Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jakie są oczekiwane ogłoszenia, o co toczy się gra

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, pozuje do selfie z uczestnikiem podczas specjalnego wydarzenia 10 września 2019 roku w Steve Jobs Theatre w Apple’s Cupertino w Kalifornii.

Justin Sullivan | Getty Images

jabłko Pierwsza tegoroczna premiera produktu odbędzie się we wtorek.

Pokład: Oczekuje się, że nowy iPad Pro będzie głównym nowym produktem sprzętowym ujawnionym przez Apple. Podczas gdy w połowie 2010 r. Biznes iPada firmy Apple wykazywał słaby wzrost, w ciągu ostatniego roku przeżywał boom, ponieważ konsumenci podczas pandemii przesiadali się na tablety podczas pracy i grania w domu.

Ale w przeciwieństwie do nowych urządzeń Apple stoi przed dekadą rosnącej konkurencji i walk na wielu frontach. Serwis społecznościowy FacebookEpickie gry Spotify Ustawodawcy i regulatorzy na całym świecie. Może się po prostu wydawać kolejnym wydarzeniem na iPada. Jednak w Apple pod powierzchnią powstaje duże napięcie. Wiele z nich może zagrozić kolejnej fali rozwoju Apple, ponieważ rozszerza się on na usługi cyfrowe i nowe formy technologii komputerowej.

Oto krótkie spojrzenie na spory, które doszły do ​​głowy, gdy zbliżamy się do wtorkowego wydarzenia Apple:

Apple kontra Facebook

Facebook prowadzi totalną wojnę PR przeciwko Apple z powodu nieuchronnej zmiany w programie iPhone’a, który da użytkownikom Opcja uniemożliwiająca aplikacjom śledzenie ukierunkowanych reklam. Facebook powiedział, że posunięcie to zaszkodzi małym firmom, które polegają na reklamach, aby oferować bezpłatne usługi cyfrowe i oprogramowanie. Apple twierdzi, że zmiana ta zapewni właścicielom iPhone’ów lepsze zrozumienie, w jaki sposób aplikacje je śledzą, i da klientom możliwość zablokowania tego śledzenia.

Ale gorycz między obiema firmami jest znacznie głębsza.

Obie firmy pracują nad technologią, która ich zdaniem wejdzie w kolejną falę komputerów po smartfonie, dzięki komputerowym okularom wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość. Oczekuje się, że Facebook wyda plik Pierwsza para gogli rzeczywistości rozszerzonej już w tym roku. jabłko Mógłby wypuścić swoje pierwsze słuchawki w 2022 roku. Jeśli platforma zostanie uruchomiona, będziesz musiał podbić zarówno Facebooka, jak i Apple, aby zdominować rzeczywistość rozszerzoną, tak jak bitwa Apple. Microsoft W dobie komputera osobistego Google i Samsung (Android) w obecnej dobie smartfonów.

Ta bitwa jeszcze się nie skończyła. Właściwie to dopiero początek.

Apple kontra Epic Games i inni wielcy twórcy aplikacji

Dziewiętnaście osiemdziesiąt reklam

Epickie gry

3 maja Apple i Epic Games, producent popularnej gry Fortnite, zmierzą się w sporze o to, jak Apple zarządza płatnościami z aplikacji na iOS. Jesienią ubiegłego roku Epic Games celowo zmieniło wersję Fortnite na iOS, aby umożliwić użytkownikom płacenie bezpośrednio do Epic, z pominięciem zasad Apple App Store. Apple w końcu Fortnite usunięto z App Store, A firma Epic miała już gotowy pozew.

Skarga Epic przeciwko Apple odzwierciedla to, co słyszeliśmy od wielu twórców aplikacji na iOS w ciągu ostatniej dekady: Apple generalnie uzyskuje 30-procentową redukcję transakcji cyfrowych w aplikacjach i sprzedaży płatnych aplikacji. Twórcy z obozu Epic twierdzą, że tak zwany „podatek od Apple” daje Apple dużą przewagę, ponieważ pozwala użytkownikom pobierać oprogramowanie tylko z ich własnego sklepu. Apple nie zezwala na alternatywne sklepy z aplikacjami, takie jak Google na Androida.

Wielcy twórcy aplikacji, tacy jak Spotify i firma randkowa Match Group, wspierają pozew Epic. Kilku z tych programistów utworzyło również grupę o nazwie Koalicja na rzecz uczciwości aplikacji, która niedawno zmusiła stanowe legislatury do tego Arizona I Północna Dakota Aby uchwalić przepisy ograniczające kontrolę Apple nad App Store. Jeśli Apple przegra bitwę sądową lub zostanie zmuszone do narażenia Epic i innych twórców aplikacji, może to spowolnić wzrost przychodów Apple ze sklepu z aplikacjami. (Sklep z aplikacjami Przyniosła około 64 miliardów dolarów całkowitej sprzedaży W 2020 r. Z około 50 miliardów dolarów w 2019 r.)

Apple twierdzi, że częściowo pobiera opłaty, aby zapewnić bezpieczeństwo App Store, aby klienci mogli czuć się pewnie w pobieranym oprogramowaniu. Firma ostatnio zmieniła strukturę opłat, więc tylko to Pozbądź się 15% aplikacji generujących mniej niż 1 milion dolarów za rok.

Apple kontra prawodawcy

Kontrola Apple nad App Store była również głównym celem Raport antymonopolowy Kongresu w zeszłym roku W którym stwierdzono, że Apple wykorzystuje swoją kontrolę „do tworzenia i nakładania barier dla konkurencji oraz do dyskryminowania i wykluczania konkurentów, jednocześnie faworyzując własne oferty”. Apple zaprzeczył wynikom raportu i powiedział, że jego opłaty były zgodne z opłatami innych sklepów z oprogramowaniem cyfrowym.

Oprócz przepisów obowiązujących w Arizonie i Północnej Dakocie amerykańskie organy regulacyjne prowadzą dochodzenie w sprawie formalnej skargi antymonopolowej w firmie Apple.

Słabość Apple’a w Chinach

READ  Zamienniki AirTag firmy Samsung przybędą do Australii w tym tygodniu