Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak zbudować własnego niestandardowego bota ChatGPT

Jak zbudować własnego niestandardowego bota ChatGPT

Jest coś nowego i potężnego, z czego mogą cieszyć się użytkownicy ChatGPT: Niestandardowe punkty GPT. Te niestandardowe boty są zasadniczo bardziej skoncentrowanymi i bardziej szczegółowymi wersjami głównego modelu ChatGPT, umożliwiającymi zbudowanie czegoś do określonego celu bez użycia żadnego kodu lub zaawansowanej wiedzy o sztucznej inteligencji.

Nazwa GPT oznacza Generatywny Pre-Trained Transformer, tak samo jak ChatGPT. Generatywność to zdolność do tworzenia nowych treści poza tym, do czego sztuczna inteligencja została przeszkolona. Wstępne szkolenie oznacza, że ​​zostało już przeszkolone na dużej ilości materiału, a Transformer to jeden z typów architektury AI, który jest biegły w rozumieniu języka.

Prawdopodobnie znasz użycie podpowiedzi przy projektowaniu odpowiedzi ChatGPT: możesz na przykład poprosić go o odpowiedź, używając prostego języka, lub aby rozmawiał z tobą tak, jakby był kosmitą z innego świata. GPT opierają się na tym pomyśle, umożliwiając stworzenie bota o określonej osobowości.

Możesz utworzyć test GPT, korzystając z procedury pytań i odpowiedzi.

Co więcej, możesz przesyłać własne materiały i dodawać je do banków wiedzy GPT – mogą to być na przykład próbki Twojego tekstu lub kopie raportów opracowanych przez Twoją firmę. Osoby GPT będą zawsze miały dostęp do przesyłanych do nich danych i będą mogły ogólnie przeglądać Internet.

GPT są dostępne wyłącznie dla użytkowników Plus i Enterprise, choć wkrótce każdy powinien mieć do nich dostęp. OpenAI planuje otworzyć sklep GPT, w którym będziesz mógł sprzedawać swoje dzieła botów AI, jeśli uważasz, że inni również uznają je za przydatne. Pomyśl o sklepie z aplikacjami, ale z niestandardowymi botami AI.

„GPT to nowy sposób, w jaki każdy może stworzyć spersonalizowaną wersję ChatGPT, która będzie bardziej przydatna w życiu codziennym, przy określonych zadaniach, w pracy lub w domu, a następnie udostępnić tę wersję innym” – wyjaśnia OpenAI w artykule Post na blogu. „Na przykład GPT mogą pomóc Ci poznać zasady gry planszowej, pomóc w nauczaniu dzieci matematyki lub zaprojektować plakaty”.

READ  Szybki i łatwy przewodnik po zmianie ustawień iPhone'a

Zacznij tworzyć GPT

Zakładając, że posiadasz konto Plus lub Enterprise, kliknij Bada na lewo od interfejs sieciowy Aby zobaczyć kilka przykładów GPT: jeden pomaga na przykład w kreatywnym pisaniu, a drugi służy do tworzenia określonego stylu rysunku cyfrowego. Kiedy będziesz gotowy, aby rozpocząć tworzenie własnej witryny, kliknij Utwórz GPT Na szczycie.

Istnieją dwie zakładki, pomiędzy którymi można się przełączać: Tworzy Aby utworzyć GPT za pomocą procedury pytań i odpowiedzi oraz Inicjalizacja Dla bardziej zamierzonej produkcji GPT. Jeśli dopiero zaczynasz, lepiej się tego trzymać Tworzyponieważ jest to bardziej przyjazna dla użytkownika opcja, która prowadzi Cię krok po kroku przez proces.

Odpowiadaj na monity bota GPT Builder, aby wyjaśnić, co chcesz, aby nowy GPT mógł robić: wyjaśniać pewne koncepcje, udzielać porad w określonych obszarach, tworzyć określone typy tekstu lub obrazów, cokolwiek. Zostaniesz poproszony o nadanie GPT nazwy i wybranie dla niego obrazu, ale otrzymasz również sugestie w tej sprawie.

Możesz przetestować swój GPT podczas jego tworzenia.

Gdy odpowiesz na monity twórcy, w okienku podglądu po prawej stronie zacznie nabierać kształtu GPT — wraz z przykładowymi danymi wejściowymi, które możesz chcieć podać. Możesz zostać zapytany o konkretne obszary wiedzy, jakie ma posiadać bot, oraz o rodzaje odpowiedzi, których ma udzielać bot, pod względem długości i złożoności. Jednak proces kompilacji będzie się różnić w zależności od tworzonego GPT.

Po ukończeniu podstaw tworzenia GPT możesz go wypróbować i przejść dalej Inicjalizacja Zakładka, aby dodać więcej szczegółów i głębi. Zobaczysz, że Twoje dotychczasowe odpowiedzi posłużyły do ​​sformułowania zestawu instrukcji dla GPT dotyczących tego, kto to jest i w jaki sposób powinien odpowiadać na Twoje pytania. Zostaną również udostępnione niektóre elementy rozpoczynające rozmowę.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz zmodyfikować te instrukcje, a następnie je kliknąć Udostępnianie pliku Aby dodać je do swoich banków wiedzy GPT (przydatne, jeśli chcesz na przykład odpowiedzieć na pytania dotyczące konkretnych dokumentów lub tematów). Wydaje się, że obsługiwane są najpopularniejsze formaty dokumentów, w tym pliki PDF i pliki Word, chociaż nie ma oficjalnej listy obsługiwanych typów plików.

READ  Apple Arcade dodało właśnie dwie świetne gry mobilne
GPT można zachować dla siebie lub udostępnić innym.

Pola wyboru na dole Inicjalizacja Na tej karcie możesz wybrać, czy GPT ma dostęp do przeglądania stron internetowych, tworzenia obrazów DALL-E i możliwości interpretacji kodu, więc dokonaj odpowiedniego wyboru. Jeśli dodasz którąkolwiek z tych funkcji, zostaną one wywołane w razie potrzeby – nie ma potrzeby specjalnie prosić o ich użycie, chociaż możesz, jeśli chcesz.

Gdy GPT działa tak, jak chcesz, kliknij Zapamiętuje Przycisk znajduje się w prawym górnym rogu. Możesz zachować je dla siebie lub udostępnić innym. Po kliknięciu przycisku Potwierdź będziesz mógł uzyskać dostęp do nowego GPT z lewego panelu nawigacyjnego interfejsu internetowego ChatGPT.

GPT są idealne, jeśli często prosisz ChatGPT o wykonanie zadań w ten sam sposób lub omówienie tych samych tematów, niezależnie od tego, czy są to badania rynkowe czy pomysły na przepisy. Utworzone przez Ciebie GPT są dostępne wtedy, gdy ich potrzebujesz, wraz z dostępem do głównego silnika ChatGPT, który możesz dalej modyfikować i dostosowywać w razie potrzeby.