dokumenty współdzielone 100 GB: migruj większe obciążenia dokumentów za jedyne 29 USD i oszczędzaj 19 USD na licencję.
  • Licencja na współpracę w usłudze Teams: przenieś zespoły i składniki firmy Microsoft, w tym kanały, historię czatów i konwersacje, za jedyne 34 USD za licencję.
  • Tenant Migration Package (TMB): Każda licencja BitTitan obejmuje licencję Single User Migration Package oraz licencję Flex Collaboration, dzięki czemu organizacje mogą migrować skrzynki pocztowe, dokumenty i archiwa osobiste bez limitu danych. To tylko 39 USD za pakiet przez ograniczony czas.