Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JD Sports Fashion kontynuuje swoją europejską ekspansję poprzez pełne przejęcie polskiej firmy MIG

JD Sports Fashion kontynuuje swoją europejską ekspansję poprzez pełne przejęcie polskiej firmy MIG

Czwartek, 18 stycznia 2024 o 7:46

MIG został przejęty przez JD Sports

JD Sports Fashion sfinalizowała transakcję nabycia 40% udziałów w polskiej grupie inwestycyjnej, kontynuując ekspansję na rynki europejskie.

Największy brytyjski sprzedawca odzieży sportowej podał, że jest obecnie wyłącznym właścicielem krakowskiej Marketing Investment Group (MIG), która zarządza siecią sklepów, w tym Timberland i Umbro.

Nastąpiło to po zatwierdzeniu konkurencji przez Komisję Europejską w grudniu, która uznała transakcję za zgodną z rynkiem wewnętrznym w świetle prawa dotyczącego fuzji.

J.D. pierwotnie otrzymał 60 procent udziałów w MIG w kwietniu 2021 r. i od tego czasu rozszerzyła swoją działalność na pięć krajów w Europie Środkowo-Wschodniej z 18 sklepami.

Notowana na giełdzie w Londynie spółka stwierdziła, że ​​przejęcie „przyczyniło się do dalszego usprawnienia jej działalności w Europie i stworzyło możliwość przyspieszenia rozwoju marki JD w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Kontynuuje serię przejęć i szerszą ekspansję sklepów na arenie międzynarodowej i w Europie. Latem ubiegłego roku JD zapłacił za pozostałe udziały hiszpańskiej spółki 500 mln euro, ujawniając jednocześnie plany otwarcia 50 sklepów na całym Bliskim Wschodzie po podpisaniu pierwszej umowy franczyzowej.

W ostatnim roku finansowym kończącym się styczniem 2023 r. firma MIG wygenerowała przychody w wysokości około 270 mln funtów. Obecnie jest właścicielem i operatorem łącznie 403 sklepów w 13 krajach, w tym 23 sklepów JD.

JD, która ma ponad 3377 sklepów na całym świecie, ucierpiała w tym roku z powodu niższych wydatków klientów w swoich placówkach. Obniżka prognoz zysków w zeszłym tygodniu spowodowała spadek akcji spółki o ponad 15 procent.

Kluczowy okres handlu świątecznego był również „słabszy”, niż oczekiwał zarząd, w wyniku „bardziej ostrożnych wydatków konsumenckich”.

READ  Sage Watson grozi, że zadebiutuje na świecie w 2021 roku w sezonie 400 metrów przez płotki